Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekkorotokban mi volt a...

Gyermekkorotokban mi volt a legfurcsább elképzelésetek, amit igaznak is gondoltatok? És mi volt a legnagyobb butaság, amit csináltatok?

Figyelt kérdés

Például én kiskoromban tényleg elhittem, hogy a tücsök úgy néz ki, ahogy néhány mesekönyvben lerajzolják:bajusza, kalapja,hegedűje van.És sokszor kutattam utána a fűben, mert ki akartam próbálni a hegedűjét :D

Másik érdekes elképzelésem az volt,hogy amikor a fák lombjai közt néha sugarakban hatolt át a fény a fűre, azt hittem, az azért van,mert tündérek fognak megjelenni a fényben.De persze sosem jöttek..


A legnagyobb butaság,amit csináltam,hogy a fekete kutyánkat lemeszeltem fehérre,mert sokszor hallottam,hogy nyáron nem jó feketében lenni(szerencsére le lehetett mosni a kutyáról, de nem volt egyszerű).


Másik,hogy levágtam a gyönyörű függönyünk hosszú rojtjait,persze ezt is jó szándékkal tettem...


Hasonló történeteket tudnátok írni? :)


2011. febr. 8. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.


Hát elhittem hogy létezik mikulás jézuska és ilyesmik.

hogy minden ember jószándékú és kedves

azt hittem hogy mindenki magyarul beszél aztán amikor bejött a sky meg az rtl rájöttem hogy nem.


...........

butaság?

állandóan vágtam papirmániás voltam meg imádtam ősszel vigyázni a tüzre amikor égettük a leveleket.

2011. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Azt hittem (még nem voltam teljesen felvilágosítva, de valamit már hallottam a témáról), hogy a fiúk a kukijukat a lányok puncijába felülre dugják, és ugye ahol a csikló "elválasztja" a 2 nagyajkat, vagy egyik vagy másik oldalra tudját bedugni csak és ezt előre megbeszélik. Továbbá ehhez van méretezve a kuki, vagyis kb 3 centis. XD


Kettétéptem a földigilisztát, és szentül hittem hogy ezentúl ketten lesznek és semmi bajuk nem lett :)))


Bedugtam a cicám orrlyukába a saját bajuszát, mert náthás volt. Gondoltam mivel nekem is mindig az orromat csikizték egy zsepicsücsökkel hogy tüsszentsek és ki tudjam rendesen fújni az orrom, segítek én is a cicának :)))


mikor az uszodában tanítottak minket a levegő visszatartására, nem gondoltam lényegesnek azt a részletet, hogy a naaaagy levegőt a vízbe merülés ELŐTT illene csinálni és nem utána...


nem jut több az eszembe, de ezek mind 4 éves korom körüli emlékeim :)

2011. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem belefojtottam a macskánkat egy tényér tejbe, mert nem akart inni:) Még jó, h anyuék észrevették:)


Elhittem amit hittan órán mondtak, h ha mindennap imádkozok, teljesül a vágyam, és nem értettem, h miért nincs biciklim, mikor már hónapok óta esténként azt kértem:)

Mikor elsírtam anyunak, h Isten nem küld biciklit, akkor mondta el anyu, h azt venni kell, Isten nem küld tárgyakat:)

2011. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Hát nekem nagy felfedezés volt, hogy nem a répától tudunk fütyülni, én ezt elhittem, de a mai napig nem tudok fütyülni.


Másik a Hakapeszimaki, meg voltam róla győződve, hogy ez egy kreált szó, aminek nincs értelme, közben meg van: Ha-kap-eszi-maki.


Kislánykoromban azt hittem, úgy kell csókolózni, hogy a fogaink közé beszippantjunk a "pofazacsit" és mint a hal tátogni kell.


Meg most még eszembe jutott egy számomra vicces sztori, remélem nektek is fog tetszeni. Kb 6 éves voltam, akkoriban olvastuk a Peti, Ida és Picuri című könyvet, ami felvilágosító jellegű volt. Vendégek voltak nálunk, én meg elmentem pisilni, és közben rámjött, hogy megszülöm Picurit. Feltettem a lábaimat a vécé ajtajára, kitámaszkodtam (mint a könyvben Picuri mamája), és rendesen szültem, levegőt vettem, fújtattam, nyomtam, minden ami kell egy szüléshez. Kb negyed óra alatt végeztem, aztán kijöttem, és a vendég anyuka megkérdezte, hogy "mi van, te szültél?" Én meg: "nem". Hát ennyi :)

2011. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiskoromban azt hittem, hogy a fák oltása injekciós tűvel történik :)
2011. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sz12 válasza:

én szentül megvoltam róla győződve, hogy a fogtündér létezik:)

másik meg az, hogy kicsi korom óta fodrász szerettem volna lenni, és amikor a holdat néztem mindig fodrászatot láttam benne, azt hittem, hogy a holdon fodrászat működik.

2011. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon aranyos történetek.


A Hakapeszimakinak én sem tulajdonítottam semmi jelentést gyerekkoromban.Azt tudtam,hogy majomról van szó, de hogy mit takar a neve, azon sosem gondolkoztam.


Eszembe jutott nekem is még egy történet...

Miközben hosszú ideig nem figyelt rám nagymamám, mert épp valahol messze kapálta a kertet, elhatároztam,hogy meglepem a szüleimet húslevessel.8 év körüli lehettem.

A tyúkot sikerült megfognom a kutya segítségével,neki is álltam, sebtiben megkopasztani, jó sok maréknyi tollat kitéptem szegényből, mire sikerült a kezem közül megszabadulnia.Futott,mint az őrült, átrepült a kerítésen, nekem meg csak egy csomó toll maradt, amit szerte szét fújt a kertben a szél,még a drótkerítésen is tollak libegtek.Mikor nagyanyám visszajött ,megkérdezte, mi ez a sok toll?Büszkén mondtam,hogy húslevest akartam főzni, de az a fránya tyúk elszaladt.Jó alaposan leszidott nagyanyám és anyu is,mikor hazajött.Szegény tyúk sosem került elő.Ez egy olyan ostobaságom volt,amiért bánt a lelkiismeret.


Másik eset:Bújócskázni támadt kedvem nagymamámmal,csak nem jutott eszembe, hogy előtte meg kéne beszélni vele....

Elbújtam a fáskamrában és vártam.Kb fél óra múlva hallottam,hogy nagymamám kiabálja a nevem,keres,hol vagyok.Benézett a fáskamrába is, de nem vette észre, hol lapulok.Aztán továbbment..Rengeteg idő eltelt és már nem hallottam, hogy szólongatna,előbújtam és én kezdtem el keresni őt,mert már untam magam egyedül ,de nem volt sem a házban, sem a kertben.Végül nagy sokára hazajött,hulla fáradtan.Kiderült,hogy bejárta az egész szomszédságot, a teljes környéket ,összes utcát végigjárta ,azt hitte elcsavarogtam valahova.A szomszédok is megijedtek, hogy eltűntem és ők is a keresésemre indultak.Le is szidtak rendesen mindnyájan,miután előkerültem...

2011. febr. 8. 14:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megfürdettem a hörcsögünket, és meg akartam szárítani.Mivel a konektorhoz nem nyúlhattam, (és hát én szófogadó kislány voltam..)így a hajszárítót nem tudtam használni.De még be volt dugva a centrifuga, így fogtam és kicentriztem szegény hörit, nehogy megfázzon..


A másik hörcsögünket, pedig mai napig nem tudom mi okból, de egy zárt befőttes üvegben beraktam a fagyasztóba.


De nem utáltam az állatokat, ezt mi sem bizonyítja jobban mint a gyerekkori legnagyobb álmom ami a következő volt:


Sok állatunk volt, hörcsögök, külön féle egerek, macska, kutya, nyúl, tyúk, papagáj, halak, békák (ezek mind egyszerre).

Én pedig mindig arról álmodtam, hogy ha felnövök akkor minden egyes állatomnak (persze azt hittem hogy azok lesznek, amik akkor voltak) külön-külön szobája lesz, persze nem is kicsik, hanem még az egereknek is legalább 12nm-es szobát akartam volna.

Hát mára nem hogy külön szobák, de még csak ennyi állatom sincs. :(

2011. febr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úr Isten! Szegény hörcsög:( Ez nagyon durva.
2011. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!