Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 napos a kislányunk és...

13 napos a kislányunk és másfél évig dolgoztam elötte bejelentetten határozatlan ideü munkaviszonyban mi az a pénzügyi jutatás amit ilyenkor igénybe lehet venni vagy alanyi jogon jár?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszeri anyasági és a családi(még) alanyi jogon jár. Mivel van 180 nap bejelentett munkaviszonyod megigényelheted a TGYÁS-t ,majd ha ez lejár akkor a GYED-et. Előbbi kettőt a MÁK-nál,utóbbi kettőt az OEP-nél.
2009. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki a kérdésedből, hogy jelenleg van-e munkaviszonyod, illetve ha nincs akkor az mikor szűnt meg. Ha van munkaviszonyod akkor TGYÁS-ra illetve GYED-re is jogosult vagy. Ha munkanélküli ellátást kaptál akkor TGYÁS jár, a gyed nem biztos illetve ahhoz trükközni kell, hogy járjon. Passzív jogon járhat TGYÁS, ha a munkaviszony megszűnésétől számított 42 napon belül szültél, passzív jogon jár GYED, ha a munkaviszonyod a TGYÁS folyósítása alatt szűnt meg.
2009. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az elötem lévönek csak anyit hogy állományba vagyok még mindig a munkahelyemen ., és köszönöm a megerösitést.
2009. febr. 20. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a legegyszerűbb, ha a munkahelyedre mész be, az irataiddal és a babád irataival, ők ott mindent megmondanak, amit tudnod kell a juttatások igényléséhez. Én is a munkahelyemen intéztem a GYED-et. Vagy legegyszerűbb, ha őket felhívod hétfőn, meg fogják mondani, hogy ők intézik-e, vagy a MÁK-hoz kell-e menned.
2009. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!