Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem 2009. 03. 01-től...

A férjem 2009. 03. 01-től átveszi tőlem a GYED-et, viszont szeretne letenni egy sportbírói tanfolyamot, mely elvégzése után hétvégéken lenne lehetősége versenyekre menni bíráskodni. Ez a dolog GYED mellett lehetséges?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyed átvehető???Amúgy meg vagy gyed vagy munka én úgy tudom
2009. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,átvállalható ha írok egy lemondó nyilatkozatot.Egyébként én is úgy tudom,hogy vagy-vagy sajnos.De ha csak hétvége?
2009. febr. 10. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
ha az bejelentett munkaviszony akkor az...s nincs gyed.gyes mellett engedélyezett mostmár a 8 óra munka
2009. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól tudod, az apa is elmehet GYED-re a Tgyás, illetve az annak megfelelő időtartam lejártát követő naptól a gyermek 2. életévének betöltéséig.

"Nem jár a GYED, ha a jogosult bármilyen jogviszonyban díjazás - ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást - ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött (pl. egyéni vállalkozó) kereső tevékenységét személyesen folytatja."

Ez alapján, ha nem kap érte díjazást, akkor mehet bíráskodni, ellenkező esetben nem.

2009. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kapna érte tiszteletdíjat
2009. febr. 10. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk is apa megy március 1-től gyedre, és hétvégén feketén visszajár dolgozni
2009. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
személyesen mondod le vagy elég levélben vagy telefonon?
2009. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!