Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiétel alapanyagot szoktatok...

Bébiétel alapanyagot szoktatok hipermarketben/közértben vásárolni? Elsősorban gyümölcs-zöldségre gondolok.

Figyelt kérdés

én szoktam, és lelkiismeretfurdalásom van miatta. Sajnos itt ahol lakunk nincs normális piac, sőt..

egy két zöldséges van, de iszonyat drágák (pl egy kiló krumpli 350ft most, őszibarabk 699ft)


2010. aug. 11. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi is ott vesszük, eddig két egészséges lányunk van.

Nekem csak amiatt van lelkifurdalásom, hogy a piacon olcsóbb. De nincs autónk, a piac meg messze van, így néha "hozatunk" baráti szomszédokkal, de ennyi.

Sparban vesszük a zöldséget/gyümölcsöt.

Szerintem azt, hogy mit mivel permeteznek, és hogyan trágyáznak stb. nem lehet tudni a piacon sem, kivéve ha abszolút ismerős néni/bácsitól veszed.

Városi ember így tud főzni, ez van.

2010. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amikor a lányom még bébipapis időszakában volt én csak ott vettem zöldséget! Azóta nyílt a közelben egy zöldséges, mindíg friss áruval, így a kicsi remélem már abból fog enni.

Ne legyen lekiismeret furdalásod. Semmi baja nem lesz a picinek, végülis azok is bevizsgált áruk, mégha nem is a legjobb minőségű. A nagylányom most 26 hónapos és két egyszerű náthát és a háromnapos lázat leszámítva még nem volt beteg.

2010. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hol veszed. Én alapvetően szeretem a Tescot, de a zöldségosztályuk csapnivaló (hiába szentelnek neki annyi figyelmet, maga az áru pocsék). A Sparnak viszont nagyon jó a frissáruja, azt én is merném adni a kicsinek.
2010. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
igen,kivéve a répát,azzal nagyon kell vigyázni!!!!!!!!!!
2010. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
tesco/pennyre gondoltam. Spar sajnos nincs a környékünkön
2010. aug. 11. 18:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocs hogy offolok, de írja már meg valaki, hogy miért kell vigyázni a répával és mire kell odafigyelni.
2010. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a Tescot nem szertem,de az Auchant igen.Mindent ott veszünk,zöldséget-gyümölcsöt is.Mivel mindenből több fajta van mindig nézem a csomagolást,cimkét hogy magyar gyártó,termelő legyen
2010. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a répás dolog engem is érdekelne :-)
2010. aug. 13. 13:39
 9/14 anonim ***** válasza:

En hipermarketben es kozertben is vettem/veszek neki.

Gyerekkoromban falun laktunk es ott is permetezve volt a paradicsom, paprika...gyumolcsfak es szinte minden. Volt olyan, hogy a nagy szelet zsiroskenyerrel kiossontunk a kertbe, beultunk ocsemmel a zoldseges kertbe es frissen szakitottuk le a permetezett paprikat, paradicsomot es mosatlanul zabaltuk e zsiros kenyer melle. Soha semmi bajunk nem volt es mar elunk 30 eve. :)

2010. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én írtam a répát.A nitrát tartalon miatt kell vigyázni.Nekem a védönő is külön kiemelte,meg sajna tesóm kolléganőjénél gond is volt.Pl.:6-os pont,de érdemes rákeresni neten

[link]

2010. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!