Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tavaly aug óta gyesen vagyok....

Tavaly aug óta gyesen vagyok. Megkaptam az adóigazolást a munkahelyemről, és a MÁK-tól a Gyes-ről az igazolást. Mit kell tennem ezekkel a papírokkal?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Adóbevallást kell beadnod. Ahogy tavaly. Már lekéstél róla, hogy nyilatkozz az apeh-nek,hogy ő csinálja meg a bevallást. Így neked kell beadnod. A határidő május.
2011. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a munkahelyem csinálja? Nem vagyok önadózó, sosem voltam az.
2011. febr. 19. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:

A munkahelyednek január 31-ig meg kellett volna erről kérdeznie egy M29 / M30 nyilatkozaton. Ha az egyiket írod alá, akkor megkéred a munkahelyet, hogy csinálja meg, ha a másikat, akkor az önadózást választod.

Hívd fel őket, hogy szeretnéd, hogy ők csinálják meg. Ez a január 31 nem egy szigorú dátum (lehet, nem is jan 31? Bocs, elbizonytalanodtam). Biztos lusták voltak körülményeskedni a nyilatkozatokkal nálad, hogy otthon vagy(levélben elküldés neked, visszakérés...).

De az is lehet, hogy a gyes (gyed, tgyás) miatt már nem csinálhatják. Csak akkor, ha egyedül béred volt (amiért ők tudják vállalni a felelősséget). Így önadózónak kell lenned. Akkor be kell menned a legközelebbi APEH (NAV most már) ügyfélszolgálatba, és kérned kell egy adóbevallás csomagot. De ha van könyvelő ismerősöd, biztos szívesen segít. Akár a munkahelyeden is.

2011. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, így van. A munkáltatónak már nem kötelessége beadni az adóbevallásodat. És korábban a GYED-ről is kellett beadni bevallást. Azt a munkáltatód készítette? Kérd meg, hátha segítenek.
2011. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, kérdeztek, aláírtam. Ők készítik az adóbevallásom. Kérniük kellett volna már a gyes-ről szóló igazolást, vagy nekem kell bevinni, vagy nem is érdekes?
2011. febr. 20. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
22:50 vagyok. Igen, szükségük lesz szerintem a gyes papírodra, bár adója nincs, de gondolom, szerepeltetni kell a bevalláson. Szerintem. Kérdezd meg őket, ha kell nekik, mikorra van rá szükségük. Még van idejük megcsinálni, nincs még határidő, ezért nem zaklattak eddig ezzel. De telefonálj lassan, hogy mit küldj.
2011. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neked kell minden papírt csatolni. Vidd be nekik, mert kell hogy szerepeljen a bevallásban.
2011. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h írtatok. Bevittem hozzájuk a papírt. Május 20 a határidő, ezért nem kértek még rajtam számon semmit. :)
2011. febr. 21. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!