Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 5 éves kislánynak mennyi...

Egy 5 éves kislánynak mennyi mindent kéne tudnia?

Figyelt kérdés
az enyém 20 ig számol tovább is ha nagyon oda figyel most kezdtük az abc -ét tanulni meg veszem ezeket a foglalkoztató füzeteket.de nagyon szeleburdi és nagyon nem helyesen beszél.a szó kincse az nagyon nagy bármiről elbeszél órákig de pl.a narancsra nanancsot mondd vagy valami lalami.mindig ki javítom most kezd vele lógopédus foglalkozni.de én mit tudnék neki segíteni?
2011. márc. 20. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Elég az, ha helyesen beszélsz előtte, így meg fogja tanulni. Légy türelmes nem megy egyik napról a másikra.
2011. márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
még csak óvodás! mi elsőben tanultunk meg húszig számolni, tovább nem. nem értem, miért kell ennyire siettetni mindent.
2011. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem sietettni szeretném hanem segíteni neki amiben csak tudok.
2011. márc. 20. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy 5 éves kisgyereknek általánosságban tudnia kell:

-anyja-apja-saját nevét és nemét

-hol lakik (elég az utca neve)

-mikor született (elég csak a hónap),hány éves

-évszakokat (nem kell sorba,csak tudja,hogy ha kint minden havas akkor tél van)

-ismerni kell a színeket

-5-ös számmal már tud számolni (pl 2+3=5, vagy 5-1=4)

-tudnia kell türelemmel várni (pl anya megáll 1 percre beszélgetni,meg kell tanulnia megvárni a beszéd végét,aztán természetesen őt is meg kell hallgatni)

-rövidebb verseket,énekeket

-tud egyedül öltözködni,cipőt húzni,fogat mosni

Most hirtelen ennyi jutott eszembe:)

Az én kislányom is 5 éves,ő ezeket mind tudja,de van néhány ovis társa,aki pl nem tudja hogy tél van mikor esik a hó.Az ilyen sokat elárul mennyit foglalkoznak a gyerekkel.

2011. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az enyém számolni nem tud de az évszakokat nagyon tudja.a hónapokat is néha össze vissza mondja.amiket le írtál azt mind tudja csak a türelemmel vannak gondok.
2011. márc. 20. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó egy gyerek azt tudja, amit megtanítanak neki. Ha valamelyik gyerek nem tudja az évszakokat, nem azt jelenti, hogy nem foglalkoznak vele, csak annyit, hogy nem beszélgettek vele az évszakokról.

Az én gyerekem 4 éves, de elmondja melyik állat hidegvérű, melegvérű, a bálna miért melegvérű, holott óceánban él. De lehet nem tudná, milyen évszak van, ha esik a hó.

2011. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!Természetes,hogy minden gyerek azt tudja,amit megtanítanak neki!Én csak néhány alap elvárást írtam le,amit egy kedves óvónő barátnőm mondott,amik általánosságban jellemzőek az 5 éves gyerekre,de van, amelyik sokkal többet tud és ért,mint az a korához képest elvárható lenne és sajnos van,amelyik pedig kevesebbet.

Kedves kérdező!Ne aggódj,az a néhány jellemző alapján,amit írtál benne van a nagy átlagban a kislányod,szóval nincs semmi gond,az abc-t meg hagyd az iskolára:)A logopédusnak is még csak most jött el az ideje,5 év alatt úgyse foglalkoztak volna vele,legalábbis nálunk 5 év alattiakra "rá se néztek",csak ha már betöltötte.Amúgy is gondolom mentek valamikor az 5 éves státusz vizsgálatra a védőnőhöz,meg gondolom dokival is "muszály" néha találkozni:) meg azt is gondolom,hogy oviba jár,szóval mindenhonnan jött volna jelzés,ha gond lenne.Ügyesek,okosak ám ezek az 5 éves gyerekek,én sokszor ámulok,hogy miket mond a lánykám:)Ezt értsd úgy,hogy néha pozitívan,de azért néha negatívan is csodálkozom,mert azért tud még butaságokat produkálni rendesen:)Dehát ezért gyerek!Nagyon fogékonyak,csak úgy szívják magukba a tudást meg hát a butaságokat is,amit a másiktól hall vagy lát az oviban:)Mi nagyon sokat szoktunk beszélgetni útközben hazafelé,otthon miközben a háztartást végzem stb,leülni vele játszani vagy ilyen foglalkoztató feladatokat megoldani sajnos kevés időnk van,de ha máskor nem hétvégén mindig van ilyenre is idő.

Szóval szerintem a beszélgetés a kulcsa ennek is,mint még egyéb rengeteg dolognak a világon:)

2011. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

16:15-ösnek még annyit,hogy szerintem biztosan tudná a te kislányod is,hogyha esik a hó,akkor tél van:)

Hidegvérű,melegvérű állatokat tudja,ismeri,érdekli nagyon ügyeske:)

De sokszor elég csak 1x beszélgetni velük valamiről és már megy is a"kis jegyzettömbjükbe":)))

2011. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Visszakozom, kikérdeztem mindent és tényleg tudja mindenre a választ.

Most jutott eszembe, hogy annó nekünk azt mondták, beszédhibákról szóló előadáson, hogy ha a gyereknek nem jó a kiejtése, akkor meg kell tanítani neki, azt, ami a többieknél spontán jön, hogy mit csináljon a szájával (ajakkerekítés..), nyelvével, fogával ... Tehát a logopédus elmondja, hogy ha x hangot akarod kiejteni, akkor a szádat kerekíted, a nyelvedet a fogad mögé rakod és ezt gyakorolják kistükörrel.Remélem érthető volt.

Te otthon akkor tudsz neki segíteni, ha a logopédus elmondja, hogy egészen pontosan mit gyakorolj vele, különben semmit nem szabad, mert belezavarsz ebbe a tanulási folyamatba.

A "Répa, retek, mogyoró..." mondogatásától ő nem fogja megtanulni az r hang kiejtését. A logopédus elmagyarázza a technikáját az r hang képzésének.

Nem szabad kijavítani sem, mert azzal elveszed az önbizalmát és lehet egyszer csak az lesz, mint most találkoztunk egy kisfiúval, akitől megkérdeztük a nevét és azt mondta Sajnos nem tudom megmondani, mert logopédushoz járok. és hívta a testvérét, aki mondta, hogy Gyurikának hívják. Gondolom, szegényt annyiszor kinevették, javították, félreértették, hogy inkább már a saját nevét sem mondja meg.

2011. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az, hogy mennyire tudja helyesen kiejteni a szavakat, az nem attól függ, hogy milyen szépen beszélsz előtte. Nekem van egy ismerősöm aki nem tud beszélni, vagyis van hangja de jobbára nem érteni mit mond, ez egy betegség, viszont gyermekei teljesen tisztán szépen beszélnek.
2011. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!