Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születendő babámnak kaptam...

Születendő babámnak kaptam használt ruhákat. Mivel régen voltak használva dohos szaguk volt. Kimostam és igy nedvesen is érzem a szagát ill. a lakásban is érezni a levegőben. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Nem voltak peneszesek a ruhák csak a szaguk dohos. Amugy tiszta rendes helyről származnak de nem tudom mit tegyek. 40 fokon mostam őket. Ha megszárad nem lesz büdös? Ráadhatom a babámra vagy dobjam ki? Vagy mossam ki megint? Ráadásul összemostam egyéb új ruhákkal is. Nem lesz bajuk tőle? Folyékony Persilt használtam meg öblítőt.
2011. febr. 8. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Amit lehet, moss át 60 fokon, hosszabb programon, ne gélt, hanem port használj. Vagy mosás előtt áztasd be egy kis ecetes vízbe, az biztos elveszi a dohos szagot.
2011. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Kb mennyi vízhez mennyi ecetet tegyek?
2011. febr. 8. 20:26
 3/7 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig áztassam?
2011. febr. 8. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a 60 fokot javasolom és a leghosszabb programot, hogy minél tovább mossa és ha van olyan beállítás, hogy többször öblítse át, akkor azt is válaszd. Én is kaptam ilyen ruhákat, nekem van a mosógépemen bébiruha mosó program. Egyszer elég 60 fokon, utána moshatod 40 fokon őket. Én egyébként nem használok öblítőt és vettem Dreft sensitív mosószert, olyan jó illata van, ha csak neki használom, alig fogy.
2011. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Én is az ecetes vízben való áztatàst javaslom, kád negyedèig engedj vizet, abba fél üveg ecet, 2 óra áztatás, majd por mosóporral mosàs, 2 kupak jó illatos öblítő, majd ha megszáradtak vasalás!
2011. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
tuti nem adnék rá babára olyan ruhát, amit már egyszer legalább átjárt a dohszag... Még ha ki is tudod szedni belőle (amit kétlek) nem lesz rossz rágondolni, hogy milyen pocsék minőségű ruhát adsz a babádra?:(
2011. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a babádnak, ha nem voltak penészesek.

Én Persil mosóport használtam eleinte és Gabi öblítőt.

Jó ötlet, hogy néhány órára áztasd be a ruhákat, utána mosd át, és ha tudod, száríts szabad levegőn!!!A 0 fok körüli levegőben még fertőtleníted is, utána amit tudsz, vasald át.

2011. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!