Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent a nyílt örökbefogadás?

Mit jelent a nyílt örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Elvileg azt, hogy ismerjük egymást a szülőanyával. Lehet, hogy később a nyakamra jár majd? Azért azt nem akarnám.
2011. ápr. 19. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

akkor jobb nektek a titkos!!

igen, lehet a nyakadra fog járni, mert megbánja hogy örökbe adta, stb.....

ha én lennék ilyen helyzetben én inkább a titkosat választanám tuti.

2011. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom 6 hétig meggondolhatja magát. De akkor utána az enyém a gyerek, akkor ne jöjjön oda. Nincs erre valami szabály?
2011. ápr. 19. 22:56
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj,de ahogyan erről az egészről nyilatkozol,az nem semmi!Nem gondolnám,hogy a "nyakadra" fog járni,mivel a szülő anyának minden bizonnyal fájdalmas dolog örökbe adni a kicsi babáját(ám nyomós oka lehet rá).Itt csak arról van szó,hogy az örökbe adó,és az örökbe fogadó ismeri egymást.2 gyerekes anyuka
2011. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem akarod,hogy a nyakadra járkáljon akkor olyan gyereket kell örökbe venni,akinek az anyját nem ismered.Az a biztos.Egyébként én sem tartom helyesnek a sürű látogatást,mert az senkinek sem jó,de szó szerint senkinek.
2011. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyílt örökbe fogadás annyit tesz hogy a szülők ismerik egymást!Nem fog a nyakatokra járni mivel a lakcímetek titkos!És nem is tehet ilyet!Ennek a lényege az hogy az örökbe adó anya az örökbefogadást lebonyolító szervezeten keresztül bizonyos időközönként kap pl:képeket a babáról amit ti küldtök a számára és lehetővé teszi azt is is hogy 1évben egyszer láthassa a gyereket!(ha ti szeretnétek) úgy mit valami távoli rokont!
2011. ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM gondolhatja meg magát 6 hétig!!!

A papírok aláírása után azonnal elveszti nyílt ÖF-nál a jogait az életet adó anya!

A nyakadra meg annyira járhat, amennyire te megengeded neki!

Ugyanabból a városból tán rizikósabb gyereket örökbe fogadni, de másik megyéből biztosan nincs ebből probléma, hacsak nem közlöd a lakcímedet.

2011. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, további fontos különbség, hogy a nyílt örökbefogadásnál akár a kórházból egyből te viheted haza a babát, tehát akár már újszülött korától te nevelheted, míg a titkosnál nem így van.
2011. ápr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A másodiknak meg még annyit, hogyha valaki úgy döntött, hogy nem ő neveli a gyerekét, és lemond róla, akkor mondjon is le róla! Nincs joga senkinek az otthonába mászkálni, és ellenőrizni, hogy mit csinálnak vele. Ő a szülőanya? Ez mit jelent? Volt egy kellemes éjszakája, de a következményeket nem ő vállalja, tehát nem mondhatnám, hogy olyan remek édesanya lenne. De úgy látom nem csak én gondolom így, hogy nincs joga zaklatni az örökbefogadó szülőket.

Szerintem nem sokan vállalnák úgy az örökbefogadást, hogy a szülőanyának joga van bármikor odamenni és figyelni, hogy hogyan élnek.

2011. ápr. 20. 10:23
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem,hogy ilyen hozzáállással nem örökbefogadó szülő vagy.

Tudod,annak az élvezetes éjszakának van 9 hónapig tartó folytatása,és egy szülés.9 hónap alatt minden mozdulatot ő érez,az ő pocijában növekszik.

És egy ilyen " egy éjszakát élvező" anyának köszönheti más,hogy lehet gyermeke. Igenis tisztelni kell,hogy a gyermeke érdekében megteszi,hogy másnak örökbe adja. Egy gyermek a legnagyobb kincs.

Nem hiszem h pár havonta fotót küldeni és évente egyszer engedni h lássa a gyermekét akkora gond lenne. Az örökbefogadó címe titkos marad.

2011. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit jobban is lehetne azért tisztelni azt a nőt, aki majd a te kisbabádnak életet ad. Még akkor is, ha valamiért nem tudja/akarja felnevelni. De nem kéne róla (még így ismeretlenül is) így beszélni.
2011. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!