Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adóbevallást csinálnom...

Kell-e adóbevallást csinálnom ha 2éve munkanélküli vagyok (tavaly kellett csinálnom, idén még nem kaptam meg az adóscsomagot-még várható hogy megkapom?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ha tavaly végig munkanélküli voltál.

ezért is nem kaptad meg a csomagot

2011. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg ha kaptál valami segélyt akkor kell csinálnod
2011. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bizonyos összeg alatt nem kell bevallani, legalábbis idáig nem kellett. Szerintem érdemes volna megkérdezni a Munkaügyi Kp-nál.
2011. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kaptál a munkaügyitől pénzbeli ellátást (álláskeresési járadékot, segélyt, képzési támogatást), akkor kell bevallást csinálnod, összeghatártól függetlenül.

A bizonyos bevétel alatt nem kell, az alkalmi munkára/egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozik.

Az, hogy adócsomagot kapsz-e, attól is függ, hogy az előző évben milyen módon vallottad be az adód. Vagy egyszerűen "elfelejtette" a postás kézbesíteni.

Le tudod tölteni az APEH honlapjáról a bevallást (1053-as)

2011. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tavaly az Apeh-hal csináltattam meg az adóbevallást,viszont már nem kaptam semmiféle pénzbeni juttatást.

Köszönöm a segítséget

2011. febr. 5. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!