Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a játszótéri...

Hogyan kezelitek a játszótéri gonosz gyerekeket?

Figyelt kérdés
Minap amikor lementünk játszótérre megjelent a szokásos "gonosz" kisfiú. Ahányszor meglát egy gyereket, közli, hogy ez az övé, az Ő dolgaival senki sem játszhat, és menyél haza, Ő nem játszhat... Nagyon idegesít, hogy az anyja nem szól rá, és már ott vagyok, hogy én fogok rászólni a hülye gyerekre. Mindig elrontja a mókát, és a fiam 1,5 éves nem érti, hogy a kisfiú miért ilyen. Ti hogyan kezelitek ezt? Nem akarom, hogy mindig a fiam húzza meg magát, egy ilyen rossz gyerek miatt.
2011. febr. 8. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon sok ilyen gyerek van, ez egy ilyen korszak, az sem megoldás, hogy lehülyézed más gyerekét. Mondd meg a fiadnak, hogy az az ő játéka, ha nem akarja odaadni, nem adja, kerestek másik játékot. Mégse taníthatod arra, hogy erővel vegye el a másét.
2011. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a játékról van szó. Hanem arról, hogy egy gyerek sakkba tartja a játszóteret. Lehet, hogy korszak de akkor azért rászólhatnának.
2011. febr. 8. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Engem is nagyon zavarna!! Én tuti úgy szólnék rá kedvesen, hogy anyuka is hallja."Nagyon aranyos vagy, de most mi játszunk ezzel!" Legalább nem bántja fizikailag, mert olyan gyerek is van:(

Előző hozzászólónak igaza van. Nem a gyerek a hülye. Anyukája szorulna nevelésre....

2011. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok anyukának probléma a gyerek "irigy-korszaka" (tegnap volt is kérdés ebben a témában), ki tudja, miért nem szól rá, lehet, hogy nem akar hisztit belőle ott mindenki előtt. Nem tartja sakkban a játszóteret, a saját játékait nem adja kölcsön, ez tény, de ha ott se lenne a kisfiú, akkor sem lennének ott.


Ha pedig a játszótéri játékokra (pl. hinta, libikóka) gondolsz, hogy azokat "kiáltja ki" sajátjának, akkor simán szólj rá, persze kedvesen, hogy most mi is játszunk egy kicsit, jó? Általában az idegen felnőttektől megszeppennek a gyerekek és szót fogadnak.

2011. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszerűen mondd meg a fiadnak, hogy ne játsszon a másik gyerek játékaival. Én arra tanítom a fiamat, hogy ha szeretne máséval játszani, akkor mindig kérje el, és csak akkor játsszon máséval, ha megengedik.
2011. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem gonoszság, a te fiad is lesz ilyen korszakában.

Az a baj, hogy egyes szülők alapból így gondolkodnak, mint te.

Hogy egy gyerek gonosz, meg hülye:-((((

A gyerekek meg nem egyformák?

Mit fogsz az oviban, iskolában csinálni a gyerekeddel?


Ja és MENJÉL haza!!

2011. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Menjetek akkor a játszótérre, amikor nincs ott a számodra ellenszenves gyerek! Nem tudod elkerülni őket?

Én személy szerint nem szeretem nevelni más gyerekét, ha nem szimpatikus, ahogy játszanak, arrébb megyünk, mással játszunk. Más játékát soha nem kérjük kölcsön, és ha lehet, mi is játék nélkül megyünk. Ha bántják, bántanák a gyerekeimet, természetesen szólnék, de azért, ha nem akar leszállni a hintáról a másik gyerek, nem.

2011. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 12.33-as köszi az építő kritikát! Mi is játékkal megyünk le, és mindig oda adjuk a többi gyereknek, és a többi gyerek is így tesz. Viszont, ha a kisfiú megjelenik nem telik el 2 perc és mindenki haza megy, mert sok embert zavar. Lehet, hogy van egy ilyen korszak, de nem kellene ráhagyni a gyerekre, ezekből lesznek később a kötözködős felnőttek... Annak a válaszolónak is igaza van, aki írja, hogy szülői hiba.
2011. febr. 8. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!