Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy naponta mosok...

Normális, hogy naponta mosok több adagot?

Figyelt kérdés

Mióta hazajöttünk a kórházból, szinte megállás nélkül csak mosok :)

Külön a textilpelenkákat, külön a babaruhákat, és persze külön a mi cuccunkat. A napi 1 adag az általános, de ma is kettőt mostam.


2009. febr. 18. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
és ez miért baj? nem értem a kérdést.
2009. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen normális, én is mióta megszületett a kislányom mosok-vasalok-mosok-vasalok állandóan.

Főleg mióta elkezdtük a hozzátáplálást :P


4,5 hós kislány anyukája

2009. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit soknak tűnik bár attól is függ, hogy hányan vagytok. Mi hárman és én nem mosok ilyen sokat. Én a textilpelusokat eleve együtt mosom a baba ruháival, nem hallottam olyat, hogy külön kellene. Mert ugye eldobható pelenkát használunk, tehát kaki, pisi nem igazán kerül a textilpelusra, azzal maximum törölgetem a gyereket, a feje alá rakom, a pelenkázón van egy, meg ehhez hasonló célokra használom. Így simán vegyítem a többi babaruhával, mert egyik sem koszosabb, mint a másik. Ha baleset van és kakis lesz a ruha, akkor én azt gyorsan kézzel kidörzsölöm belőle simán szappannal, nem hagyom, hogy beleszáradjon, majd akkor mosom, amikor a többi babaruhát is.

Ha nincs baleset, akkor nálunk napközben elég egy öltözet, de van olyan, hogy cserélnem kell kompletten, van úgy, hogy csak a felsőt ha esetleg rosszkor jön a buki. De ez a ritkább. Estére hálózsákot kap hosszú ujjú bodyval, a body-t minden éjszaka cserélem, de a hálózsákot három napig használjuk (természetesen ezt is csak akkor, ha nincs gond). Így nálunk babaruhamosás általában hetente csak egyszer van.

A mi ruháink hetente két adagot tesznek ki, egy sötét és egy világos mosás. Ágyneműhuzatot nem mosom egyből, amikor cserélem, hanem megvárom a következő cserét és akkor egyben négyet, szerencsére elég nagy kapacitású a gép ehhez.

Egyébként amikor még nem figyeltem oda erre, akkor én is sokkal többet mostam, főleg a terhesség utolsó heteiben, amikor már nem dolgoztam. VAlahogy mindig addig járkáltam a lakásban, hogy sikerült összeszednem egy adagnyi ruhát naponta. De teljesen felesleges volt.

Azután elromlott a mosógépünk, egy hónapot vártunk a szervízre, addig mosodába hordtuk a cuccokat hetente egyszer. Mivel fizetnem kellett érte közvetlenül és nem csak utólag jött a rezsicsekk, így rájöttem, hogy nem olyan olcsó dolog ez a mosás és azóta odafigyelek a mértékletességre.

2009. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló vagyok. Jah, igen, azt nem írtam, hogy a babám még csak három hónapos, nincs még hozzátáplálás, nem kúszik, mászik. Ha lesz, akkor gondolom elfelejthetem azt, hogy napközben egy ruha elég...
2009. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat mosok, de ennyit nem.

A pelusokat én sem mosom külön.

Ha kakis baleset van-vagy hozzátáplálásnál nagyon összekeni, azonnal kiöblítem, kimosom, és megszárad.

A fehéreket beáztatom áztatóba és kis Cloroxba, majd együtt mosom a babaruhákat és textilpelusokat.

A mi ruhánkat külön, hetente 1x, max 2x, fehér nagyon ritkán jön össze. (ha egy egy pizsomám van, vagy alvópóló, beteszem a baba cuccaiba. )

Mi is 3-an vagyunk, de már nem mosok annyit. Eleinte sok pelus fogyott, az mindig hiánycikk volt. Most 8 hós a lányom , babaruhát is hetente mosok.

2009. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
A babaruhákat és ami ruháinkat sosem mostam külön, a textilpelenkákat, pedig együtt a fehérekkel 80-90 fokon.
2009. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is minden nap be van kapcsolva a mosógép. Mióta hazajöttünk a kórházból szinte nem volt nap mosás nélkül. Én is külön mosok mindent, talán ezért ilyen sok nekem is.
2009. febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem már 14 hónapos a babóm,de szinte kivétel nélkül mindennap mosok!/Már sokszor azon gondolkodom,hogy nálunk,lehet,hogy terem a szennyes :) /

2009. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindennap é szinte állandóan megy a mosógép, de mi 6-an vagyunk:) A pici (5 és fél hónapos) ruháit én is külön mosom és az is minimum 2-3 adag, mert a fehéreket (bodyk, pólók, rugik, pelusok, amiket a böfiztetéshez és a feje aláhasználok), a világosabb színeseket és a sötétebb ruhákat (van néhány farmer és sötétebb póló) külön mosom. Emellett még ott van a 3 nagy gyerek és a mi szennyesünk... Hát ez is elég sok..
2009. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!