Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a helyes viselkedés?

Mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Játszótéren voltunk és a kisfiam (1,5 éves) kezéből egy majd 1 évvel idősebb kisfiú kikapta a lapátot és elszaladt vele játszani. Kisfiam csodálkozva állt, még nincs igazán hozzászokva az ilyen helyzetekhez. Nem volt más rajtunk kívül a játszón.


1. Vissza kellett volna kérnem, hogy ne vegye el, mivel a kisfiam játszott vele.


2. Mondjam a kisfiamnak, hogy játszik vele a kisfiú és majd visszakapja.


Csak épp nálunk nem volt más játék és a kisfiúék sem hoztak semmit láthatólag. Szegény kisfiam talált egy nagyobb kupakot, azzal próbálta a kavicsot lapátolni, igazán megsajnáltam szegényt. Gondolom, ha bekerül közösségbe máshogy fog reagálni.


De Ti anyukák, mit tesztek ilyenkor? Szóltok, vagy sem?


2011. aug. 13. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ilyen gyerekek mindig vannak. Az én lányomnál rendszeresen vették ki a kezéből hol a lapátot, hol mást, ő pedig mindig bambán nézett. Nem értette, mert én nem bunkóságra tanítottam soha. Tűrtük, tűrtük és tűrtük, míg nem egyszer elordítottam magam, lehordtam a gyerek anyját a sárga földig, utána senki nem merte a gyerek kezéből kiszedni a játékot. :)
2011. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Visszakérem, ez egyértelmű.
2011. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Habár nem vagyok anyuka, de szerintem ha kikapja a kezéből és nem kérdezi meg vagy ilyesmi akkor lehetne szólni az anyjának hogy legyen szíves visszakérni tőle. Szerintem könnyebb mint a gyerektől és egyes szülők berágnak ha korlátozod a gyereküket a szabadságában :D (Tényleg van ilyen)
2011. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az az egy játéka van a gyerekemnek és az övé a lapát, akkor bizony utána megyek a gyereknek és visszakérem. Egyébként meg megvan a véleményem ilyenkor a szülőről, aki nem figyel oda a gyerekére. Soha nem engedtem meg a fiamnak, hogy kivegye más kezéből a játékot még akkor se, ha éppen az ő lapátjával játszott valaki.
2011. aug. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A gyerekorvostól ismerem az anyukát, ő észre sem vette az egészet. Hát kemény lesz, mire felnő a kisfiam, hogy mikor és mit szóljon az ember. Ha már bölcsis lesz a kisfiam, gondolom máshogy reagálja le.
2011. aug. 13. 22:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 1,5 éves, én sem engedem neki, hogy mástól játékot elvegyen, vagy bármit, ha előfordul visszadatom vele, de sokszor csak elég ránézzek.

Ő tőle meg az unokatesója dug és vesz el mindent, na ilyen kor mi a teendő, hogy ne legyen sértődés?!

2011. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ezt én is utálom!

az én fiam is csak bámul, nem érti, első gyerek, nincs testvére... volt már, hogy sírva is fakadt, és csak mutogatott az elvitt játéka után. én szépen kézen fogom ilyenkor, és ketten visszakérjük, ha nem akarják visszaadni, hát kiszedem a másik gyerek kezéből. sajnálom, nekem a fiam az első! mindenki hozzon a sajátjának valamit, és akkor nincs ilyen gond, mert biztos lesz egy játék, amit a kezébe tudok nyomni, ha a miénket elvitte valaki.

most már bölcsis, és pár napja mondta is a dadusa, hogy már nem hagyja, hogy csak úgy elvegyenek tőle ezt-azt, inkább elszalad vele:)

2011. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én utánamentem volna a kisfiammal együtt és kedvesen visszakértem volna tőle úgy, hogy lehetőleg az anyja is hallja. De tényleg nagyon kedvesen és közben elmagyaráztam volna nekik, hogy az a lapát és kisfiamé és hogy ha már ő nem játszik vele, akkor biztosan szívesen kölcsönadja majd.


Sajnos fel kell rá készülnötök, hogy rengeteg ilyen szitu lesz még :( Fő a határozottság és a normális, kulturált hangnem! Amivel éppen játszik valaki, azt nem illik elvenni, a többi cuccot pedig illik elkérni. Ja és a mi cuccainkat is illik megosztani :) Én erre tanítom a fiaimat.

2011. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ma 15:29"


Én is ezt tettem volna. Engem nem zavar ha más is játszik a játékainkkal, ha épp nem a gyerekeim kezéből csavarják ki, de szoktam kérni, hogy ne vigyék el messzire.

2011. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!