Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak még itt olyan anyukák,...

Vannak még itt olyan anyukák, akiknek a gyerekeit csak akkor látják a nagyszülők, nagynénik amikor viszik hozzájuk?

Figyelt kérdés
15 hónapos a fiam, de egy kezemen meg tudom számolni azt, hogy hányszor voltak nálunk. Más is van így vele?
2011. júl. 20. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Èn


Habár én külföldön élek, de távol mindkét családtól.

Kinbt csak nyagyszülök (és a párom tesója) látogatott meg + barátnök.

Haza jöttem 1 hónapra anyukámékhoz a nagynénémen kívül senki nem jön a családból. Ami vígasztal hogy a barátnöim szinte minden nap jelentkeznek.

Tesómékkal 2x találkoztam, uncsitesókhoz bejelentkeztem de egyik sem jött el, vagy hívott fel.

2011. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia. Az én lányom 17hónapos lesz. 220kmre lakok otthonról,a párom 180km. Anyukám eddig csak 2x volt nálunk,nincs kocsi és ő még dolgozik. Anyósom csak akkor jött ha a párom elment érte haza,ő magától fel nem ül vonatra. Ráadásul nem is dolgozik. Akkor itt volt pár hétig,viszont a másik két unokájához nem ment. Pedig ők csak 20kmre laknak tőlünk. Nem volt aki kísérje. A nagyapák sajnos már mind ketten meghaltak.

A 2testvérem csak 1x volt,a páromé sűrűbben,de az is csak akkor jön ha kell neki valami. Na meg közel is lakik. De rajtuk kívül senki nem jött. Pedig van rokonság raklappal,legalábbis részemről.

2011. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk így van. Mert anyámmal nem bírják egymást.

Anyámnál lakunk sajnos, az "ö lakása" (csak haszonélvezö, én vagyok a tulajdonos), az van amit ö mond. Így a konfliktusok elkerülése végett én viszem anyósomhoz (akit én kedvelek egyébként). 10 hónapos a kislányom. Kb. 2 hetente visszük, van mikor sürübben, van hogy picit csúszunk.

Végülis nem is baj, legalább nem látja, hogy mostanában szalad a lakás :D sajnos rosszul vagyok ebben a melegben, szédülök (jó most 2 napja hidegfront van, de azelött kánikula volt)...

Anyósomat nem zavarja, hogy csak mi visszük. Neki tök mindegy hol, csak láthassa. Ez aranyos töle :)


Hozzátok miért nem megy?

2011. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

22:39 vagyok.

Ja, azt elfelejtettem, hogy a nagyapa (férjem apja), már nem látogatja és hozzájuk sem vihetjük. Anyósom és apósom nincsenek együtt, apósomnak másik családja van, és ott a feleséggel már nem vagyunk beszélöviszonyban sem, ezért nem mer magától feljönni, nehogy a feleség leszidja :D Ez sajnos nagyon komoly... hát mindegy, nem eröszak, ha látni szeretné, úgyis jelez...

2011. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó kérdés, hogy miért nem jönnek...

Az elején azért, mert anyósom beteg volt, tényleg nem is vártam el tőle(rákos volt) egyszer látogatott meg minket, utána mi vittük. Aztán anyósom elhunyt, gondoltam azért ez egy kicsit megváltaozik.... Hát nem, ha mi visszük OK, de ők nem jönnek, pedig hívjuk őket. Most ráadásul egyik sógornőmmel össze is vesztem így még annyit se viszem majd a gyereket. És mivel apósommal egy városban laknak így apósomhoz se megyünk(állandóan ott van a sógornőm). De viszont Papi se jön...

A távolság nem nagy, 50km, de tömegközlekedéssel, gyerekkel, cuccokkal mindennel együtt nekünk azért sokkal nehezebb lemenni, mint mondjuk nekik átjönni akár egy-két napra...

Nekem azért szarul esik, h nem jönnek, pedig megengedhetnék maguknak anyagilag is, időben is...

2011. júl. 20. 22:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen anyósomék abszolút nem jönnek hozzánk nem vicc csak 25km a távolság!Ennyire nincs pénzük!!!:( Már belefáradtam abba hogy mindig én buszozgassak vagy mennyünk le autóval,és az ételt is mi vigyük ha enni akarunk!!Szánalmas és elkeserítő.....sajnos
2011. júl. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lányom és az én anyósom is 25 km-re lakik tőlünk. Most gyorsan összeszámoltam: 4x volt nálunk!

Pedig hiszed vagy sem, bkv-val (mivel dolgozik) 20 perc tőlünk a munkahelye! Még egy péntek délutánt sem áldozna az unokájára! Mondjuk annyira nem is bánom, mert ha találkozunk, az első 5-10 perc még normális, de onnantól kezdve, abban a hitben van, hogy a sógornőm gyerekeivel beszél. Mert ugye azokat a gyerekeket egy évig közösen nevelték és azt hiszi, hogy megengedheti magának, hogy az én gyerekemmel is ordítson.

Így inkább ne is jöjjön!

Csak a férjem sajnálom néha, mert azt hitte, hogy normálisabb lesz az anyja a mi gyerekünkkel, mint a sógornőm gyerekeivel.

Apósom több, mint 200 km-re lakik tőlünk, így evidens, hogy általában inkább mi megyünk.

Az én részemről nincs senki, mert az én szüleim sajnos már meghaltak:(

2011. júl. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A sógornőmék vannak így. Nem viszik a gyereket a nagyszülőkhöz túl gyakran, ahhoz képest legalábbis, hogy milyen közel laknak (20 km). Anyósom meg nem tud hozzájuk menni, mert nincs autója, nincs jogosítványa és nehezen mozog a lábai meg a gerince miatt. Busszal szokott régebben, de olyan ellenszenvbe ütközik ott mindig, hogy nem megy már egy ideje, vagy csak ritkán.

Én úgy veszem észre, hogy lassacskán az unokájától is eltávolodik.

2011. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Nálunk is ez a helyzet. Pedig az apuka és a nagyiK egy melóhelyen dolgoznak. Kb 5km tőlünk. 2szer voltak nálunk a 15hó alatt. S ha meg megyünk hetente akkor olyat főz amit vagy én nem szeretek(gyümölcsleves,mert ő imádja) vagy bablevest amit nem szivesen adok a lányomnak...(Még) Ja és kocsival meg 10percre laknak tőlünk.Azt mondják h meg kell őket hivni és akkor jönnek. Ha meg meghivtuk rögtön ócsárolták a lakást h milyen sz.r.. de ők egy lakáást nem néztek meg velünk. Mi meg a fél éves babóval mentünk...

Anyum meg minden nap jön kérés nélkül,meg vasal nekünk,meg kaját hoz. A másik mama meg még vacsit se küld... 25L 26F...

2011. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
S amikor eljöttek pont alvi idő volt,igy kicsit meglovagoltatták a lábukon a kiscsajt,majd leszólták a lakást,hogy miért vaan minden dobozokban hisz már tegnap ide költöztünk:D:D (féléves volt a lányunk akkor)... Aztán kiment a lányom szeméből az álom s mentek haza 10perc után... Mert a párom huga akart menni vásárolni. :( (Ő mindent megkap mi semmit:((( )
2011. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!