Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki megtudná nekem mondani...

Valaki megtudná nekem mondani hogy kell e TB-t fizetni a Gyes/Gyed alatt vagy sem? Valaki azt mondja igen valaki azt hogy nem!

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni, automatikusan biztosított vagy, vonják a járulékokat a GYES-ből is. Sőt, amíg otthon vagy a gyerkőccel (max. 3 év), az az idő a nyugdíjadba is beleszámít, munkaviszonyként.


Az APEH nekem is mindig kiküldi a TB-csekkeket, pedig évek óta GYES-en vagyok. Már felhívtam őket, és mondtam, hogy mi a helyzet, azt mondták, töltsek le valami nyomtatványt, és azzal igazoljam, hogy GYES-en vagyok, akkor nem kapok több csekket. Nem küldtem nekik igazolást, ugyanis nem én kapom ezért a fizetést, nem az én dolgom lenne, hogy bizonygassam, hogy biztosított vagyok, hanem az APEH dolga lenne, hogy ennek utánajárjon.


Egy szó, mint száz: aki otthon van kisgyerekkel, az biztosított.

2011. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előzőnek: érdemes pedig utánajárnod, mert így lesz egy csomó - tétel a számládon! Ha esetleg egyszer majd újra dolgozol, és pl. adóbevalláskor járna vissza pénz, akkor nem fogod megkapni addig, amíg nem rendezed a minuszos tételeket. Ez nem jelenti azt, hogy be kell fizetned, csak mindenképp járkálni kell majd utána, hogy azokat töröljék. Sajnos a párom is így járt, nem jelentette, hogy már talált állást. A munkáltató fizette is rendesen, de ott maradt egy csomó hónapra a kivetett összeg. Azóta 2x ment be, hogy töröljék - ez sikerült is neki. Meg még 2x, hogy végre visszakapja az adóbevallásnál kijött 9000 ft pluszt. :(
2011. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

13:55:

Köszönöm az infót, meggondolom.


Bosszantó, hogy nekem kell bizonygatnom, hogy biztosított vagyok. :(

2011. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!