Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvárható lenne a férjemtől?...

Elvárható lenne a férjemtől? Szóljak vagy ne? Banálisnak tűnik a kérdésem, de minden nap bosszúságot okoz, ugyanakkor házsártos sem szeretnék lenni, ezért közkérdéssé teszem.

Figyelt kérdés
Tehát este a gyereket lefürdetem, majd a férjem megy utána fürödni, míg én mesélek a kicsinek. Mikor a gyerek alszik, akkor megyek én tusolni. A fürdőszobában hagyott kakis pelenka, szennyes ruha....stb (egy kisebb csatatér ilyenkor) mindig megvár. Tehát őt nem zavarja, pedig a gyerek után fürdik. Annyira szólnék ilyenkor, hogy pakoljon már el legyen szíves. Vagy nem lenne jogos?
2011. febr. 14. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát érdekes házasságotok lehet. El sem bírom képzelni, hogy ilyeneken rágódjak, én nem kérném hanem utasítanám.
2011. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jogos lenne es jo is ha ezt megbeszeled vele de ne akkor amikor ideges vagy hanem egy nyugodt pillanatodba mert akkor o sem veszi tamadasnak...valoszinuleg nem rosszindulatbol csinalja hanem hanyagsagbol...az en ferjemnek sem jut eszebe soha segiteni ilyen szitukba...sokszor hangoztatom is hogy 2 fiam van es egyik rendetlenebb mint a masik...a kedves apukaknak is segiteniuk kell mert maskulomben az egesz napunk arra megy hogy takaritunka aztan meg jon a valasz hogy :"miota meg van a gyerek mar nem is vagyunk kettesbe" persze hogy nem hiszen olyankor van ido pakkolaszni!!
2011. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Elsőnek: nem szoktam utasítani a férjemet. Kérni szoktam.

2011. febr. 14. 13:01
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jogos lenne, hogy szólj neki.
2011. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Véletlen nem az én férjemről írsz?

Dettó, sőt, rám néz csúnyán, hogy mi, az, hogy nem szakadok 200felé.

Ugye fürdés előtt a kádban veszem le a nagyról a pelust ha csak pisi van(zuhanyzik), leteszem a pelust, fürdetés, kádból ki, futás törölközni öltözni, mire sacc pizsiben a nagy ébred a kicsi, és szoptatás, nagy altatás egyszerre.

A kicsi fürdetésére ér haza, és ha nem jut időm a két fürdés között egy rend rakós körre, akkor bizony a fürdőben marad a pelus, és rám szól, hogy milyen trehány vagyok... És megvárja, míg a kicsit leteszem aludni, és kitámolygok a pelusért.

2011. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk úgy van, hogy mikor a legkisebb (2 éves) készül fürdeni, a pelenka megy a kukába még vetkőztetés és a fürdés között, a szennyes ruhát pedig mindjárt betesszük a szennyestartóba. Akkor is el lehet intézni, mikor a gyereket valamelyikünk öltözteti, pelenkázza fürdetés után. Egy ember is meg tudja oldani, addig a másik rakjon rendet, tegye ki a gyerek tiszta ruháját, pelenkáját. Ez nem olyan nagy dolog szerintem. Egyszer kell megbeszélni, és jó esetben utána már megszokottá válik és működni fog!
2011. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Siman szolhatsz, szerintem nincs ezzel semmi gond.

Nalunk is volt olyan, hogy az emeleten maradt 2-3 pelenka egy kupacban (ket pelenkas gyerek van) en pedig nem tudtam levinni, mert mindket kezemben volt egy-egy gyerek, a pelenkaert pedig nem mentem vissza. Mivel a ferjem meg keszult, igy gondoltam, hogy ertelemszeruen lehozza (direkt odakeszitettem a lepcsolejarohoz).

Es nem hozta le. Egyszerubb volt atlepni, mint lehozni. Nem hiszem, hogy direkt csinalta volna, inkabb arrol volt szo, hogy akkor koltoztunk epp oda es eszebe sem jutott, hogy jobb lenne levinni.

En siman szoltam neki, hogy legkozelebb ha ures kezzel jon le nezzen korbe, hogy nem-e lat pelust, szemetet, cumisuveget, vagy ilyesmit, amit lehozhat.

Nem sertodott meg erte.

Mondjuk en mas dolgokra is ravilagitok idonkent, hogy ebben-abban segithetne, ha eppen nincs jobb dolga.

Szoval szolj nyugodtan te is.

2011. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen sajnos, de nem csak ezzel, mindennel, ha vmit letennék a folyosó közepére, akkor azt az idők végezetéig átlépné, de a helyére nem tenné, szerintem nem is látja :(

köztünk nagyon sok konfliktus van emiatt, mert én nem bírom szó nélkül hagyni, ő meg házisárkánynak gondol már

2011. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen szituáció nincs, így lehet, hogy nem érdemleges a válaszom. Amúgy is tisztaság mániás a férjecském, így ha valami nem a rendeltetés szerű helyén van, akkor alapból elpakolja. Nekem inkább az lenne a problémám a Ti helyzetetekben, hogy ő miért nincs jelen az esti fürdésnél, altatásnál?
2011. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2 éves a lányunk, az első évben, amíg kis kádban fürdött, addig jelen volt, hozta vitte a dolgokat. Amióta a nagy kádban fürdik, azóta nincs ott. Ilyenkor játszunk elég hosszan, egy órás program a fürdetés. A férjemnek ekkor van ideje egy kicsit magára, megnézi a híreket, számítógépezik, kiszellőztet a házban, kiviszi a szemetet, megeteti a macskát, teljesen feleslegesnek érzem, hogy ő is ott legyen velünk. Amikor hazaér, akkor játszik a gyerekkel. Az altatás nálunk annyi, hogy fürdés után mesélés van, (kb. fél óra), azt nem tudjuk ketten. Én mesélek, a gyerek hallgatja. Aztán puszi, ölelés és alvás. Ebben nem találok kivetnivalót, így vált be nálunk. Ha jön a következő kicsi, majd biztosan változik a helyzet, de addig így mindannyiunknak jó.
2011. febr. 14. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!