Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliaban elek immar 2 eve,...

Angliaban elek immar 2 eve, most varom az elso babamat. Erdeklodnek milyen juttatasokra szamithatok otthonrol? (gyes, gyed, csaladi. ) Koszi a segitseget!

Figyelt kérdés
Az utolso munkaviszonyom 2009 juniusban szunt meg Magyarorszagon, azota nincs bejelentett munkam otthon.
2011. márc. 31. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyes és családi pótlék.
2011. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszt:) vmi tanacs hogyan igenyelhetem? mi a teendom? es kb mennyire szamithatok?
2011. márc. 31. 14:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Én csak az összegről tudok írni:a GYES 25795/hó ft,a családi pótlék(ha házas vagy)12200/hó,ha egyedülálló vagy 13700 ft/hó.Gondolom kitöltöd a MÁK oldalán is megtalálható adatlapokat,elküldöd nekik,és kész.Abban nem vagyok biztos,hogy akkor is megillet az összeg,ha külföldön élsz(mivel akár ott is kaphatsz juttatásokat,és mindkét országéra nem vagy jogosult).Ennek nézz utána!
2011. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csaladi potlek 84 font havonta amit a gyerkoc 16 vagy 18 (bocsi de mar nem emlekszem mi van a nyomtatvanyon) eves koraig kapod ami egyenlo 25200 forintal. En inkabb ezt igenyelnem mint az otthoni gyest mert ezt legalabb 18 evig kapod. :) Ha hazamessz akkor sem kell rolla lemondanod csak nem szabad otthon megigenyelned a magyar csaladi potlekot mert az torveny ellenes. Ezenkivul kapsz 100 font child tax credited 1 even keresztul havonta ami = 30ezer forinttal es a masodik evben kapsz 50 fontot havonta ami egyenlo 15ezer forintal. +/- 20 font mert mindenkinek mas. Nem akarlak megbantani de tenelg erdemes az otthonit megigenyelned? Hiszen ez tobb akkarhogy is nezem. Megha nem is dolgoztal itt ezeket megkapod. Ha meg dolgoztal itt 1 evet akkor kapsz havi 523 fontot talan 9-10 honapig es utanna azt amit mar leirtam. nem kotodni akarok, mert az okokat nem tudom de gondoljatok jol at.
2011. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16:35-os vagyok. Bocsi nem "kotodni" hanem "kotekedni" csak tul gyorsan irtam. :)
2011. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
En nem tudom ezekrol a kinti dolgokrol honnan tajekozodtattok, de a gyermek utan semmit azaz nullat ketszer athuzva kapunk, mivel most erdeklodtem a napokban...egyedul ami jar az csak a gyerek 3 honapos koraig es azt a jobcenterben kell igenyelni...kerdeztem, hogy ezek kivul jar e meg valami es egyertelmuen azt mondtak hogy nem. Sem szuletese elott es utana sem nagyon. En eleg szerencsetlen cipoben vagyok mert egyszerre lettem terhes es vesztettem el a munkam ezert tudom biztosra ezeket mert utana jartam. Ez az oka annak hogy az otthoni dolgokrol is erdeklodom. Nagyon tanacstalan vagyok nem igazan tudom kihez kellene fordulnom ez ugyben...es a legnagyobb gond, hogy mindenki mast mond....Koszonom a valaszaitokat!!:)
2011. márc. 31. 16:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs nincs nagyon idom mert a melohelyen vagyok es most megyek haza nemsokara de ha gondolod es elmondod, hogy a parod brutto fizuja mennyi egy evben es neked nincs semmi jovedelmed akkor en szivesen kiszamolom neked, hogy mire vagy jogosult itt Angliaban es, hogy honnan tudod letolteni a nyomtatvanyokat mert az nem igaz, hogy semmit sem kapsz. Ha nem szeretned megosztani az infot semmi gond. A gov.uk weboldalan fent vannak a nyomtatvanyok es az, hogy mire vagy jogosult meg ott a szamitogep is amibe az adatokat beirod es kiszamolja nektek. De kell a teljes jovedelmetek mert eszerint dontenek. Nem tudom, hogy te vagy a parod kaptok jelenleg barmilyen segelyt mert azt is be kell jelolni. Nezzetek meg. Ha nem talajatok a szamitogepet az emlitett oldalon akkor szivesen megkeresem nektek holnap.
2011. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom ez igazi segitseg lenne:) irok privibe nagyon halas vagyok:)
2011. márc. 31. 19:07
 9/14 A kérdező kommentje:
mivel nem lattam, hogy nem tudok neked privit irni igy itt irom... a parom a minimalbernel nem sokkal kap tobbet, nekem nincsen semmilyen jovedelmem, segely sem. Jo lenne ha leirnad az igenyles menetet es tulajdonkeppen mi az ami jar mert mikor en erdeklodtem azt mondtak semmi....igy mar konkretummal a kezemben tudnek menni ugyet intezni legkozelebb....Nagyon koszonom:)
2011. márc. 31. 21:12
 10/14 A kérdező kommentje:
jah es nagyon fontos: mikortol jarnak ezek a "penzek"? miutan megszuletett a baba? Elotte valami? Koszi megint, szep estet mindenkinek!
2011. márc. 31. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!