Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-éves kisfiamra mostanában...

5-éves kisfiamra mostanában sok a panasz. Azt mondja az óvónő, hogy nem tudják kezelni. Tanácstalan vagyok, mert otthon nem igazán jellemző ez a viselkedés, sőt szegényem már azt mondja, hogy utálja magát mert, hogy ő "rossz". Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És eddig nem volt vele probléma?Az óvónőknek "hivatalból" sokkal több mindent kell tudniuk kezdeni egy "rossz" gyerekkel,elég furcsa,h nem tudják kezelni.De konkrétabban nem írnál?Ez így elég általános.
2009. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom,hogy hibátlan mert akaratos és irányító tipus(Bak a horoszkópja)De ugyanakkor nagyon kedves,komunikatív,és érzékeny.

Az óvónők azt mondják,hogy nem vesz részt a foglalkozásokon,el akar szökni az oviból és,hogy verekedős.Már pszihológushoz akarják küldeni.

2009. nov. 12. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát lehet,h érdemes lenne nevelési tanácsadóba menni vele.Nem olyan kicsi már,ennyi idősen elvárható tőle legalább egy alapfokú beilleszkedés.És hidd el,jobb,ha korán kiderül,nincs-e szükség különleges módszerekre- a fiam elsős,az osztályukban van egy gyerek akiről most derült ki,h a "majd kinövi" nem egészem úgy van,Pestre hordják,és kemény pénzekért tanulják a módszert amivel hatásosan lehet nevelni a gyereket.
2009. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

a fiaddal nincs semmi baj, szimplán hisztizik. azt írtad akaratos, szóval ha nem az van, amit ő akar, akkor vekedik meg el akar szökni az oviból. az ovónők tapasztalataim szerint kicsit se értenek a gyerekekhez, sokkal könnyebb pszichológushoz küldeni, mint foglalkozni vele. ha szakemberhez viszed méginkább azt hiszi majd, hogy baj van vele, ő a rossz.

ülj le vele, mondd el neki, hogy nem mindig az van, amit ő akar, néha mást is meg kell tenni, amit a szülei vagy az ovónők kérnek. ha pedig hisztibe kezd ne foglalkozz vele. valószínűleg otthon is ezt csinálná, ha annyira szabályozott lenne, mint egy oviban. próbáld meg, hogy néha te is kérsz tőle vmit, alkoss pár egyszerű szabályt otthonra is(csak apróságokat, pl hogy egy játékot használat után mindig a helyére tegyen vissza stb) és ami nagyon fontos, ne engedj mindig az akaratának(lehet vele alkut kötni, ha egyszer lemond az akaratáról és nem hisztizik, akkor következő alkalommal ő dönthet). ez azért is jó, mert segít neki megszokni hogy nem lehet akaratos, ez fontos a közösségi beilleszkedésnél. sok sikert!

2009. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Az első szakmám óvónő, a második gyógypedagógus. Az óvónőnek el kell tudni érni, hogy a gyerek részt vegyen a foglalkozásokon. Azoknál a gyerekeknél nem tudják ezt megtenni, akik vagy értelmileg nincsenek a toppon, de ez a soraid alapján nem valószínű, vagy pedig hogy ha bénák. Bocs, de szerintem nem motivál megfelelően az óvónéni, ez az ő dolga és nem a szülőé és a pszichológusé. Szerintem a baj a nevelőkkel van, nem pedig a gyerekkel. Nem köti le az óvónéni "hülyesége".
2009. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Van olyan ovonő akit szeret ? Akihez ragaszkodik ? Én több figyelmet szentelnék neki , próbálnám szeretettel bevonni egy-egy játékba . Most elsős a fiam és ő se akart részt venni bizonyos foglalkozásokon , sokat beszélgettünk erről , a tanítőnénije szeretettel fordult felé , ez megtette a hatását , lassan már ő is tudott rá hatni , így is van amikor fáradtabb nem akarja a feladatokat csinálni . Elmondtuk neki többször , hogy mi nagyon szeretjük és jót akarunk neki , ha nem játszik együtt , nem tanul együtt a többiekkel az rossz lesz ...

Próbálj bezsélni az ovonőkkel és elsősorban próbálj te (ti ) több szeretetet , odafigyelést adni a kisfiadnak.

2009. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,de egy kicsit furcsa,hogy ez a viselkedés az oviban szinte mindennapos,otthon nem igazán jellemző.

Azt is mondták,hogy nem tudnám -e elhozni ebéd után,mert én gyeden vagyok,és a gyereket megviseli,hogy én otthon vagyok és neki oviba kell menni.

2009. nov. 12. 20:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokkal teljesen egyetértek.Megnyugvással tölt el,hogy, nem a kisfiamban van a hiba amiben én is bisztos voltam.És köszönöm,hogy egy tapasztalt pedagógus is megerősitett ebben.Az egyik kérdésre válaszolva,hogy van -e kedvenc óvónője? A válasz meglepő,az óvónőket nem igazán kedveli,akit szeret az a dadus.De sajnos ő most egy darabig nem lesz,mert eltörte a lábát.
2009. nov. 12. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha otthon nincs baj vele egyértelműen az ovival van a gond. Ha faggatod mit mond? Szereti a gyerekeket? Nem fél esetleg valamitől? Mi zavarja? Miért szokott verekedni?
2009. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7: Szóval innen fúj a szél....

Az óvónők egyszerűen azt akarják, hogy vidd haza ebéd után, ne nekik kelljen vele foglalkozni. Ez most divat náluk, minden olyan anyukával eljátszák, akiről tudják, hogy otthon van. Valahogy azt vettem észre, hogy nekik az a lényeg, hogy a gyerekekkel minél kevesebbet kelljen foglalkozni, de azért sír a szájuk, hogy keveset keresnek.

Igazuk volt azoknak, akik azt írták, hogy ez az óvónők hibája, nekik kell ezt megoldani, tudniuk kell kezelni egy gyereket.

Ne engedj nekik, ne hozd el ebéd után a gyereket, mert erre megy csak ki a játék (ismerősömmel ugyanezt játszották el).

2022. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!