Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha gyed alatt...

Mi történik, ha gyed alatt visszamegyek dolgozni, január 1-től, és év közben megszületik a második baba, tehát nincs ledolgozott teljes évem, és az előző évben végig gyeden voltam? Mi lesz a juttatások (tgyás, gyed) alapja, és mennyi ideig kapom?

Figyelt kérdés

Továbbá ez mit jelent: Ha a szülés előtt biztosítva volt a szülő 365 napot, akkor a jövedelem 70 százaléka lesz a GYED összege, amennyiben nem, akkor a minimálbér kétszeresének a harmincad része lesz a napi jövedelem.


Ebből azt veszem ki, hogy bizonyos esetben jobban megéri nem biztosítottként szülni??


2011. okt. 23. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi nem történik. A folyamatos munkaviszony megvan gyed alatt is, mert állományban vagy. Biztosítva is voltál, hiszen a gyedből vonják a járulékokat is, ez jelenti a másik kérdésedre a választ. Tehát nyugodtan mehetsz szülni, nem lesz kevesebb a juttatásod, mint az első babánál.
2011. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az előző juttatásomat emelt minimálbér után kaptam, ezek szerint ha nem biztosítottként szülnék (mondjuk időközben felmondanak nekem, és nem megyek vissza gyesre), akkor a minimálbér kétszerese után kapnám a juttatást?
2011. okt. 23. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, de nem lennél vele előrébb, mert járulékokat abból is vonnak, a tb-t meg neked kéne havonta fizetned magad után, ha nem akarsz fizetni ha orvoshoz mész. Egyébként a minimálbér kétszeresét bruttóban értsd, ami nettóban azért édeskevés a járulékok levonása után.
2011. okt. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De a sima minimálbér utáni gyednél akkor is több ez a szám nem? A járulékokról nem sokat tudok sajnos.
2011. okt. 24. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!