Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet olyan lányokka...

Miért nem lehet olyan lányokkal ismerkedni akik hajlandoak lennének nem karrieristának lenni hanem édesanyának lenni és felnevelni 4-5 gyermeket?

Figyelt kérdés

Átlagosan 1,5 gyermeket vállalnak a családok az Európai Unióban, ami abnormálisan alacsony - áll a Castex jelentésben.

Míg 2050-re az iszlám országok népessége 1300 millióra nő, Európa 495-ről 400 millióra fogy”

A született gyerekek számának csökkenése nálunk nem csak amiatt volt, hogy kevesebb gyereket szül egy nő az élete során, hanem amiatt is, hogy később szüli meg őket. Pl 1990-ben még 23 éves korukban szülték meg a magyar nők az első gyereküket, tavaly meg már 28 évesen.

Azoka népek szaporodnak ahol még a nők a megfelelő státuszban vannak és nem karrieristákodnak hanem tudják hola helyük és gyewrmekeket nevelnek!Pl.:iszlám országok,afrikaiak,kínaiak,indiaiak,ott kussban vannak a nők és nem szingliskednek.ez a természeti törvény felborult europában ezért europa halálra van ítélve.


2011. márc. 30. 13:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Én benne vagyok, ha a te fizetésed elég ahhoz, hogy eltarts 5-6 embert. Azért a gyerek nincs ingyen, kell neki kaja, ruha, bútor, tanszerek, hadd ne soroljam tovább. Számold ki, hogy ez mennyi 4-5 gyerekre! És akkor még nem is beszéltem a feleségedről, akinek szintén kell ruha, kaja, stb. Ha nem dolgozik, nyilván ezeket is neked kell állnod. Ha ezt meg tudodoldani, benne vagyok, tök komolyan :D
2011. márc. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, anyámék idejében még az volt, hogy ha volt gyereked, kiutaltak egy lakást. Mi is így kaptunk frankó lakást a faterom munkahelyén keresztül. Most pedig gebedj meg a melótól, hogy legyen saját kéród, mert én bizony albérletbe nem szültem volna.

Ettől van hányingered?? Hogy sokan felelősségteljesen gondolkodnak? És csak akkor vállalnak több gyereket, ha fel is tudják nevelni tisztességgel őket?

Na akkor nekem meg a te hülye hozzáállásodtól van hányingerem.

2011. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Neked meg egyébként van annyi lóvéd, hogy eltarts 4-5 gyereket, plusz az asszonyt?

Ha nincs, akkor én a helyedben mélyen kussolnék.

Egyébként meg hogy fingod nincs róla, milyen anyagi terhekkel jár csak egy gyerek felnevelése is, abban rohadtul biztos vagyok.

2011. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Hát igen, a kedves kérdező csak éppen arról felejtkezett el, hogy:

1. a gyerekcsináláshoz két ember kell (a férfiak felelősségét miért nem firtatja?)

2. a tisztességes feleneveléséhez szintén két ember kell (két fizetéssel)

3. régen mindenhol a világban és manapság egyes szegény országokban (amiket példának állít elénk) a gyerekeket nem egyetemista korukig pelenkázzák meg a szülő veszi a drága jegyzeteket és fizeti a különórát stb., hanem kiskoruktól kezdve keményen dolgoztatják őket. A kicsi gyerekek sem mind iskolába járnak, hanem őrzik az állatokat, részt vesznek a földművelésben.

2011. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Meg is lehet nezni ezek az orszagok hova jutnak. Kinaban mar tobbet kap az a csalad akinek 1 gyereke van mert mar nem fernek el, nyormorgnak eheznek. A sok gyar fustjetol mar lelegezni sem lehet az utakon ahol szinte egy tal rizsert dolgoznak. Afriakban halnak ehen a gyerekek, nincs gyogyszer, tiszta viz... Indiban nyomorgnak, eheznek es ketsegbeesetten menekulni vagy szoknek at Angliaba, Irorszagba akiknek mar tele van a tokuk veluk. Hat ide jutottak ezek a nepek. Hat szerintem nagyon gazasak ezek az orszagok es kulturak ne haragudj kerdezo. Akkor valaki inkabb legyen karrierista es neveljen egy gyereket.
2011. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szívem szerint?3-4


Reálisan?1,maximum 2 gyerek.


Karrierista?Ugyan már!Miből neveljük fel????Párom keres 120.000-et,nekem gyed,nyakunkon a hitel,a rezsi,enni kell,a gyerekre költeni,maradjak otthon 4 gyerekkel tizenakárhányévig?Éhen is halnánk!

Én nem vágyok vissza dolgozni,szívesen lennék főállású anya,aki OTTHONT teremt a családjának,csak nem tehetem meg,mert nem milliomoshoz mentem feleségül.Így lesz 1 vagy 2,amennyit tisztességesen fel tudunk nevelni.A többi nem az én lelkemen szárad!

2011. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%

Miért kéne ahhoz otthon lenni egész nap, hogy fel tudjon nevelni az ember 4-5 gyereket? Jó, nekem csak 3 van, de nem látom be, hogy miért ne dolgozhatnék amellett, hogy édesanya vagyok. Napközben úgyis óvodában, iskolában vannak a gyerekek, én meg dolgozom. Nem csak a pénz miatt élünk így, hanem azért is, mert nem tudnék magammal mit kezdeni egész nap egyedül itthon. A takarítás nem tart 8 órán át, a mosógépet, mosogatógépet meg csak bepakolja az ember. Egészen biztosan megzavarodnék, ha így kéne élnem.


Na meg aztán kussban sem vagyok, mindenben együtt döntünk, egy családként. Ha nem lenne jövedelmem, akkor kiszolgáltatottnak érezném magam. De így, hogy ugyanannyit keresek mint a férjem, nem is vagyok az.

2011. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kuki! Mi most várjuk a második babánkat, kicsit necces volt bevállalni, de mindenképpen szerettünk volna egy kistestvért a kisfiunk mellé. 28 éves vagyok, a fiamat 26 évesen szültem, addigra volt már 4 éves munkaviszonyom, amiből el mertem jönni szülni. Most még viszonylag jó az összeg, amit kapok, de ha megszületik a kistesó is, hát, nem nagyon tudom, mire számíthatok. Több gyereket semmiképpen sem mernék bevállalni, mert kettőnél többet egyszerűen nem tudnánk felnevelni. Mi sem luxust akarunk nekik biztosítani, csupán annyit, hogy normálisan élhessünk, és ne kelljen nekik sem, és nekünk sem nélkülözni. Ezzel szemben, ha alaposan végiggondolom, mostanában csak a kisfiamra és a testvérkéjére költöttünk, magunkra nem, meg nem tudnám mondani, hogy mikor voltunk utoljára moziban, színházban, vacsorázni stb., és nem azért, mert nincs kire bízni a gyereket...

Ja, elfelejtettem írni, hogy éppen tanulok gyerek és terhesség mellett, csak azért, hogy ha visszamegyek dolgozni, akkor legyen rá esélyem, hogy többet keresek. Emancipunci vagyok? Lehetséges, bár én inkább úgy mondanám ezt, hogy felelősségteljesen gondolkodó fiatal nő. Kedves kuki, remélem, megfelelő volt a válaszom...

2011. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nos, egyetértek az elöttem írókkal.

Én is szívesen maradnék itthon, de nem akarok kiszolgáltatottnak lenni. Nekem 1 gyerekem van (tervezett), szülés elött nem volt rendszeres jövedelmem, csak alkalmi munkák. Ergo, férjem fizetéséböl éltünk, élünk, alig jövünk ki 3an!!! Pedig férjem nem keres rosszul, 160 ezer forintot, én ugye csak GYESt és Családit kapok ami kapásból elmegy a hiteleinkre. Édesanyámnál élünk, mindennel együtt 50-60-at kell hazaadnunk rezsire, és nagyon necces az, ami marad. Mi veszünk mindenkinek kaját (édesanyám minimálbéres és a rezsi felét fizeti plusz a hiteleit és nem is marad pénze), háztartási cuccokat, a baba kb. 30 ezer forint havonta, ebbe a ruha nincs benne...

És erre még legyen pluszban 3-4 gyerek??? Mire? Még így is el kell mennem rendszeresen dolgozni, hogy ne így éljünk. És sokan vannak akiknek nálunk ezerszer rosszabbak a körülményei.

Csak ebbe gondolj bele, máris másképp fogod látni.

23/N

2011. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Hát, kedves kérdező, lehet rossz véleményed az európai nőkről, de nekem meg az iszlám nőkről van hasonlóan lesújtó véleményem.

Szeretnék 4-5 gyereket, ha lenne annyi pénz, hogy tisztességesen felneveljem őket.

Ha elmennék egy arabhoz, akkor ő eltartana, míg én szülök és babázok, de utána a 12 éves lányomat eladná egy gazdag pasinak x. feleségnek, és esetleg arra kényszerítene, hogy a 4-5 éves lányomnak engedjem kivágni a csiklóját kezdetleges, középkori körülmények között.

Hát én inkább vagyok 2 gyerekes emancipált, mint 4-5 gyerekes eltartott nő, megcsonkított kislányokkal.

2011. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!