Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Úgy tudtam nem kell adóbevallá...

Úgy tudtam nem kell adóbevallást csinálnom, rosszul tudtam?

Figyelt kérdés
Középszintű OKJ-ra járok, 19 éves vagyok. Diákmunkát vállaltam, 2010 decemberében dolgoztam összesen 4 napot (4*8órát). Úgy tudtam diákmunka után nem kell adózni. Erre most kaptam e-mailben egy jövedelemigazolást a diákszövetkezettől, akik a melóra kiközvetítettek. Meg leírták hogy ez az adóbevalláshoz kell. Akkor most kell adóznom? Vagy adót fizetni nem kell,d e azért adóbevallást kell csinálnom? Ha igen akkor egy könyvelő kb mennyit kér, hogy megcsinálja nekem?
2011. jan. 22. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden olyan adóévről kell adóbevallást benyújtani, amelyben jövedelmet szereztél.

Igen, kell adóznod, de nehogy ezért könyvelőt keress! Tessék letölteni az APEH weboldaláról az Abev nevű programot és azzal te magad is meg tudod csinálni. A személyes adataidat tudod, az igazoláson meg minden rubrikának van egy külön neve. Az Apeh-os nyomtatványon ugyanilyen néven szerepel, tehát csak át kell másolnod a gépen a megfelelő mezőkbe a jövedelemigazolás adatait. A program szól, ha valami nem jól lett kitöltve.

2011. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Újra elolvastam a hsz-emet és úgy látom kicsit bénán sikerült. Szóval adót fizetned valószínűleg nem kell, de be kell nyújtani az adóbevallást.
2011. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Majd meglátom még, hogy keresek-e könyvelőt. Mindig attól félek az ilyen hivatalos dolgok intézésénél h egyedül elcseszek vmit. Csak nem tudom ezért, vajon mennyit kérhet el a könyvelő.

2011. jan. 23. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem bonyolult dolog az Abev-vel. Van benne ellenőrzés, rányomsz a gombra, és kidobja a hibákat.


Ha mégsem mersz nekivágni, akkor meg ne könyvelőt keress, hanem érdeklődj az ismerősöknél, hogy van-e bérszámfejtő vagy hasonló rokonuk, az ilyenek 2000-ért vagy egy kiló kávéért megcsinálják.

2011. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Először töltsd le az Abev-Jávát. Ott találsz egy Jáva programot, azzal kezdd, utána az Abev-Jávát. Ha az már megvan, csukd be, és az apeh honlapról a 1053-as nyomtatványt és annak sugóját töltöd le. Aztán lehet kitölteni, ellenőrizni /a felső sorban van egy pipa/, ha piros pontos vagy kék pontos üzenet nincs, akkor nyomtathatod. Ha mégis hibás, a nyomtatott lap aljára írja, hogy hibás.
2011. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a lakóheéy szerint illetékes adóhivatal ügyfélszolgálatára beviszed az öszes papirokat, az adóhivatal ingyen megcsinálja de nemcsak neked, mindenkinek, aki ezt igényli.
2011. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyi kis pénzért nehogy könyvelőt keress! Többet kér, mint amennyit kerestél.Vidd be az igazolást az APEH-hoz, ott ingyen megcsinálják neked.
2011. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jan. 23. 22:18
 9/9 Sandol ***** válasza:

Én könyvelőirodában dolgozok. Nehogy bevidd könyvelőhöz. Mi simán elkérünk 5000 Ft-ot egy adóbevallásért. Tavaly márciusban még én is diákmunkás voltam. Nekem úgy küldték az M30-as adóigazolást, hogy oda volt mellé írva zárójelben, hogy mit hova kell írni. Nem nagy kunszt! Mondanám, hogy megcsinálom neked, csak a személyes adataidat nem tudom, mennyire szivesen adod meg egy idegennek, én se adnám! Szerintem nyugodtan próbálkozz meg vele.

Üdv

2011. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!