Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Spórolásra kényszerülő anyukák...

Spórolásra kényszerülő anyukák! Melyik élelmiszerboltban, nagyobb szuper/hipermarketben vásároltok rendszeresen? Melyik a legolcsóbb összességében?

Figyelt kérdés

Most úgy döntöttem, hogy az élelmiszer vásárlásnál fogom meg a pénzt, mert már másképp nem tudom.

A helyi Coop bolt nagyon drága, a többit nem ismerem, (Reál, CBA). A Tesco-ba járunk, de nem találom indig olcsónak.

Segítenétek?


2011. ápr. 1. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi Pennyben és Profiban vásárolunk, nem a legcsúcsabb a választék, de számunkra ez a legolcsóbb.
2011. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Spórolni úgy lehet hogy akciós dolgokat veszel és ha lehet írsz étlapot.


ha pl. megveszel egy fej káposztát de nem használod fel találj más ételt amibe belerakod v. tartósítsd.

a maradék pörköltet is le lehet fagyasztani a paprikacsumákat is meg mindent.


minél kevesebbet vásárolj kisboltban és úgy menni fog.

2011. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Annyira a választék bősége nem is érdekel, az alapvető dolgok gondolom megvannak ott is. Profi nincs a környéken, vagyis nem tudok róla, de Penny van.
2011. ápr. 1. 12:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lidl, Aldi, ezeken a helyeken jóval olcsóbbak egyes élelmiszerek. De én több helyre járok, mert valami a lidl-ben olcsóbb, valami a Tesco-ban, ha akciós, van a Spar-ban is sokszor akció, így több helyre megyek egyszerre.

Ha egy helyen kell megvenni mindent, akkor ott vagyok, ahol a part szakad, mert valamit megveszek olcsóbban, de valami meg drágább mint bárhol, de meg kell vennem mindent, akkor teljesen mindegy hol vásárolok.

2011. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi Auchan, tesco , penny-be szoktunk vásárolni. Általába ha van akciós termék és kevés vagy nincs otthon belőle, akkor nem egyet veszek hanem többet.
2011. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi szinte mindent a Lidliben veszünk meg. Sok az akció és ha ahhoz igazítod az étrendet/heti menüt sokat spórolhatsz.

Én úgy csinálom, hogy ált. hétvégén dobják be az akciós újságot, átnézem, és megpróbálom azokból az ételekből kitalálni a kajákat, amik akciósak. Pl. most a héten a darált hús akciós, a káposzta is, lesz tehát rakott káposzta. Nagy adag, mi 2-3 étkezésre valót is tudunk belőle enni.

2011. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2011. ápr. 1. 12:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
véleményem szerint, nem feltétlen gazdaságos több hiperben vagy több helyen beszerezni a dolgokat, mert az idő pénz ill. ami még nagyon sokba kerül az a benzin, mire elmész egyik helyről a másikba, hacsak nem egymás hegyén hátán vannak, ami nem igazán fordul elő, és mire elmész a másik helyre, vagy elfelejted, vagy belefeccölsz egy csomó időt, benzint és energiát...szerintem!!!úgyhogy listázni kell vagy egy nagy bevásárlás ill. étlap.
2011. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Főleg Lidl és Auchan. A Lidl minőségét nagyon szeretem, én még ott rossz ízű ételt nem vettem. Az étlap írással tényleg lehet spórolni, csináltam egy időben. Gyorsan romló élelmiszerekből csak keveset veszek és inkább gyakrabban megyek boltba, mert nagyon sokszor ránk romlott és ment a kukába, rengeteg pénzt dobtunk így ki. Azt is bevezettük h csak akkor veszek frisset valamiből, ha a régit már megettük (persze a lejárati időn belül). Szóval igyekszünk az étvágyunkat igazítani a készletekhez, nem a készletet az étvágyunkhoz.
2011. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kisnita ***** válasza:
100%

Falun lakunk nálunk van CBA, Coop és egy kis Reál is. Általában a CBA-ban vásárolok és próbálok akciós cuccokat venni mindig más van nekik akcióban és úgy válogatok. Most sok felvágott van leárazva, fokhagymás, zalai, soproni 699.-/kg, akciós a sertés csontos karaj, a bőrös comb, az oldalas, a csontos csirke mell, az eh. csirke comb. A zöldségek nagyon drágák, egy fej jégsaláta 299Ft (a Tescoban csak 219 Ft) szokott leárazva lenni joghurt, túrókrém (most a Milli 95 Ft volt az összes íz) és a 5db-os csomagban szoktam ott venni CBA túrórudit ha nincs akkor szokott lenni 39 Ft darabáras.

A Reálban eddig 1x voltam mert kicsit kiesik nekünk, de a buszról szoktam látni kitéve táblát amin írják, hogy mi akciós. Kenyér szokott lenni nekik olcsón 1 kg-s szeletelt 230 Ft, a múltkor hajfesték volt 400 Ft-ért, mindig mást látok kiírva.

A Coopba nem járok mert a falu legelején van mi meg a falu legvégén lakunk. Eddig 2x voltam, semmi nem volt olcsó.

Havonta 1x szoktunk menni nagy bevásárlásra általában a Tescoba vagy ha a párom meg akkor a Pennybe szokott.

A Pennyben minden elég olcsó, de hús csak előre csomagolt van amit nem szeretek és a Tescoban is ritkán lehet szép húst kifogni úgyhogy azt inkább a CBA-ban veszem. A Pennyben jók a Sissi tejtermékek, a sajtkrém és a tejföl is finom és olcsó is, sütőmargarint is szoktam venni.

Tescoban szoktam fagyasztott termékeket venni, fagyit, gesztenye pürét, leveles tésztát, hasábburgonyát, stb. Tartós élelmiszert, mustárt, kecsapot, ilyesmiket. Kenyeret ott nem szeretek venni mert nem ízlik, de amikor van leárazva bugett vagy szokott lenni 9 Ft-ért zsömle akkor azt veszek többet is.

Ott veszem a sampont, balzsamot, tusfürdőt, wc papírt, mosóport, öblítőt (mindig van 3 db-s akcióban jar mosogató és 3 db-os akcióban Silan öblítő is)

A húsos pultból legtöbbször sertés májat veszek, olcsó szokott lenni és nagyon szeretjük.

Összefoglalva a Tesco a legolcsóbb felénk főleg mikor olyan dolgok vannak akcióban amit szeretünk. De messze van ezért csak havonta 1x megyünk, de akkor elég sok mindent veszünk.

2011. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!