Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szoptatás mellett fogamzásgá...

A szoptatás mellett fogamzásgátlót szedek. Ha megjön a menzeszem, abba kell hagyni a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
A 6 hetes kontrollkor azt mondta a nőgyógyász, hogy folyamatosan kell szednem a gyógyszert, mert nem fog rendszeresen megjönni. Most tegnap megjött, akkor ne szedjem most a gyógyszert? Azaliát szedek. Azt mondta a doki, hogy ilyenkor nagyon erős lesz a menzeszem, de nekem alig van valami. Normális ez?
2010. jún. 14. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A barátnőm Cerazettet szedett, szünetek nélkül. Nekem is fura volt, aki hagyományos fogamzásgátlót szedett, de a barátnőm orvosa szerint nem szabad szünetet hagyni, mivel kb. fél évig nem áll be rendesen a menstruáció. A barátnőmnek most jött rendbe, pedig a kislánya múlt héten volt két éves. Neki eléggé elhúzódott, azt mondta rá az orvos: nincs vele semmi gond. Mindegy, nem ez a lényeg.

Szerintem, szedd folyamatosan, amíg rendszeresen be nem áll. Nem kizárt, hogy pár hónapon keresztül, havonta kétszer jön meg. Tehát erre a mensesedre ne nagyon alapozz, bár mindenképpen jegyezd fel.

2010. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De szedd! A Azaliat folyamatosan kell szedni, ha megjön, akkor is. (Nekem is felírt a doki, de ki sem váltottam, mert sokaktól hallottam köztes, össze-vissza vérzésekről. Lehet, hogy neked sem rendes menszi jött meg. De azért remélem hosszú távon beválik neked, mi inkább mással védekezünk.)
2010. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is Azaliát szedek: eddig egyetlen egyszer jött meg normálisan a menzim, akkor a levél közepénél tartottam. Nem hagytam abba. Azóta eltelt 7 hónap menzi nélkül. A múlt héten egy nagyon pici barnázás előfordult, de ez csak egy napig tartott. Folyamatosan szedem a gyógyszert, csak beáll egyszer... Vagy majd csak akkor, ha már nem szoptatok.
2010. jún. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azáliát szedek, 7 hónapja szültem. Még nem jött meg rendesen, csak minden hónap elején 1 napig barnázok.
2010. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is Azaliát írt fel a doki, de nem mondta, hogy fogyamatosan kell szednem. Két hónapja szültem és szoptatok. Még nem váltottam ki. Akkor most folyamatosan szedjem???
2010. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok: nekem a 6 hetes vizsgálaton írta fel, azóta szedem. Most még nem tervezünk testvérkét, a szoptatás meg nem vég 100%-ban.
2010. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!