Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy hogyan folyik az abortusz, mint eljárás? Ha 18 felett vagyok mennyit kel fizetni? Kell e keresetigazolás? Be kell e feküdni? Minden érdekel ezzel kapcsolatban. CSak pontos, őszinte válaszok érdekelnek.

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Remélem nem neked van rá szükséged! Nem vagyok hajlandó még utánanézni sem neked,pedig megvolt a szándék!
2009. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

NEm nekem van rá szükségem...de egyik közeli ismerősöm bajban van...

16éves és döntés előtt áll...

Fontos lenne...segítsetek...

2009. jan. 3. 00:00
 3/11 A kérdező kommentje:
A 18 éves feletti részre nem fontos....:D Azt csak érdekeségből..a 18 alattit már tudom, hogy 30000körül:D
2009. jan. 3. 00:01
 4/11 anonim ***** válasza:
2009. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudok mit írni...16 éves,egy gyerek! Húzzon el orvoshoz nagyon gyorsan,egyáltalán hol vannak ennek a gyereknek a szülei??????
2009. jan. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Hogyan történik a terhességmegszakítás?

A módszer más azoknál, akik már szültek és más azoknál, akik még nem.

A nem szült nők esetében a műtétet megelőző este egy prosztaglandintartalmú tablettát helyezünk a hüvelybe, vagy pedig egy vékony pálcát a méhnyakba. Ez előtágítja a méhszájat, majd másnap a terhességet vákuummal kiszívjuk. Ez sokkal kíméletesebb a hegáros méhszájtágításnál, mert a méhnyak izomzatát nem teszi tönkre, így a későbbi terhességeknél kisebb a koraszülés és a vetélés veszélye.

Szült nőknél ezt az előtágítást már nem végezzük el, mert egy hüvelyi szülés után a méhnyak már nem záródik úgy, mint szülés előtt, így a hegársoros tágítás könnyebb, ezért nem szükséges az előtágítás. A terhességet ilyenkor is vákuummal szívjuk ki.


Az abortuszért fizetendő díj megegyezik a társadalombiztosítás szerinti finanszírozás mindenkori összegével. Az Egészségbiztosítási Alap a terhességmegszakítás társadalombiztosítás finanszírozás szerinti összegét megelőlegezi a terhességmegszakítást végző egészségügyi intézménynek. A megelőlegezett összegnek azt a részét, amelyet a befizetendő díj nem fedez, a költségvetés megtéríti az Egészségbiztosítási Alapnak.


de amúgy ha beírod a google-be hogy abortusz több 100 oldalt kidob :D:D

2009. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
45%

Istenem..Tudja ez a 16éves lány,hogy mivel játszik???


Valóban hol vannak ilyenkor a szülők??? Rám mindíg figyeltek, hogy megjön-e vagy sem, amíg gyógyszert nem kezdtem el szedni...

2009. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Valamelyik nap volt itt egy kérdés, ami hasonló témáról szólt...

Nos, konkrétan az abortusz úgy néz ki, hogy ha pozitívat tesztelsz, elmész nőgyógyászhoz, aki megállapítja a terhesség tényét. Ezután el kell menned a helyi családgondozóba (vagyis a védőnőhöz) beszélgetésre. Itt közlöd, hogy nem akarod megtartani a gyereket, ezért meg azért. Ő erre elmondja, mik a lehetőségeid. Beszél az örökbeadás formáiról, az anyaként igénybe vehető segélyekről és egyéb juttatásokról, és végső opcióként megemlíti az abortuszt. Ok, te ezt választod, mert nem akarod megkeseríteni az életed felelőtlenséged gyümölcsével. Ekkor a védőnő elmagyarázza, hogy zajlik egy abortusz. Ha még mindig ezt akarod, visszarendel három nappal későbbre, valamint egy borítékba rakja az űrlapon felvett adataidat. Ez a három nap gondolkodási idő. Ha ezután még mindig úgy gondolod, hogy elveteted, ismét elmész a védőnőhöz, aki tudomásul veszi a döntésed, és megbeszéli, melyik kórházban fogják megcsinálni a műtétet. Egy héten belülre kapsz időpontot, ha közel jársz a 12. héthez, hamarabb is. Kapsz egy csekket, feladod a csekken megjelölt összeget. Ez életkortól függetlenül 30 000 forint per pillanat. Ha szociálisan rászorult vagy (pl. tartósan beteg, jegyzői védelembe vett kiskorú, esetleg GYES-en, GYED-en vagy), kedvezményt kapsz, végső esetben akár ingyen is elvégzik, de ehhez állami gondozottnak kell lenni, vagy súlyos betegnek.

Ezután a megjelölt időpontban megjelensz a kórházban. Ez a műtét előtti nap szokott lenni. Felvesznek, és felhelyezik a méhszájtágító lamináriát. Nehéz éjszaka vár rád, elég fájdalmas művelet. Másnap délelőtt műtenek. Ez manapság vákuumos eljárással történik, ami úgy néz ki, hogy a kitágított méhszájon keresztül egy porszívóelven működő szívócsövet helyeznek fel, és ahogy hivatalosan fogalmaznak: "kiürítik a méh tartalmát". Ezután ún. küretkanállal a műtétet végző orvos manuálisan lekaparja a méhről az esetlegesen még bennlévő magzati maradványokat. Ez most a hivatalos megfogalmazás volt szintén, és nagyon erősen vissza kell fognom magam, hogy ne kezdjek el szitkozódni... (Aki látta a "Néma sikoly" c. dokumentumfilmet, tudja, miről beszélek, nekem életem egyik legmegrázóbb élménye volt.)

Ezután visszatolnak a kórterembe, ahogy felébredsz az altatásból. Pár órára megfigyelés alatt tartanak, délután, ha nincs szövődmény, hazamehetsz.

Remélem, kellően őszintének és pontosnak bizonyult a válaszom...

2009. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2009. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy 18 éves alatt, csak szülői beleegyezéssel végzik el.

Amúgy irta valaki, hogy az ő szülei mindig odafigyeltek, hogy megjön e a vérzése. Nem értem, miért kell a lány szüleit hibáztatni. Ez az ő és fiúja felelőtlensége volt, bár az is lehet, hogy mindenre figyeltek, csak "becsúszott", mert ilyen is van nem kell itélkezni. A szülők hiába figyelnek oda, hogy meg van e a vérzés, ha ne adj isten nem jön meg, akkor csodát tenni ők se tudnak!

2009. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!