Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés és szoptatás után...

Szülés és szoptatás után milyen fogamzásgátlót választottál? Miért?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Gumióvszert, mert a többivel minddel volt valami bajom. A spirál nem a fogamzást gátolja, hanem a beágyazódást, így inkább abortáló eszköz. A hormontablettától mindig híztam amikor szedtem. A hüvelykúp nem megbízható. Maradt a gumi.
2011. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

MIRENA,mert "elvileg" 5évig nincs vele macera.csökkenti a vérzést,és olcsóbbra jön ki hosszú távon mint a tabletta.

most telt le a fél év,bár még csak most hagytam abba a szoptatást,ezért még vannak néha kellemetlen tüneteim(barnázás,hasfájás)

2011. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
NEKEM BEJÖTT A SPIRÁL,MÁR A SZÜLÉS UTÁ 6 HÉTTEL FELRAKTÁK,NEM IS ÉREZTEM,SEMMI BAJOM TŐLE.
2011. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni.

Nekem egyik sem tetszik..

A tablettától napi szinten kemény migrénem van, a spiráltól már sok nőnek lett ilyen-olyan baja, gyulladása, a gumi számomra elképzelhetetlen és illúzió romboló.

Sterilizálás? Erről még nem sokat tudok.

2011. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sterilizáltattam magam.Ingyenes műtét volt, többé sohasem kell gátolnom a fogamzást, azt csinálok, akkor, amikor akarom és nem nyomom tele a testem hormonokkal.
2011. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem volna rossz megoldás de végleges. Ha tönkremegy a házasságod, és az új párodnak is szülnél egy gyereket, vagy ha 40-hez közel babáznál még egyszer, akkor nem tudsz, nem lehet. Én nem merném bevállalni az elkötést.
2011. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azért köttettem el, mert már van két gyerekem és 38 vagyok, nem bírnék kihordani mégegyet.És nem is szeretnék mégegyet.
2011. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

13.19 vagyok.

Én is azért gondolkodom a sterilizáláson, mert már 37 leszek. Ugyan most lesz az első babám, de világ életemben csak egyet "terveztem".

Azért még várok vele pár évet, hátha meggondolom magam még pár éven belül a testvérekről :-)

2011. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is még csak gondolkodom, mit is kéne. A gumival már többször befürödtünk, a sterilizálást nem szeretném (ki tudja mit hoz a jövő). A Mirena-t ajánlotta nagyon a dokim, de félek tőle. Nem tudom melyik a megbízhatóbb a gyógyszer vagy ez a Mirena? Félek a felrakástól is.
2011. márc. 23. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!