Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira rosszul lenni, beteg...

Annyira rosszul lenni, beteg lenni, hogy a közeletekben élő nagyszülő vigyáz 2-3 évesedre? Szabad ezt vagy a rosszanyaság jele?

Figyelt kérdés

Tudsz annyira rosszul lenni, beteg lenni, hogy a közeletekben élő nagyszülő vigyáz 2-3 évesedre? Szabad ezt vagy a rosszanyaság jele?Én nagyon hiper-érzékeny vagyok. Ezért olyan vagyok, mint egy bölcsit kezdő gyerek, sokmindent elkapok. Most épp jópár napja, köhögök, de brutálisan, láz, hasmenés, hányás, szédelgek, puffadok.

Emellett ha nem vagyok jól, iszonyatosan gyenge vagyok.

Igaz, hogy most várandós is vagyok, de ez valszeg így lenne, ha nem lennék babós, akkor is. Mert,születésemtől kezdve így volt, sokszor nagyon le tud teríteni egy betegség. Tökgáz.

Most úgy szédelegtem és ültem a wc-n félórákat, vajlinggal a kezemben, hogy engedtem, hogy az egyik nagyi elvigye egész napra a gyerkőcöt estig. A másik nagyi viszont azt mondja, hogy milyen anya vagyok én, hogy hagyom, hogy más vigyázzon a gyerekemre, miért nem ülök le a fotelba és játszom a gyerkőccel stb. Igaziból, mikor átpelenkáztam, mert még pelusos a drága, akkor utána úgy felkorbácsolódott a hányingerem, hogy rohannom kellett a wc-re egy félórára hasmenés, öklendezés, hányás stb...tökgáz, de ezt nem direkt csinálom és ha jól vagyok, sosincs ilyen. Olyan szaranyának érzem magam, aki nem vigyáz betegen a gyerekére.Szerinte betegen úgy kell csinálni, mintha nem lennél az és szédülve, két brutálhányás között mindent úgy csinálni, mintha semmi bajom nem lenne. Közben meg majd elvágodom, de ez nem számít.

Ha nincs segítség, persze az ember így csinálja.

De, most nem tudom, hogy mi az igazság. Tényleg szaranya vagyok, hogy elfogadom a segítséget és amíg nem vagyok jól engedem, hogy más vigyázzon rá? Hogyan lehet úgy csinálni, hogy jól van az ember, miközben napi 1/2liternél semmit nem tud bevinni, mert azonnal alul-felül jön ki? Ti, hogyan csináljátok?

Szóval, világéletemben gyen


2011. márc. 10. 08:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szóval, világéletemben gyenge voltam és ezen már sokat változtattam, de most nem tudom,hogy helyes volt-e amit tettem, vagy ilyet szégyen és felelőtlenség csinálni.
2011. márc. 10. 08:21
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, NEM VAGY ROSSZ ANYA!

Szerinted mi a jobb, ha a gyerek játszik a nagyikkal és jól érzi magát, vagy ha nézi a hányós anyját és ül a fotelben nézi a tv-t.

Hiszen másra nem is igazán lenne erőd.

Én is így voltam mikor várandós voltam a picivel. Elkaptam egy olyan fosás-hányás betegséget, hogy nem tudtam, hogy alul vagy felül jön, ekkor a férjem reggel átvitte a nagyot (2,5 éves volt) nagyihoz mikor ment munkába, és délután hozta haza. A gyerek örömmel újságolta, hogy etette a csirkéket, nagypapi és nagymami között aludt délután stb.

Na ekkor elmúlt minden rossz érzésem, hiszen őneki volt jobb, nem nekem.

2011. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Huu mekkora hülyeség ez amit írsz. Örülni kéne, hogy van kire bízni a gyereket. Én is simán lepasszolnám őket ha lenne hova. Kinek jó az ha nem tud az anya törödni mert hányni fosni rohangál. Másrészt te is akkor gyógyulsz meg hamarabb ha pihenni tudsz+ a gyerek se veled szív egy levegőt, hátha nem kapja el.

Én nem tudom milyen lehet az anyósod hogy ilyet mond, ez azért durva. Más mama alapesetben is elvisz egész napra egy ekkora gyereket, ha nem beteg az anyuka akkor is, mert szeret vele lenni.

Ne stresszeld már magad ilyen hülyeségen! Örülj hogy a gyerek jó kezekben van, neked pedig jobbulást!

2011. márc. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya, ugyan már. EMBER vagy, és mint ilyen, neked is lehetnek brutális napjaid, inkább örülj, hogy van aki vigyáz rá, amíg regenerálódsz!

Tavaly elkaptam valamit, 5 napig volt 40 fokos lázam, amit semmi nem vitt le, olyan rosszul voltam, hogy hazahívtam apát a munkából, hogy vigyázzon a gyerekre. (sajna nálunk a nagyszülők nagyon messze laknak:() Nincs ezzel semmi baj, nem lehet örökké a topon lenni!

Nyugi, és jobbulást!

2011. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem havi 5 ször van migrénem amiből 1-2 rettenetesen erős.No akkor felkelni se tudok,hányok,ideges vagyok.szoktam segitséget kérni.ha férjem itthon van ő vigyáz a fiúkra,de volt hogy apu anyu vitte el vagy a barátnőm fél napra.Ne szégyeld nem vagy rossz anya.a gyerkőcnek se jó ha így lát és te is hamarabb összeszeded magad ha ki tudod feküdni.gondolj bele ha valaki korházba kerül....akkor is kell valaki aki vigyázzon a gyerekre.pl:szülni fogsz.
2011. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy tud vigyázni a mama a gyerkőcödre, amíg te lábadozol. Nem vagy rossz anya. Inkább irigylésre méltó a helyzeted.

Én ha feldobnám a talpamat, akkor se tudna segíteni egy mama se.

Jobbulást neked, és ne legyen lelkifurid!!!

2011. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aranyosan írtok, köszönöm. Valóban jobb, ha a gyerkőc jól érzi magát és nem a meggyötört fejem nézi bezárva egész nap. Csak, kicsit elbizonytalanodtam. Nálunk úgy volt, hogy a anyósomék voltak a kicsivel és anyukám mondta, hogy túl gyenge vagyok és egy anyának nem szabad ilyennek lenni.
2011. márc. 10. 08:34
 8/11 anonim ***** válasza:
jah,és gondolom a nagyi nem beteges,mert ha tudná mi munka ilyenkor talpon maradni biztos nem mondana ilyet!
2011. márc. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem szerencsére nem az, olyan volt világéletében, mint egy szikla. Lehet, hogy ezért várja tőlem is ezt.
2011. márc. 10. 08:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem Te vagy sz@r anya, hanem anyád.


Bocsánat!

2011. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!