Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdjem el szedni a...

Mikor kezdjem el szedni a terhes vitamint?

Figyelt kérdés

Májusban szeretnénk belevágni a babatervezésbe! Márciusban már elkezdhetem szedni? Van értelme?

Illetve lenne egy másik kérdésem! Ismerős mondta,hogy az ő felesége nem konkrétan terhes vitamint szedett, hanem valami más fajtát, amiben van magnézium, kálcium, omega 3 meg még sok minden (a nevét sajnos nem tudom)! Ő azért nem szedett Elevitet, mert állítólag jó nagy lehet tőle a baba! Ez igaz lehet? Egyébként kb. 8000 ezer forintba jönne ki úgy 3 havi adag! Az Elevit mennyibe kerül? Meddig tart egy doboz? Egyébként nem a pénzen múlik, ezen nem spórolnék? köszi


2011. febr. 7. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában 3 hónappal a tervezett teherbeesés előtt javasolják a szedését.

Én Gravidát szedtem, gyakorlatilag ugyanaz,mint az Elevit.

Egyik gyerekem sem lett nagy, átlagos súllyal születtek (3200 és 3750).

Rengetegen megcáfolták már, hogy terhesvitamin = nagy baba.


Bátran szedd, a másikat nem ismerem...

2011. febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sztm amíg próbálkoztok elég a folsav.Ha + a tesz akkor jöhet a kismama vitamin.Én így csináltam.

Akkor nőhet nagyra a baba ha sokáig szeded.Én csak 12 hétig szedtem.Addig fejlődik ki a baba utána már csak erősödik és növekszik.

Én Gravidát szedtem.

2011. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vitamintól nem lesz nagy a baba, ez butaság! El ne hidd! Különben, teherbeesés előtt nem árt feltölteni a szervezetedet vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel. A terhesvitaminok azért jók, mert kimondottan a babát tervező, váró nők igényei szerint vannak összeállítva. Az Elevit sajnos sokaknak okoz panaszokat (pl. székrekedés). Többféle terhesvitamin is van: Femibion, Gravida.. Nézz körül, neked melyik lenne elérhető!
2011. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! A terhesvitaminban van folsav ugye?

Hát akkor kinézek egyet és elkezdem szedni jövőhónaptól! Igen azt én is hallottam már,hogy az Elevit nem mindenkinek jó, barátnőm is rosszul volt tőle!

Akkor lehet, hogy a másik kettő közül választok!

2011. febr. 7. 08:46
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Én azért választottam a Gravidát mert magyar termék és van benne jód is.
2011. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 3 hónappal a tervezett fogamzás előtt kezdtem el szedni, és egészen a szoptatás végéig szedtem. Sokan állítják, hogy elég a 12. hétig szedni, mert addigra kifejlődnek a baba szervei. De nekem azt mondta az orvos, hogy ugyan a babának is jó a további szedés, de az anyuka szervezetének a legfontosabb fedezni a megnövekedett szükségletét. Hiszen a baba, ill. később a tejtermelés elvonja a szervezetedből, amire szüksége van. Így a vitaminnal megelőzhetőek a hiánybetegségek, a töredezett körmök és haj, a fogromlás.
2011. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én végig szedtem a gravidát, és 3300 g lett a fiam: a nagy baba nem a terhesvitamin szedésétől lesz.

Elevittel kezdtem 3-4 hónappal előtte, de úgy éreztem, hogy hízok tőle. A 2. hónapban átváltottam gravidára (2. babás hónapban), attól meg hánytam (nem voltam hányós, csak attól) így megint elevit. Majd újra gravida, akkor már nem okozott hányingert.


Most is azt fogom szedni, lassan mi is tervezzük a következőt.

2011. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!