Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek utáni szabadság?

Gyerekek utáni szabadság?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok itthon,gyerekeim 5 és 2 évesek most,megyek vissza dolgozni,előbb kiveszem a felgyülemlett szabikat.1-eske születésekor 27 éves voltam(21nap/év),2-eskénél már 30 éves (22nap/év).Összesen hány nap szabim van,ebből mennyi a gyerekek utáni?Gyed alatt is jár a gyerekek után vagy ott is csak az első évére?...

Plusz 20 nap maradékkal szültem az elsőt.


2011. febr. 17. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyed alatt a gyed első évre jár, ennyi tudok.

Gyerekek után 2 nap/év jár, kérni kell

A többit a személyügyön megkérdeztem, de azt mondtk, ha szólok, hogy mennék vissza, újraszámolják, meg hozzáveszik gyerekek utánit és megmondják, mennyit kell kivennem belőle.

Te milért ne kérdzel rá, gondolom van nyilvántartásiuk

2011. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogyne kérdeztem volna,csak sajnos nem egyezik a számolásunk:)

Sok egyéb dologban sem egyezünk,már jártam Apeh-nál,Államkincstárnál,Tb-nél,mert sok minden gebasz van nálunk:(Mindenhol engem igazoltak,de a munkahelyemen szarnak mindenre.

2011. febr. 17. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:

A szabadság a tgyás idejére, és a gyed első évére jár. A két gyerek esetén neked ez egyszer másfél évre járó 31 nap, és egyszer 32 nap.

A kicsik után 2 nap pótszabi jár ugyanígy, vagyis 3 nap, plusz 6 nap. Ez összesen 72 nap.

2011. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, plusz a maradék 20 nap.
2011. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

TGYÁS-ra és a GYED első évére jár szbadság.

Tehát neked maradt 20 napod + 9,6 (TGYÁS) + 21 nap (GYED első éve), + 10 (2. TGYÁS) + 22 nap (2. GYED első éve).

Ennyi a felgyülemlett szabid. 82 nap, ha azt a 0,6-ot lefelé kerekiti.

A gyerekek után járó éves 1-2 nap pótszabit azt kérni kellett volna, ha én jól tudom. Nem biztos, hogy UTÓLAG köteles-e magadni. Tehát jelezni kellett volna, hogy te veszed igénybe, tehát gyűlik az is a többivel együtt. Szerintem, de ez nem biztos...

2011. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Jeleztem,igen,azt utólag kiadják.

Tehát összesen 92nap!

Jóóó!Köszi mindenkinek!

Amúgy én is így számoltam.Akkor mégsem én vagyok a hülye!!!

2011. febr. 17. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem kix csir soknak tűnik a 92 nap
2011. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért tűnik soknak?


Kb. 4 évnyi szabadságát fogja megkapni.


Nekem csak egy gyerekem van, de utána összesen 64 napom van.

2011. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!