Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a tanító...

Mi a teendő, ha a tanító mindenben talál hibát, kivetnivalót?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni a másik tanítót, hogy ő hogy látja és a többi szülőt, hogy az ő gyerekükkel szemben is ilyen kritikus e. Meg hát magunkba kell nézni, hogy nem e igaza van...
2011. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Konkrétumot írnál?Tanulmányában?Viselkedésben?Így nehéz válaszolni.
2011. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Írok néhány konkrétumot:

- miért nincs fekete tornaruhája a gyereknek?

Év elején azt írták a listára, hogy ha újat kell venni, akkor legyen fekete. Ő még nem nőtte ki, így nem vettünk újat - sötétkék van.


- miért kérges szandálja van, elég a pántos, meleg van

Teljesen szellős a benti cipője, jó minőségű bőrszandál, valóban hátul kérges, mindenhol máshol nyitott.


- miért ül hosszú ujjúban a gyerek, amikor meleg van.

A kislányomnak nincs melege, póló van alatta, nem akarja levenni, különben kifejezetetten vékonyak ezek a hosszú ujjúak.


- nem tudom, miért, de az egyenlőség jele után a lánykám kihagyott egy kockát a füzetben, utána írta az eredményt. A füzetben a tanító néni kijavította. Megbeszéltük, hogy azt úgy szoktuk, nem hagyunk ki. Eltelt 2-3 hét, át van húzva az egyenlőség után a szám, és egy kockával odébb van leírva. A gyerek mondja, hogy de most már így kell.


Csak lesek, mivel jön megint haza.

2011. márc. 16. 23:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Jézusom,de jó,hogy az enyém még kicsi.:-) Hú,hát nem tudom, talán beszélj a tanító nénivel,bár sztem nem veletek van baja,biztos mindenkivel ilyen. Anno tesómnak is beírtak az ellenőrzőbe,hogy evés közben beszélget, anyumék meg visszaírtak,hogy mert a tanár néni nem szokott? Iszonyú,hogy ilyen szigorúan vesznek mindent,nem értem miért nem mindegy hogy milyen színű tornadresszbe van a gyerek vagy hogy milyen vastag ruha van rajta.
2011. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.Azt hiszem tényleg a tanító néninek van baja.Ezek ugyanis nincsenek szoros összefüggésben a gyerek tanulmányaival.Én is tanító vagyok-a kolégának kellene néhány igazán problémás gyerek, az segítene rajta, hogy ne hülyeségekkel foglalkozzon.

Az egyenlőségjel után kihagyott/Nem hagyott négyzetrács tisztázásra szorul-nyugodtan vidd be a füzetét, mutasd meg, hogy most akkor mi van?Mert szeretnéd, ha a gyerek ilyen dolgokat pontosan! tudna=remélhetőleg leesik tanító néninek, hogy vétett, és téged ez már zavar-beszélj vele,érezze, hogy azért nem engedhet meg magának bármit.

2011. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A ruházatra való dolgokhoz még annyit, vértezd fel a gyereket megfelelő, frappáns, de udvarias válasszal

-Nem vagyok fázós, vagy ez a legkényelmesebb szandálom...stb(nekem fura, hogy benti cipőjük van)

A gyerkőccel értesd meg, hogy a tanító néni is ember, tévedhet, még, ha nem is ismeri el-ezekkel a megjegyzésekkel ne törődjetek.

2011. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyszer már próbáltam beszélni vele, és nagyon megsértődött, de akkor kicsit visszafogott magán.

Akkor is már a sokadik értelmetlen kritika után egy dolgozattal mentem be, ahol egyértelműen kéféleképp lehetett értelmezni a feladatot, a gyerekem jelentkezett is, hogy megkérdezze, melyik megoldást írja, de nem hallgatta meg, így ő az egyik megoldást válaszotta, nulla pontot kapott.


Sajnos azóta ismét nagyon szélsőséges, és kezd túlcsordulni a pohár.


Más szülő is pedzegette már, de mindenki hallgat - szerintem ez nem megoldás.

2011. márc. 17. 11:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy darabig próbálgattuk, hogy ezt-azt mondhatja udvariasan, de keresztülvitte a tanító a saját akaratát azért is alapon, vagy hamar talált ismét valami problémát.
2011. márc. 17. 11:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Értem.Akkor az a helyzet, hogy nem tudod megoldani békés úton.Drasztikus megoldás-másik osztály, iskola, ha van lehetőség-ha nincs, akkor passz.

Hány év lenne még a tanító nénivel?A kislányodat megviselné a váltás?

2011. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legközelebbi szülői értekezleten hozd fel a témát. Ha utána sem változik semmi, keressétek meg az igazgatót.
2011. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!