Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előfordulhat, hogy van olyan...

Előfordulhat, hogy van olyan gyerek akit kifejezetten szeretnek a tetűk?

Figyelt kérdés
A lányom ugyan abba az oviba jár,ahova a nagyobbik is járt.Többször volt akkor is minden évben "invázió",de sosem kaptuk el.Most a héten a lányom hajában tetűt találtunk.Olvastam itt az oldalon,hogy van gyerek akit évente többször is megtalálnak,bármilyen alaposak is a szülők ez ügyben.Számítsak én is rá a jövőben,hogy esetleg hajlamosabb a tetű "elkapására"?
2011. febr. 10. 20:25
 1/9 Viki233 ***** válasza:
100%
hát légy óvatosabb. am én úgyhallottam h a tetvek a tiszta fejbőrt szeretik:s
2011. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. ha bele gondolsz a szunyogok is vannak emberek akiket nagyon szeretnek.


pl én egy tó mellett nöttem fel, ha a házba egy szunyog volt tuti az én szobámba jött be, mióta a férjemmel vagyok már öt csipkedik.

2011. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen biztosan van! Ano a hugomat nagyon szereték amig alsos tagozatos volt! Akármit csinált anyám vele! Minden héten egyszer bekente hajmosás után a fejét és rajta is hagyta és mégis egy évben 3szor legalább hazahozta,ellentétben az öcsémmel ő is odajárt abba a suliba és soha nem volt benne! Hugit imádták de őt bolha,szunyog minden! Öcsémet még a szunyog sem szereti! Azt mondják biztosan édes a vére:D
2011. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm,a válaszaitokat!Elkeseredtem,hogy így alakult.Aggódom,hogy nem veszem észre időben,ha máskor is hívatlan lakótárs jön haza.
2011. febr. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na lebuktam,hogy kérdéseket név nélkül teszek fel...
2011. febr. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a hajlammal van baj. Lehet, hogy más gyerekekkel barátkozik.

A nagylányom ugyanabba az oviba járt, mint a kicsi. A nagy semmit nem szedett össze. Aztán a pici majdnem minden hónapban tetűvel jött haza. Hát kiderült, hogy akivel a legtöbbet játszik kislány a góc. Ahelyett, hogy eltiltottam volna beszereztem Paranit riasztót. Ennek 1 éve. Azóta nincs tetű, pedig a másik kislány azóta is folyton tetves.

[link]

2011. febr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Idén kezdte az ovit,eddig nem találtak tetűt a gyerekekben,csak a héten,de akkor már többen.

Most tudtam meg,hogy alváshoz kiveszik a lányok hajából a hajgumikat,összeszedik egy kosárba,és ébredéskor abból válogatják ki.

Csodálkozom ezek után,hogy a nagyobbik gyerekem aki tüsi hajú fiú sosem kapta el,akkor a kislány miért már a legelső alkalommal?


Köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 11. 10:05
 8/9 anonim ***** válasza:
A bolha, tetű, ágyi poloska csak a tiszta emberekre mennek.:( Mondjuk nekem nem volt se bolhám, se tetvem, még kullancsom sem, ágyi poloska volt, se a fiamat, se engem nem csipkedtek, csak a férjemet. Nálunk a családban apu vonzza a bolhákat, elég ha csak elmennek bevásárolni, este már mutatja a hívatlan vendéget. Remélem a fiamat sem fogják szeretni ezek a vérszívók. Viszont kullancsa már volt 8 hónaposan szerezte a játszótéren.
2011. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó...kullancs...akkor már inkább a tetű:)(volt már sajna agyhártya gyulladás miatta nálunk)

Nem mondod,hogy apukádra ennyire másznak a bolhák...én is volt,hogy láttam már a játszótéren a pad körül ugrálni rengeteg bolhát.De nem jött ránk.Azt igaz leszórtam rovarirtóval,mert a házunkhoz tartozik,és rendszeresen odajárunk.

2011. febr. 11. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!