Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőm terhes. Ha megtartj...

A barátnőm terhes. Ha megtartja viszont én nem akarom, a gyerektartásra köteleznek? Mit lehet tenni, ha én előre tudom, h nem szeretném felnevelni, de a barátnőm önkényesen meg akarja tartani. Ne más döntsön a jövőmről =/

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a barátnőm véletlenül teherbe esett, de úgy néz ki meg szeretné tartani velem ellentétben. Mondtam neki hogy nem szeretnék ilyen fiatalon semmiképpen gyereket és már a kapcsolatunk is a végét járja. 18/F
2011. márc. 29. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megállapítják az apaságot (ha nem akarod elismerni, ez ma már rutinvizsgálat), akkor kötelezhetnek gyerektartás fizetésére, amennyiben kéri az anya..
2011. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos hiába tiltakozol. Ha a barátnőd úgy dönt, szül és beperel gyerektartásért, fizetned kell. Persze, ha nem ismered el, még neki apaság megállapítására is perelni kell.Próbálj meg hatni rá, hogy nem jó megoldás ilyen módon gyereket világra hozni.
2011. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz a babához két ember kellett,tehát igen,ha bíróságra megy,akkor kötelezhetnek gyerektartás fizetésére.
2011. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

A jövődről akkor döntöttél, amikor a barátnőddel nemi kapcsolatba kezdtél, ugyanis, kicsi fiú, nincs 100%-os védekezés, ezt jegyezd meg!

Hála az égnek kettőtök közül valaki a gyermek érdekeit is nézi és a törvény az ő oldalán áll.


A válasz pedig: természetesen kötelezhetnek a gyermektartásra: mit gondolsz, mire való ez az intézmény? A lelkiismeretes, gyermekszerető apáknak kell a körmére nézni?

2011. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

"Ne más döntsön a jövőmről...."


És te miért akarsz dönteni a gyermeked jövőjéről? Vagyis az életéről?

Szerintem is még korai neked a baba, de már ha összehoztátok, akkor vállalni kell a felelősséget.

2011. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, nem jo hallani, de a jovodrol igazabol te dontottel akkor, amikor szeretkeztel a baratnoddel es megadtal a lehetoseget annak, hogy gyermeketek fogan.

Ez kb pont olyan, mintha atsetalnal nyugodt leptekkel korulnezes nelkul az M3-ason. Te dontenel ugy, hogy atsetalsz, nem mas lok le, azutan vagy elutnek, vagy nem, de ha igen, akkor sem az lesz a hibas, aki atgazolt rajtad, hanem a te tetted kovetkezmenye lesz a dolog.


Szoval:

ha nem akarod elismerni a gyereket, akkor nem irod ala az apasagi nyilatkozatot a terhesseg alatt, amikor a baratnod megker erre. De ezzel meg nem befejezett a dolog, csak most kezdodik.

Merthogy a baratnod ettol fuggetlenul ugyanugy megadhatja a te neved apakent, nagy esellyel meg is fogja tenni, akkor viszont hivatalos uton fognak teged felkerni arra, hogy ismerd el az apasagot. Ha nem teszed meg, akkor rendelkezesre all vizsgalat annak a bizonyitasara, hogy a gyermek a tied. Ha a tied, akkor ez ki fog derulni es kotelezett leszel a gyermektartas fizetesere, visszamenoleg is. Annyival jarsz rosszabbul, hogy minden hivatalos eljaras koltsege teged illett, merthogy a te felesleges ellenallasod miatt kerult penzbe. A dns tesz allami keretek kozott nagyon nem olcso mulatsag. Rengeteget ki kell fizetned a huzavona miatt pluszban. (Ha kiderulne, hogy nem a tied a gyerek es a baratnod feleslegesen vadolt teged, abban az esetben mondjuk az ove lenne a koltseg es nem kellene gyermektartast fizetned, de te tudod, hogy erre van-e esely. Ha nincs, akkor nem eri meg szorakozni.)

Jah, es az sem mentesit, ha mondjuk nincs munkad, vagy egyeb okok miatt nem tudod fizetni. Allambacsi aranyos, helyetted fizet egy ideig, de ezzel meg mindig nem uszod meg, mert ezt szepen vezetni is fogja a neved alatt. Gyulni fog az adossagod allambacsi fele es amint lesz mibol visszavennie meg is fogja tenni. Tehat elobb-utobb kifizeted, lehet, hogy meg kamatostol is, igy felesleges ellenkezni, ha te is tudod, hogy a tied a gyerek.

2011. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Az igazán f@sza,hogy mennyire ki akarsz bújni a felelősség alól.Az a gyerek a TE gyereked is,és igen,fizetned kell,mert te vagy az apja,vállalj érte felelősséget,ha már megcsináltad!
2011. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Na az ilyen verebeket mint te kuldenem el legszivesebben a ....-ba.

Akkor bezzeg nagy fiu voltal mikor a cerkat kellett hasznalni,mi? A baratnodet TE ejtetted teherbe es nem magatol lett az. Gondolom ott nem a bizonsagos vedekezes jart az eszedbe.

A baratnod meg nem tartozik neked magyarazattal. Az O testebe novekszik a baba. Abortusz soran rajta vegzik a mutetet es lehet,hogy utana soha tobbet nem lehet gyereke. Erre nem gondolsz kicsi fiu?

Te csak a sajat jovodre gondolsz es arra nem is,hogy a baratnod mehebe el a TE GYEREKED akinek ugyanolyan joga van az elethez mint neked.

Most vallald a tetteid kovetkezmenyet. Igazabol a baratnodnek jobb is ha nem maradsz vele mert te meg eretlen vagy vele ellentetbe!

Viszont gyerektartas fizetesere igenis keszulj es ez a legkevesebb, szerintem!

2011. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Neked csak gyerektartést kell fizetned. De a barátnőd évekig éjjel nappal a gyerekkel lesz,amikor sír egész éjjel,neked nem kell hallgatnod,csak kicsengeted a gyerektartást és élheted az életed. A barátnődnek viszont gyökeresen megváltozik az élete,fiatalon kell mindenről lemondania a gyermeke érdekében. Szóval ne sajnáltasd magad.
2011. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Normális kérdést tettem fel, nem értem miért kell leoltani, higgyétek el el gondolkoztam, de sajnos az óvszer ellenére sikerült így, és nem akarom kihúzni magam a felelősség alól. Én nem szeretnék gyereket, szerintem ti sem szerettetek volna ennyi idősen, de ezen kívül elég indokom van arra amit kérdeztem. A barátnőm nem él jó körülmények közt, apa és pénz nélkül nőtt fel, félig van bevezetve a víz, se normális fűtés, se normális ház, se elegendő pénzük nincs és én is tanulok még. A gyerek érdekeit is szemelött tartom amikor nem szeretném, hogy nyomorban kelljen felnőnie, hogy ha nem tud mit enni, akkor bűnözzön stb. Szeretném hogy amikor gyerekem születik mindent meg tudjak adni neki, és ezt jelen körülmények között SEHOGY nem tudom biztosítani. Tudom lehet kiogást keresni, h megtudnám oldani ha akarnám, és hogy nem az abortusz a megoldás, ezzel nem tudok mit kezdeni. Én sem így terveztem, a gyerektartást azért kérdeztem, mert minden jó szándékom ellenére úgy érzem a barátnőm meg szeretné tartani a babát. Nem örülök az abortusznak, de ebben a helyzetben ez az ésszerű. Ja és végül amikor azt írjátok, hogy nem kellett volna szexelni ha nem vállalom a felelősséget.. Az életben csak akkor szexeljek amikor gyereket szeretnék? Szerintem ezt ti sem gondoltátok komolyan. Köszönöm a segítséget annak aki nem csak leugatni tud. Tudom, látom én is, mennyi unintelligens ember van itt, de nem azt jelenti hogy mindenki az.
2011. márc. 31. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!