Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tavaly csak gyesen voltam,...

Tavaly csak gyesen voltam, kell adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Igen
2011. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha semmi más jövedelmed nem volt, se munka, se gyed, akkor nem kell. Ha bármelyik volt, akár csak szabikat kivetted, akkor kell.
2011. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
a második válaszoló írta helyesen.ha semilyen más bevételed nem volt a gyes mellett akkor nem kell csinálni adóbevallást.
2011. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem volt olyan jövedelmed ami adóköteles, akkor nem kell adóbevallást csinálnod!
2011. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtatok. Semmilyen jövedelmem nem volt, csak a gyest kaptam. Akkor semmit se kell tennem, ez a lényeg, nem kell visszaküldenni semmit.
2011. márc. 6. 16:30
 6/10 A kérdező kommentje:
visszaküldeni...
2011. márc. 6. 16:30
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
A pénzügyi jog tanárom szerint kéne csinálni akkor is, ha nem adóköteles, de én tavaly nem csináltam, pedig akkor is csak GYES-en voltam (egyetemista vagyok). De ezek szerint nem is kell. :)
2011. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Tavaly én is sokat jártam utána, mert mindenki mást mondott. Arra jutottam, jobb egy nullást aláírni és beadni, mint baj legyen....
2011. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Inkább elküldtem, biztos ami biztos....nekem is mindenki mást mondott.
2011. máj. 20. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki volt vajon az a nagyon okos, aki lepontozott mindenkit, aki segíteni akart?


Csak hogy mindenki képben legyen, íme a NAV saját állásfoglalása a kérdésben:

[link]


A 3. pontban ír a gyesről.


Talán nem kér számon valamit a hivatal, amit saját álláspontja szerint sem kell megcsinálni:)

2011. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!