Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Passziv GYED-en vagyok. (2...

Passziv GYED-en vagyok. (2 gyerkőcünk van) Jár nekem gyás ill. gyed a 3. baba után is?

Figyelt kérdés
2008 dec.31-én megszűnt a mv-om.(2. baba után járó gyed alatt)Úgy néz ki sikerült teherbe esnem újra.Elvileg okt.-nov.-ben szülnék.A változó jogszabályok alapján is járnak ezek az ellátások?Passziv gyed aug 15-én jár le,utána állásker.járadékon lennék.2004 júniustól dolgoztam ennél a cégnél.Előtte is van kb.2 évem egy másik helyen.(ha ez számit vmit)
2009. febr. 17. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Ha a mai világba a harmadik gyerköcödet várod, akkor minek neked a gyed? Gondolom anélkül is el tudnátok tartani!
2009. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

*****


A passzív gyed alapján biztos, hogy nem jár semmi. A fenti linkről le lehet tölteni, amiben példákkal le van vezetve, hogy munkanélküli ellátásról ha jár valami milyen feltételekkel és hogyan jár.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg undorító dolog nem a kérdésre válaszolni, hanem ismeretlenül elítélni vkit, csak mert bevállalja a 3. babát. Azt gondolom, dícséretes, h a mai világban meri vállalni, mert ez azzal jár, h magától von meg egyre több és több dolgot (legyen az anyagi, vagy más egyéb pl szabadidő), és még nagyobb felelősség nyomja majd a vállát.

Kérdező: Ne haragudj, nem tudom a választ, de engem is érdekelne! (bár nem vagyok ilyen helyzetben) Viszont nem tudtam "szó nélkül elmenni" az előző válasza mellett!

2009. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, azóta már írt más is.

Természetesen az első válaszadóra gondoltam.

2009. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1.válaszoló!Nagy szerencsénkre semmit sem kellett venni gyermekeink érkezésekor,mindent "örököltünk" és tudtunk vigyázni a dolgaikra!Ha vásárolni kellett olcsó turikba jártam.Kevéske gyedet kapok(kb.50.000ft)igy jó volna,ha továbbra is kapnám.Acsaládtervezéskor figyelembe vettük az anyagiakat is,ettől kevesebbet nem szivesen kapnék,de természetesen elfogadom a "csak"gyes-t is!Majd sokkal jobban beosztjuk ezt a keveset!
2009. febr. 17. 14:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Plussz szerencsére szoptatással sem volt gond,7 hóig kizárólag anyatejes táplálás volt!Remélem megadatik ez a csoda 3.babánál is!
2009. febr. 17. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Erre az oldalra írd be a jelenlegi helyzeted, ezen az oldalon szokott válaszolni egy "szakbarbár" néven futó emberke, aki nagyon vágja a témát, tőle kérdezz. De ha visszaolvasol kicsit, szerintem meg is találod a választ rá.


[link]


Egyébként szerintem kaphatsz, ha álláskeresési járadékról mész szülni, mert az előző 2 évet is nézik, és én úgy tudom, hogy az "aktív" Gyed is biztosított jogviszonynak számít, de ez nem tuti.

2009. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz,segitett már Szakbarbár pár hónapja,de amig nem ismeri a jogszabályokat nem tud érdemben válaszolni(megértem).Gondoltam hátha itt...valaki...
2009. febr. 17. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!