Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet olyan lányokka...

Miért nem lehet olyan lányokkal ismerkedni akik hajlandoak lennének nem karrieristának lenni hanem édesanyának lenni és felnevelni 4-5 gyermeket?

Figyelt kérdés

Átlagosan 1,5 gyermeket vállalnak a családok az Európai Unióban, ami abnormálisan alacsony - áll a Castex jelentésben.

Míg 2050-re az iszlám országok népessége 1300 millióra nő, Európa 495-ről 400 millióra fogy”

A született gyerekek számának csökkenése nálunk nem csak amiatt volt, hogy kevesebb gyereket szül egy nő az élete során, hanem amiatt is, hogy később szüli meg őket. Pl 1990-ben még 23 éves korukban szülték meg a magyar nők az első gyereküket, tavaly meg már 28 évesen.

Azoka népek szaporodnak ahol még a nők a megfelelő státuszban vannak és nem karrieristákodnak hanem tudják hola helyük és gyewrmekeket nevelnek!Pl.:iszlám országok,afrikaiak,kínaiak,indiaiak,ott kussban vannak a nők és nem szingliskednek.ez a természeti törvény felborult europában ezért europa halálra van ítélve.


2011. márc. 30. 13:26
1 2 3
 21/29 kisnita ***** válasza:

Nem írom le ugyan azokat az indokokat amit előttem már sokan leírtak.

Én a legjobbat akarom a gyerekemnek és ha úgy kapja a legjobbat, hogy nincs testvére mert így több idő, pénz, figyelem, stb jut neki akkor nem lesz testvére. Ha úgy állnánk anyagilag, hogy fel tudnánk nevelni még egy gyereket akkor lenne testvér. De én nem vagyok hajlandó valakinek cselédet szülni! Ahhoz meg, hogy ne cseléd legyen a gyerekemből rengetek pénz kell, hogy tudtam taníttatni, hogy vigye valamire.

Nekem attól van hányingerem mikor látom a faluban a cigány asszonyokat, 3 gyerek megy mellette, kettő ül egymás ölében a babakocsiban egy meg a hasában. A gyerekek koszosak, büdösek, egymás ruháját hordják és egy kezemen meg tudnám számolni hányszor laktak jól életükben. Anyuci meg sorra sz@rja a világra őket, hogy az államnak legyen mit eltartani. Szánalmas...

2011. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Ez tök jó. Mintha csak a nőkön múlna a dolog...

Hajjj, de el vagy tévelyedve.

Hogy kialakuljon az, hogy csak 1,5 gyereket vállalunk, ahhoz kellenek a társadalmi, gazdasági körülmények is...és a férfiak és a nők is...

Nem csak az kell hozzá, hogy ó én nő vagyok, akkor már nem is vállalok gyereket...

Amúgy meg a terhesség és szülés sem egy egyszerű dolog. Bizonyos részeit nagyon szívesen átélném még, de bevallom 5x-10x nem szívesen szülnék...


S különben is, a világra hol jellemző a túlszaporodás? Ott, ahol amúgy is szegénység van. Miért is jó, ha éheznek a gyerekek?


Ja, és csak úgy mellékesen, Magyarországon a gyerekek igen nagy része él szegénységben, alultápláltan...na most ebben mi a jó?


[link]


S amúgy hajrá kedves kérdező, csinálj sok gyereket és tartsd el őket jó körülmények között, dolgozz sokat és akkor jaj de jó lesz neked. Másokat meg hagyj békén.

2011. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Azoka népek szaporodnak ahol még a nők a megfelelő státuszban vannak" És ki dönti el, hogy mi a megfelelő státusz?

"ott kussban vannak a nők és nem szingliskednek." Ezek után a franc akarna neked gyereket szülni.

Már megbocsáss, de azért, mert nő vagyok, én még ugyan olyan homo sapiens vagyok, mint egy férfi, és nem vagyok hajlandó elfogadni azt a túlhaladott nézetet, hogy a nő helye otthon van, feladata pedig a gyereknevelés és a háztartás. Hála az égnek már elmúltak azok az idők, hogy egy nő erre legyen predesztinálva. Kimondottan boldoggá tesz, hogy nem csak munkát, hanem _hivatást_ találtam magamnak az életben, és senki kedvéért nem mondanék le erről pusztán azért, mert nőnek születtem, és valaki elvárja tőlem, hogy sorra szüljem a gyerekeket.

Amúgy van gyerekem, de nem érzem úgy, hogy a hivatásom ezek után nem lenne fontos. Különben is, megnézném hány férfi végezné azt a munkát amit én (fogok), amit egyelőre önkéntesként gyakorlok és amit tanulok. Szociális munka szakra járok az egyetemre, az évfolyam kb 10%-a fiú, a többi lány. Sőt, a szakma nagyjai is nagyobb hányadban nők voltak.

2011. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kérdező a nök nem karrieristák azért dolgoznak mert 1 fizetésből nem lehet megáélni, 2 fizetés se elég 4-5 gyerekre. Te mégis hol dolgozol mennyit keresel hány gyereked van?
2011. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kicsit előítéletes vagy. Nézd már meg, hogy mire vállalsz gyereket? Gyed maximálva. Gyes 26,000,- ft. Lakástámogatás nincs. Bölcsi, ovi 10,000,-ft egy hónapban. És akkor még nem volt beteg a gyerek. Pénz nincs lakásra, hitelt nem kapsz, vagy ha kapsz, a gatyád rámegy... a gyerek kezdőkészlete használtan is minimum 100,000,-ft.

Szóval én nem csodálkozom. Magyarország egyáltalán nem támogatja a gyerekvállalást.

Nekem kettő is van, mindig is családcentrikus voltam, de nagyon szar a helyzet.

Az igaz, amit írsz, ilyen az élet. Nézd meg az új oktatási rendszert. 8 év általános vagy 14 éves, utána 4+2 év középsuli, vagy 20 éves, felsősuli minimum 3, de inább 4 év, vagy 24 éves, és még nem dolgoztál, Minimum 2 év munka, hogy legyen gyeded, vagy 26 éves, hogy szülj előbb??? Teljesen megértem. És ez nem azért van, mert karrieristák a nők-tény, van ilyen is...

Amúgy igen nehéz eltartani 4-5 gyereket, még egyet meg kettőt is. (azon áll a vita, hogy a 3 olcsóbb-e, mint a 2...)

Szóval nem kell ennyire előítéletesnek lenni.

Én szülnék két focicsapatra való gyereket is, ha lenne fedezet rá. De nincs. ERr a kettőre is alig van, mégsem mondunk le a harmadik babáról sem, mert nagyon szeretnénk- és csak a harmadikkal járulunk hozzá a gyarapodáshoz, mert a kettő csak férjem és engem "pótol".

2011. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
És most hol van a kérdező kommentje és nagy szája?
2011. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.Valószínüleg leesett neki,hogy mekkora bődületes butaságot kérdezett...
2011. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én ismerek több nagycsaládot is. Tehát van olyan nő, aki vállal sok-sok gyereket. (Az más kérdés, miből és hogyan élnek...)

De abban is biztos vagyok, hogy egy nőt nem fogsz levenni a lábáról, ha ilyen előítéletes vagy...

Én nem vagyok karrierista, nem fontosabb a munkám az egy szem gyermekemnél, de nem vállalnék most több gyereket. Főleg nem egy olyan embernek, mint a kérdező.

2011. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ha nem foglalkozik a karrierjével is, élősködő, aki leszivja az ura ( nem farkát!), hanem pénzét.
2022. ápr. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!