Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy valaki...

Hogy lehet, hogy valaki kevesebb gyedet kapott a 2. babával, mint az 1. -vel?

Figyelt kérdés
A 2. gyerek 2 éven belül született és nem szűnt meg közben az anya munkaviszonya.
2011. febr. 3. 22:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igen,majdnem biztos vagyok benne. Ha fentiekben leírtak szerint 2 éven belül megvolt a 2. baba, nem szűnt meg a cége, nem dolgozott, nem volt szabin, táppénzen.. Szóval ha GYED-ből ment GYED-be,akkor csak erre tudok gondolni.
2011. febr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tegnap 22.53:

Ha szeptemberig vagy gyeden, és a testvér megszületik jövő év július 17-ig (vagy augusztus 13-ra, vagy hamarabbra leszel vele kiírva és a tgyást 28 nappal előbb kezded el), akkor újra a max gyedet fogod kapni.

Tgyást nem kapsz 140 ezret, mert azt csak akkor kapnád, ha lenne 180 bérezett napod a tesó előtt, ha nincs, akkor a tgyásnak is lesz maximuma.


A szabályozás a következő:

Amikor igényelsz egy ellátást, megnézik az igénylést megelőző évben elért jövedelmedet (amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot). Ha nem volt ilyen jövedelem, akkor megnézik, miért nem volt. Ha azért, mert a kérdéses évben nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyeden voltál, akkor a szerződés szerinti béred lesz az ellátások alapja.

Ha azért, mert nagyobbrészt gyesen voltál, akkor meg a minimálbér lesz az alap.

Mivel mindent igényléstől néznek, így ha jövőre bármikor születik a tesó, akkor a tgyás alapja az idei év lesz, amikor nagyobbrészt gyeden voltál (szeptemberig), viszont ha a fentebb leírtaknál később, akkor a gyed igénylés átcsúszik 2013-ra, és annak az alapja már 2012 lesz, amikor nagyobbrészt (több mint 6 hónapot) gyesen voltál.

Viszont ha július 17-ig megszületik, vagy hamarabb igényled a tgyást, akkor a gyed igénylés éve is 2012 lesz, az irányadó időszak pedig 2011, amikor szeptemberig gyeden voltál.

Így igen, újra a max gyedet fogod kapni (és a max tgyást, ami ebben az esetben ugyanannyi bruttóban, mint a gyed)

Ne mondd már nekem, hogy ha én most még szeptemberig kapok gyedet, majd a gyed után kapom a 28 vagy hány ezres gyest, aztán terhes leszek, tehát nem megyek vissza dolgozni, akkor megint 140ezres tgyásom és max. gyedem lesz a második gyerekkel...

2011. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocs, a végén ottmaradt a bemásolt válaszod, elfelejtettem kitörölni.

És kérdező, az adójóváírást kell kérnie, de mg az is eszembe jutott, hogy nem csökkent le a szerződés szerinti bére?

Vagy nem rakták át 6 órásba 8-ból? Ezek miatt is csökkenhet az összeg.

2011. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!