Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tgyás összege megegyezik a...

A tgyás összege megegyezik a táppénz összegével?

Figyelt kérdés
Ma ezt mondta a védőnő nekem, de én úgy tudom, hogy a tgyás több lesz valamennyivel.
2011. febr. 7. 17:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan, 100.000 bruttó fizetésre 48.700 a nettó tgyás. Az adójóváírással 60.800.

Ez biztos, hogy így van. Valszóínűleg valamit félreértettél a NAV-nál, mert a tgyásból vonnak személyi jövedelemadót. Ezt (vagy egy részét) kaphatod vissza az adójóváírásnál.


Egyszerű számítás: ha 114000 a bruttód, akkor a tgyás bruttó 79800.

Ebből levonod az szja-t, ami a szuperbruttósítás miatt 20,32%, ez 16215Ft szja-t jelent.

Vagyis a nettód 63585Ft.

Igényelhetsz adójóváírást, ami 12100Ft maximum, Vagyis kézbe 75685Ft-ot kapsz átlagban.


Korábban az adójóváírás 15100Ft volt, vagyis ennyivel többet, majdnem 80-at kaptál kézhez.


Nem igazán értem, miért vitatkozol. Nyugodtan elhiheted, hogy értek hozzá, nem mellesleg valamennyi állításomat indokoltam, és törvénnyel is alá tudom támasztani.

Mivel nem értesz hozzá (legalábbis a kommentek alapján úgy tűnik), elfogadhatnád, hogy van olyan, aki ért hozzá. Nem mellesleg meg levezettem, hogy mi mennyi, és láthatod, hogy mégiscsak én tudom jól. Erről ennyit.


Kérdező, ha leadtad az adókedvezményes papírt, akkor már figyelembe veszik, azt is meg fogod kapni.

2011. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!