Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben a hónapban kaptatok már...

Ebben a hónapban kaptatok már családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Én marha ideges lettem mert mi nem kaptunk. Számítottam arra a pénzre, a helye is meg lett volna és semmi. Ti sem kaptatok? Nem tudom mennyi az átfutási idö, mert mi január elsö felében le is adtuk a papírt.
2011. febr. 5. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Időben leadott nyilatkozat esetén a családi kedvezményt a februárban kifizetett januári munkabérekben már érvényesíteni kellett volna. Azt tudni kell, hogy az adókedvezményt csak a fizetendő adó mértékéig lehet érvényesíteni. Az idén 12.100,- Ft adójóváírás is van, ezért legalább 22.100,- Ft-nak kell lennie a fizetendő adónak ahhoz, hogy a kedvezményeket maradéktalanul érvényesíteni lehessen.
2011. febr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény igénybevételének az a feltétele, hogy megfelelően magas legyen a jövedelmed. Alacsony jövedelemnél nem érvényesíthető, mert nincs annyi adófizetésed, amiből visszaadhatnák.
2011. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a bruttó fizetésed?

Ha elárulod, hamarabb tudunk segíteni. Mi is kétszer gondoltuk végig a férjem bérjegyzékét, mire el tudtunk igazodni rajta.

2011. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem,és nem is fogunk,hiába van 3 gyerekünk. A fizetésünk ugyanis alacsony,így nem tudjuk érvényesíteni.
2011. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

férjem hiába kérte a családi adókedvezményt, kevesebb fizut kapott mint tavaly, mivel az új adótörvények miatt, kevesebb a nettója...

te azt hitted, hogy plusz 10.000 ftotok lesz havonta?? Tévedtél. Alacsonyabb jövedelműek rosszabbul járnak még így is.

2011. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


itt meg lehet nézni mennyivel csökkent a jövedelmetek.

2011. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A bruttó 177.440 Ft volt ebben a hónapban. Ez kevésnek számít?
2011. febr. 5. 10:31
 8/10 anonim ***** válasza:
A megadott bruttó jövedelmed a lapján -ha 1 gyermeked van- akkor a nettód 132.432 Ft kellett hogy legyen a családi adókedvezménnyel.
2011. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy az adójóváírást nem kaptad meg?

én legalábbis így jártam

ha idén nem adtál még le adójóváírás igénylést te is járhattál így

2011. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a gyed után.
2011. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!