Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőm terhes. Ha megtartj...

A barátnőm terhes. Ha megtartja viszont én nem akarom, a gyerektartásra köteleznek? Mit lehet tenni, ha én előre tudom, h nem szeretném felnevelni, de a barátnőm önkényesen meg akarja tartani. Ne más döntsön a jövőmről =/

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a barátnőm véletlenül teherbe esett, de úgy néz ki meg szeretné tartani velem ellentétben. Mondtam neki hogy nem szeretnék ilyen fiatalon semmiképpen gyereket és már a kapcsolatunk is a végét járja. 18/F
2011. márc. 29. 16:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

A tényen mit sem változtat,hogy lesz egy gyereked,aki után fizetned kell,vagy ha te nem tudsz (mert még tanulsz,és nincs kereseted) akkor a szüleid fognak fizetni.

Tudod amit írtál az mind szép és jó,de aki szexel,az tudja,hogy nincs 100%-os módszer.Én 16 éves korom óta szexelek,és mindig meg volt mondva,hogy ha teherbeesek,akkor NINCS ABORTUSZ.Szedtem a fogamzásgátlót lelkiismeretesen,a pasi meg ennek fényében dönthetett,hogy húz-e gumit,avagy sem.


A kérdésed meg ne haragudj,de nagyon kétértelműen úgy hangzik,hogy ki akarod magad vonni a felelősség alól,és azt nem lehet.Elhiszem,hogy nem akartad,de ha megszületik,akkor igenis felelősséggel tartozol érte,és nem csak anyagilag.Az apja leszel!

2011. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
9%

Most valami teljesen mást írsz, mint amit a kérdésben megfogalmaztál.

Itt azt írod, hogy te a gyerek érdekeit nézed.

A kérdésben csak a magadéról írsz, hogy ilyen fiatalon ne szóljanak bele az életedbe.



Lehet, hogy nem 18 évesen akartál gyereket, de MÁR VAN 1 neked!

Ő nem egy sejtkupac, hanem egy kicsi emberi lény, ezt fogd fel! És ennek fényében azt állítani, hogy a jövőbeli szegénységtől megkímélendő az ő kimondott érdeke, hogy egy orvos elkaparja, ez önáltatás, önhazugság, ez igenis menekülés a felelősség elől.


A kislány meg majd kap annyi támogatást az államtól, hogy a legszükségesebbeket meg tudja venni, éhen halni meg megnyomorodni a szegénységtől nem azok a gyermekek szoktak, akiket így vállalnak, derült égből

hanem azok a szerencsétlenek, akinek 10 testvére van és a szülei elherdálják a segélyeket, és eszük ágában sincs a gyerekre költeni.

2011. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!