Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babával tényleg...

Második babával tényleg kevesebb a GYED?

Figyelt kérdés
Januárban megszületik a második kisfiam. Eddig max GYED-et kaptam de mindenkitől azt hallottam kevesebb TGYÁS és GYED jár már a második babával. A OPE szerint ugyanannyit kapok de össze-vissza habogtak a kérdéseimre. A két gyerekkel folyamatosab leszek itthon, közben nem mentem vissza dolgozni. Hasonló cipőben jár valaki?
2009. szept. 19. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevesebb, ugyanabból a bruttóból számolják mint az előző gyermeknél. Nekem legalábbis ezt mondták az oep-nál és a munkahelyem bérszámfejtői is (kifizetőhely vagyunk). Biztosan lesz néhány száz forint eltérés, meg a jogszabályok is változtak (adósáv eltolás, csal pótkél bevonása a jövedelembe, adójóváírás) de nem lesz "számottevő" különbség.
2009. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
GYED nem lesz kevesebb, de a TGYÁS igen, nagyjából annyi, mint a GYED. Na, persze ez attól is függ, hogy mennyit kerestél. TGYÁS-nak nincs felső határa első gyereknél, hanem a fizud 80 % (?)-át kapod (azt hiszem). 2. gyereknél itt is a minimálbér 2-szeresének 80 %-át. (Na, a %-okban nem vagyok biztos, javítsatok ki, ha tévedek.)
2009. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A két gyerkőc között dolgoztál?


Bocs, hogy kérdezek, de ha az ember az 1. baba után nem megy vissza dolgozni, akkor a 2-diknál ugyanúgy jár a gyed, tgyás és a szüléskor kifizetett egy összegű valami, aminek nem tudom a nevét?

2009. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár, mert az első gyerek után biztosított voltál (ha akkor kaptad a tgyást és a gyedet).
2009. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
köszönöm!
2009. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a másodiknál többet, a harmadiknál még többet kaptam,mert abból számolták,amit akkor kapnék,ha dolgoznék.Mivel közalkalmazott vagyok,nekem stabilan emelkedik a fizetésem a bértábla szerint,így nagyon jól jártam.
2009. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én nem mentem vissza dolgozni az első baba után. 144 ezer bruttóval jöttem el szülni. Az OEP valóban azt mondta ugyanannyit kapok de a védőnőm lánya állítólag jóval kevesebbet kapott a 2. babával ugyanilyen helyzetben.
2009. szept. 20. 10:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy mondták,hogy kb ugyanennyi lesz,mivel nem gyedből számolnak gyedet hanem az elötte való keresetemből még ha az nem is most volt hanem 2007.-ben,én is maxot kapok és nov-ben születik a köv.baba,aki a harmadik.
2009. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!