Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek 2 vagy 3 éves koráig...

A gyerek 2 vagy 3 éves koráig kell kérnem a fizetés nélküli szabadságot a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a GYED a gyerek 2 éves koráig jár, utána automatikusan van még egy év GYES is?
2011. febr. 4. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd 2 éves koráig, így ha mégis visszamennél a gyed után, akkor nem kell újra kérned, ha meg nem akarsz visszamenni mégsem, akkor a gyed lejárta előtt csak írsz egy levelet, hogy még egy év fizetés nélküli szabit kérsz.
2011. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Külön kell kérni előbb a 2 éves koráig, amjd utána a 3. évre. Jó is ez, mert ha mégse leszel végig, akkor sincs gond, a 3. évre pl. nem végig kéred, ha előbb visszamennél.
2011. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,ha minden kritériumnak megfelelsz-folyamatos munkaviszony stb-akkor én úgy tudom h automatikusan a 2 év Gyed után 1 év Gyes jön.Mindkettőt igényelni kell.Nekem a munkáltatóm alapból 3 évig írta ki.Most úgy alakult,hogy mielőtt a kisfiam betöltötte volna a kettőt előtte pár nappal kiderült,hogy babát várok.Én lemondtam a fizetés nélküli szabit,kivettem 2 hét szabit és most táppénzen vagyok.
2011. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!