Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy örökbefogadás történhet...

Egy örökbefogadás történhet anyagi haszonszerzés céljából?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy, több pénzt kapnak-e egy örökbefogadott gyermek után, mint mondjuk én a fiam után?

Jár-e valami plusz pénz a családi pótlékon felül?

Sokat olvastam erről és van a környezetemben frissen örökbefogadott gyermek, aki gyanúsan szegény családba került és van több saját gyerkőc is...


2011. febr. 27. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen történhet.

A szülő beadja árvaházba valamelyik rokon kiveszi és a pénzen osztoznak.Ilyen eset több is van ahol én lakom.

2011. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Úgy tudom, többet kapnak de pontosan nem tudom, mennyit.
2011. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadás és a nevelőszülőség nem ugyanaz!

Ha örökbefogadod a gyereket, akkor az a tied. (Ugyanannyit kapsz érte.)

Viszont a nevelőszülőségből sokan élnek...

2011. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez konkrétan örökbefogadás volt, tehát jó szándékból tették, ez örömmel tölt el...

De mennyit kap egy nevelőszülő, hogy megéri neki?

2011. febr. 27. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudnék úgy örökbefogadni vagy a nevelőszülője lenni egy gyereknek, hogy csak azért csinálnám, mert pénzt hoz, ez számomra egy gusztustalan dolog.
2011. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez alapján a mindenkori öregségi nyugdíj 120%-a, ha a gyerek egészséges.

Ez gyerekenként értendő!

(Ismerek olyat, aki 4 gyereket hozott ki, mint nevelőszülő. Persze a gyerekeknek így is jobb, mint bent.)

2011. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki örökbefogad egy gyereket, az nem kap többet, mintha vérszerinti lenne. Minden tekintetben olyan, mint a saját, a juttatások tekintetében is.

Ha csak nevelőszülőként veszi magához, akkor kap utána némi pénzt, de elvileg ellenőrzik, hogy azt tényleg a gyerekre fordítja-e. De a nevelőszülőnél elméletileg nem véglegesen van a gyerek, szóval ha a vérszerinti szülő már képes nevelni, akkor visszaveheti. Az örökbefogadott gyereket viszont nem lehet visszakérni, sem visszaadni. Az minden tekintetben örökre szól.

2011. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadó anya vagyok ,annak idején igen meg lettünk zsarolva,a papírmunka késlekedett és az aláírás,ezért az anyuka jogot formált több százezer forintra,belehaltam volna,ha nem kapjuk meg a kicsit,mikor az anyagi követeléssel élt,már több hete látogattuk,még az összes ékszeremet is eladtam fillérekért,mert már nem volt annyi pénzünk,féltem ha kiderül a gyámügyön nem kaphatjuk meg a kicsit,említették a gyámügyisek,hogy ha zsarolás lenne,azonnal szólni kell nekik,persze nem szóltam,mert akkor nem kaptam volna meg a picit.

Semmiféle plusz pénz nem jár az örökbefogadóknak,nekünk 5 éves a tanfolyam 60.000 Ft volt,ez kötelező!!!Legfeljebb a nevelőszülőknek azt hiszem

2011. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
ÖRÖKBEFOGADÓKNAK NEM JÁR TÖBB JUTTATÁS A GYEREK UTÁN,UGYANANNYI JÁR MINT VÉR SZERINTI GYEREK UTÁN.
2011. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy történhet az örökbefogadás anyagi haszonszerzés céljából (mondjuk ez a mai rendszerben már nem igaz, de régen voltak szociális juttatások, amikhez gyerek kellett), mint ahogy valaki szülhet is, általában harmadik gyereket. De még ha pénzért is teszi valaki és rendesen felneveli a rábízott gyereket, semmi kifogásolnivalót nem látok ebben. És szegény családból is kerülhetnek ki értékes emberek, lásd Mága Zoltán, Daróczi Dávid és rengeteg névtelen.

Viszont ha valaki csakúgy szül, akár több gyereket is, de nevelni nem tudja, az nagy probléma.

2011. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!