Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez jellemző emberi viselkedés?...

Ez jellemző emberi viselkedés? Ha igen, akkor nagyon szomorú vagyok.

Figyelt kérdés
Egy többemeletes épületben dolgozom, ahol az alsó szinten tűz keletkezett. Többedmagammal vagyok egy szobában, de nem vettünk észre semmit, nem éreztünk füstöt, nem szólt riasztó, onnan értesültünk az egészről, hogy egyszercsak benyitott kabátban az egyik munkatársam, hogy kiürítik az épületet, menjünk, mert tűz van. Erre összepakoltunk és elindultunk. Lefelé menet találkoztunk össze a felső szintekre tartó tűzoltókkal, akik az emeleteket járták végig és nézték, nem maradt-e bent valaki a szobákban. Ha az a kolleganő nem szól, akkor csak a tűzoltóktól értesülünk, hogy baj van, ugyanis a többieknek - azon a folyosón vagyunk van 40-en - eszükbe sem jutott, hogy figyelmeztessenek a veszélyre, már senki sem volt közülük bent. Mindenki csak önmagával törődve tűnt el az épületből. Hogy miért érdekes ez? Mert mint leendő szülő, nem nagyon tudom, vajon mire kellene tanítanom a majd megszületendő gyerekemet? Legyen kedves, udvarias, előzékeny? Minek, hiszen nem ez az általános, sajnos jártomban-keltem sok durvaságot, udvariatlanságot tapasztalok. De, hogy még a közvetlen munkatársaim is ilyenek, ez nagyon megdöbbentett. Csak nekem sikerült kifognom ilyen embereket vagy nektek is van hasonló történetetek?
2011. márc. 2. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A te történeted nagyon durva, hiszen akár az életetek is veszélyben lehetett volna.


Nálunk csak hasonló volt a munkahelyen: valamilyen hétvégi állami ünnep előtti pénteken mindig korábban szoktak hazaengedni minket, de ezt soha nem vettük szentírásnak, ha szóltak reggel, hogy délben le lehet lépni, leléptünk. Délután fél kettő, munkaidő vége, megyünk el, adjuk le a kulcsokat, a portásnéni meg furán néz ránk. Hát ti miért nem mentetek haza délben? Ja, hogy nekünk nem szólt senki sem. Úgy, hogy a vezetőség ugyanazon az emeleten volt...

2011. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az emberek gyarlók, és a magyarok irigyek, önzőek is.Te, és a gyermeked ne legyetek azok! Azt tudd, és tanítsd meg neki, hogy csak magára/magadra (és Rád)számíthat, de ha lehetősége/lehetőségetek van, semmibe nem kerül másokra is gondolni.Ja! És kérdezz rá a munka védelmisnél, hogy mi van az oktatással!
2011. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

En 10 eve elek kulfoldon, de ha Magyarorszagra megyek, mindig megdobbenek, hogy milyen udvariatlanok, bunkok az emberek. Tenyleg dobbenetes, meg kerdezni sem lehet semmit, pedig egy valasz nem kerul penzbe! Mikor anyukam a vasutallomason megkerdezte, mikor indul hozzank a vonat, az informacional azt mondtak nezze meg kint a tablan :-(

Ez mondjuk kevesbe durva mint a te eseted, de jol peldazza a magyarok sajnalatos "dogoljon meg a szomszed tehene" hozzaallast. Ne ilyennek neveld a gyermeked! Csak sajnos ha felnove o is mindig ezt latja, lehet nem lesz kedve neki sem kedvesnek, figyelmesnek lennie.

2011. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyet tapasztaltam régen én is.

Ma már előzékenyek az emberek, udvariasak és segítőkészek irányomban.

Annyi történt, hogy elkezdtem így viselkedni másokkal és erre nagyon odafigyeltem. 2-3 év alatt megfordult mindenki körülöttem. A legrosszabb beszólás, hogy mi a fenétől vigyorgok én állandóan.

Próbáljátok ki.


Amúgy az emberek többsége valóban közönyös, sőt sokszor máson akarja levezetni az idegességét. Ez a túlhajszolt életmódból (is) adódik, meg a nőkkel szemben például drasztikusan megváltozott a társadalmi elvárás, bár ha belegondolok, a pasiknál is ez van.

Véleményem szerint felborult az egyensúly, a férfitól elveszik a férfias jellegzetességeit, a nőktől a nőiséget, mindenkit egyenjogúsítani akarnak, ami nem megy. Összezavarodtak az emberek, szerintem ez is egy ok.

2011. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolso teljesen egyet ertek veled.

En most pont ugyanezt csinalom mint Te.

Hihetetlen mennyire bunkok a kornyekunkon az emberek,en pedig csak mosolygok es megkerdezeem oket kedvesen hogy vannak stb es latok valtozast bar az eredmeny meg kicsi.

2011. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Errol van szo. Tarsadalmi elvaras ide vagy oda, egy kedves szo penzbe nem kerul. Ennyi. A ferjem a 80-as evek vegen jart kozepsuliba Magyarorszagon, azt mondta akkor teljesen mas volt minden! Szegeny anyukam mar elore fosol, hogy fog eltalalni egyik vasutallomastol a masikig, ha azt a valaszt kapja, hogy "menjen csak, majd megtalalja!". :-(
2011. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem lettem vidámabb, úgy tűnik, tényleg általános a bunkóság. Ez a kedvesség-dolog érdekesnek hangzik, csak nagyon elszántnak kell lenni az embernek, hogy a folyamatosan rázúduló taplóság ellenére mégis kitartson és kedves, udvarias legyen egy kőbunkóhoz.
2011. márc. 6. 16:18
 8/10 anonim válasza:

En mindig segitek az embereknek.

pl.:idos embernek atadom a helyem a buszon meg stb!

Szerintem alap dolgok ezek :/

12/L

2015. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy ilyen nagy irodahaz eseten kell legyenenek emberek az ott dolgozok kozul, akiknek tuz eseten cselekedniuk kell. (akik eleve ott dolgoznak s bevallalnak egy ilyen extra funkciot), s eleg egy embernek szolni szobankent. En is ilyen epuletben dolgozom, s van fel evente legalabb egy probariado tuzriado gyakorlat is. Mondjuk az tenyleg erdekes, hogy nem szol a riaszto!!! Mas: A hajon (ahol dolgoztam) ott is minden embernek megvan tuz eseten a feladata. Szerintem, oruljon, hogy valaki szolt, bar nekem az is fura, hogy nem kiabaltak, hogy tuuuuz, tuuuuuz!
2015. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
S on, hogy tudta hogy tuz van, irta osszepakolt.... Odszepakolt???? Mit? S utana kiverte kalapaccsal a tuzriado uvegecsket, hogy megszolaljon a riaszto? s utana minden szobaba benezett miutan osszepakolt???
2015. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!