Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogom birní egyedül...

Hogy fogom birní egyedül nevelni a kisbabámat? Az apukája elhagyott 38hetes terhesen, azt mondta mindenben segít, bejön a szülésre is.

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű, de menni fog. Sajnos nagyon sok anyuka marad egyedül, mire jön a baba. Kérj segítséget szülőktől, rokonoktól, megbízható barátoktól. Higgy abban, hogy egyedül is meg tudod csinálni, és akkor nem lesz semmi baj.
2008. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj az anyukák ereje hatalmas minden rendben lesz,gondolj a kicsire.Én nem is értem honnan jön az a sok energia ami az anyukákban van.Hietetlen.Gyereket nevelni,háztartást vezetni,ügyeket intézni,esetleg dolgozni és még az apukákat szeretgetni.Csodállak titeket anyák,de nem cserélnék veletek.Én hetente egyszer vigyázok a két picire de utána kell két nap regenerálódás.Vigyázni rájuk,takarítani,mosni,főzni,játszani,vásárolni menni alig várom,hogy elaludjanak:D De persze szeretem csinálni.
2008. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, menni fog, a kezdeti idők a legnehezebbek, de semmiképpen ne add fel. Minden felajánlott segítséget nyugodt szívvel fogadj el, bárki bármiben segítene is neked. A kisbabád a legfontosabb, a háztartás, takarítás...stb másodlagos. Ki fog alakulni egy sajátos napirend, ahogyan a babád megismer téged, és te is megismered őt, megérted a jelzéseit, nagyszerűen összeszoktok majd. Légy türelmes és ne add fel.

Ti ketten egymásnak a legnagyobb szeretetben lesztek és ha az apuka nem kíván aktív együttélő részese lenni akkor jobb is hogy csak ketten lesztek egymásnak. Aztán ki tudja egyszercsak lehet hogy újra elrabolja valaki a szívedet.......


Sok sikert és kitartás!!!

2008. nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Hasonló helyzetben vagyok én is. Szerencsére a szüleim mindenben segítenek, így anyagilag is könnyebb, meg persze fizikailag is gondolom az lesz. Nálunk is azt mondta az apuka, hogy részt szeretne venni a nevelésében, és ott akar lenni a születésénél, bár anyagilag nem tud támogatni, mert nincs rá lehetősége. Mindegy, ez az én bajom. Mindenesetre, szerintem rengeteg erőt fog adni a babád, hidd el bírni fogod, én hiszem, hogy egyedül is fogok boldogulni. Kitartás, sok boldogságot a babszival! 39 hetes kismama.
2008. nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is szétmentünk még a terhességem alatt. Ígérgetés az aztán volt, aztán most volt egy éves a kisfiam, és még a szülinapjára se jött el, ajándékot se vett neki, csak egy hangposta üzenetet hagyott, hogy sajnálja. Összesen 3-szor fizetett gyerektartást, azóta hol ígérget, hol fenyeget. De ne félj, igazából csak ijesztően hangzik, de valójában nem olyan sokkal nehezebb egyedül. Már fizikailag, emberileg. Igaz, néha elkap a szomorúság, meg úgy minden egyéb, hogy a terheket és a felelősséget egyes egyedül csak én viselem, és nincs senki, akitől joggal elvárhatnám, hogy néha akár csak pár órára levegye a terhet a vállamról. Igaz, anyukám általában vigyáz a picire, ha megkérem rá, amikor már azt érzem, hogy bekattanok, ha nem mehetek el valahová este haverokkal lazulni, de azért az nem ugyan az. De tudod, szerintem nehezebb annak, aki később marad egyedül babával, mert azért ő már megszokja, hogy - ha nem is nagyon sokat - kap némi segítséget, még ha az csak egy ici pici könnyebbség is. De mivel te már eleve így fogod megszokni, neked így lesz a természetes. Az első pár hét-hónap senkinek nem könnyű, ilyenkor mindenki túlterhelt, fáradt, lestrapált. De ha már összerázódtok, akkor neked így lesz a megszokott.

Inkább az anyagiakkal vannak gondok. Sok apuka tud ígérgetni, de nagyon sok aztán mégsem fizet, nem segít. A jogi hátteret semmiképp ne mulaszd el lerendezni, ez fontos.

Ha gondolod írj privit, elég sok egyedülálló anyukával tartok már kapcsolatot, jókat lehet beszélgetni meg hasznos tapasztalatokat cserélni. Szóval ha van kedved, szeretnél velem beszélgetni, akkor írj bátran, vagy vegyél fel msn-re, majd privibe megírom, ha írsz egyet nekem.

Addig is, ne idegeskedj, amennyire tudsz, nyugodj meg, mert az most a legfontosabb.

2008. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!