Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszülők kontra unoka/vagy...

Nagyszülők kontra unoka/vagy dédunoka örökölheti a hallássérültséget?

Figyelt kérdés

Nagyszülő hallássérült, a gyerekük egészséges, az unoka kérdéses...

Van e valakinek a környezetében "ilyen" ismerőse?


2011. márc. 18. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik barátom anyja és apja is hallássérültek. De sem a barátom, sem a bátyja, sem az ő gyerekeink sem (3 gyerek van), senki más nem.
2011. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az egyik "unoka" vagyok és semmi bajom sincs. Nagypapám volt hallássérült és se a gyerekeinek, se a 6 unokájának semmi baja nincs a hallásával. Sőt azóta született 6 dédunokája és azok is egészségesek. :-)))

2011. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
örökölHETI. tehát nem feltétlenül, de van esélye. persze attól függ, szervi bajok miatt hallássérült, vagy genetikusan (nem tudom ezt jobban megfogalmazni, nem vagyok szakértő). nagymamámnak semmi baja nem volt a hallásával, anyukám 50 éves korára 60%-osan süket, az öcsémnek semmi baja, nekem meg van egy minimális, alig észrevehető hallásromlásom.
2011. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk öröklődött valamilyen szinten. Nagymamám kezdett el süketülni a 40-es éveiben, a tesómnak és nekem is gondjaink vannak a fülünkkel.

Szerintem biztosan függ attól, milyen típusú a betegség. Nálunk pl az Eustach-kürt állandó, enyhe gyulladása okoz gyakori füldugulást.

2011. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem idén derült ki, kiderült, hogy genetikailag öröklődött (nagymamámról) és születésen óta fokozatosan romlott, de csak most érte el azt a szintet, hogy készülék nélkül semmit nem hallok.

14/L

2011. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!