Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyi időtők jut...

Anyukák! Mennyi időtők jut pihenésre napközben? Hagytok magatoknak időt rá pl. amikor a gyerek alszik?

Figyelt kérdés

Én most mondhatni,hogy pihizek,kislányom alszik,feküdtem egyet én is,mert nem valami jó a közérzetem.Vasalhatnék,mert a szekrényben van 1 adag,de nincs kedvem hozzá...De most nem lesz meg,akkor majd holnap.Délelőtt felmostam,mosogattam,tegnap főztem,mára is van még kaja.

Most meg itt netezek,mert a szunyálás nem igazán megy,hiába nem érzem jól magam.Más anyuka is pihizik?


2011. márc. 21. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem.
2011. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
én elaltattam a kicsit,majd elmosogattam,elpakoltam,felmostam,most kicsit leültem,de megyek,mert ébred a kicsi és megyünk sétálni.
2011. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi is megyünk kb. 1 óra múlva,a tesóért az oviba+kihasználjuk hogy ilyen szép idő van és sétálunk is.
2011. márc. 21. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
IGEN!5:30 keltett a kisfiam 21 hónapos ,elkészitettük a reggelit ,elinditootuk az iskolába a növérkéjét.Majd összerakodtunk és 9:30 kor mentünk ki az udvarra csúzdázni./imádja/12:00 kor alig tudtam rávenni,hogy jöjjünk már be mondtam neki ha harangoznak be kell jönnünk enni.Megette a levest mire melegitettem volna a másodikat elaludt az etetöszékbe.Lefektettem és én is megebédeztem.Nekem is lehetne vasalni ,de ugy vagyok vele senki nem csinálja meg hejettem.Majd meglesz holnap!Nekem is jár pihenés.Ha felkel a kisgyerek ugy is megyek vele játszeni.Kell az erő!!!!!Aludni soha nem tudok délután sajnos.
2011. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagy most abban a korszakában van, amikor én nem kellek a játékhoz, vagy elküld vagy hisztizik, mert Ő egyedül.

A kicsi meg nyugis jól alvó. Így amikor a nagy játszik egyedül, és felfedez(akad mi romot takarítani utána:)), a kicsi meg alszik gépezek(itt vagyok, babás portálokat nézegetek, indexet olvasok, iwiwen chat) ha meg alszanak akkor ledőlök és olvasok(aludni nem tudok, pontosabban olyan vagyok a du alvás után, mint akit vonat csapott el)

Pakolni, háztartást vezetni szigorúan közösen lehet:) Szóval azt a naggyal csináljuk reggel, vasalni nem vasalok.

Most majd kel, remélem eszik pár falatot, és megyünk sétálni, vásárolni:)

2011. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kihasználom az alkalmat! 14 hónapos, még kétszer alszik napközben, kb 1,5 órát délelőtt és délután is. Ilyenkor net, újság, tv, szőrtelenítés, recepteket olvasgatok és próbálom kitalálni hogy miket főzzek. És persze pihenek, 10 hetes vagyok a második babával, egyelőre aluszékony, szédelgős, alacsony vérnyomással. Meg nem is akarok ilyenkor zörögni, nehogy felébredjen a kiscsaj (pici panelban lakunk, és van, ahol nincs is ajtó)
2011. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, különben megőrülnék! :)

Az itt töltött idő is pihenés amúgy, nem?

6 körül kelünk, reggel elvisszük a nagyfiamat az oviba, után hazajövünk, délelőtt takarítunk és főzünk a kicsivel, 12-kor lefektetem, gyorsan összepakolok, befejezem a takarítást, stb, és ilyenkor van kb. 1-2 órám, amit magamra fordítok. Hajat mosok, epilálok, manikűrözök, olvasok, dumálok valakivel telefonon, vagy csak leülök netezni, mint most.

Sok mindent lehetne még itthon csinálni, de nem vagyok robot, kell ez a kis nyugi! :)

Ja, aludni én sem szoktam, csak ha beteg vagyok, vagy ha esetleg előző éjjel voltunk valahol, de az kb. 2x van évente...

2011. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia,


én már dolgozok, kisfiam 2,5 éves. igyekszek össze egyeztetni a 8 óra munkával és a kevés délutáni idővel, hogy Vele is eleget legyek, a lakás se ússzon a koszban és rendetlenségben és persze Apával is foglalkozzak. nehéz, sokszor nehéz, de ezek mellett MUSZÁJ egy kicsit kikapcsolni!! szerencsém van, mert a nagyszülők segítenek, ha kell és a férjem is észre szokta venni, ha bekattanok :) most hétvégén elmegyünk kettesben a hegyekbe és kicsit kiromantikázzuk magunkat és feltöltődünk :)


Ági

2011. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen. Most mar igen.

14 honap van a gyermekeim kozott es kb ket honapja alszanak egyidoben napkozben. Az elotte levo egy evben sohasem tudtam pihenni napkozben, akkor sem, amikor akartam, vagy kellett volna. Nagy munka ket ekkora gyereket gondozni, ellatni, plusz minden egyeb dolgot megcsinalni. A kicsi ejszakankent nem aludt jol, folyamatosan ejszakaztam, napkozben meg MINDIG felvaltva aludtak. Amikor az egyik elaludt, akkor volt a masik a legporgosebb.

Nem kis melo volt atszoktatni a nagyot arra, hogy deltol aludjon es ne delutan kettotol, a kicsit meg arra, hogy deltol aludjon szinten egy hosszut es ne napi 4 alkalommal fel orat, egy orat. Ugyhogy en vartam ezt az idoszakot nagyon, ugy erzem, hogy megerdemlem.

Deltol haromig egymas mellett alszanak. En meg a kozelukben ulok, fekszek, mertha az egyik megebred, akkor visszaaltatom, kulonben felebreszti a masikat. Meg forditva. Igy viszont massziv harom orat alszanak. Reggel hattol ebren vagyok, abba a hat oraba boven belefer a gyerekek ellatasan es a setan tul az is, hogy megfozzek, elmosogassak, kozben egy gyors takaritas. Igy delre mar minden keszen van, aminek keszen kell lennie, nincs ami megakadalyozzon abban, hogy mellettuk pihenjek. Filmet szoktam nezni, olvasgatni, ilyesmi.

2011. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van (27 és 4,5 hónaposak), dél körül egyszerre altatom el őket, így kb 2-ig béke és nyugalom van, akkor mindig netezek vagy tornázok vagy alszom vagy olvasok (kedvfüggő).

Este 8-kor együtt mennek aludni, ezután netezek vagy tornázom.

Soha nem csinálok semmiféle házimunkát amikor ők alszanak.

Az ő alvásidejük az én pihenőidőm, nekem ez kell.

Házimunkát együtt szoktuk csinálni, már megszokták, nincs is ebből semmi gond. A pici vagy alszik vagy nézelődik, a nagy pedig segít nekem.

2011. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!