Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szakítottam a barátommal egy...

Szakítottam a barátommal egy hónapja, most kiderült, hogy terhes vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, jövő januárban fogok diplomázni. A barátommal majdnem 6 évig voltam együtt, de egy hónapja szakítottunk, mert már régóta nem működött a kapcsolatunk(csak nem mertük beismerni magunknak) A szakítás előtti egyik együttlétünk során nem védekeztünk, de még a 72 óra lejárta előtt 10 órával bevettem a sürgősségi tabletta 2. piruláját, most mégis terhes vagyok.(tesztet is csináltam)Teljesen kétségbe vagyok esve, mert már volt 2 abortuszom és egy kaparásom is(ez utóbbi egy elhalt terhesség miatt), szóval nem merem elvetetni a babát, de felnevelni sem fogom tudni, mert ha bárki a családomból megtudja, hogy terhes vagyok, nem hogy támogatni nem fognak, de vagy agyonver apukám vagy kitagad.(utálták a barátomat és amíg vele voltam, mindent megvonták tőlem) Mivel egyetemista vagyok, nincs jövedelmem, az albérletet is szociális támogatásból tartom fenn. A barátommal nem akarok újra összejönni, mert nem voltam vele boldog, a sorozatos félre kacsintgatásai miatt. Már szóltam neki, de még nem beszéltünk személyesen. Épp most szerettem volna új életet kezdeni, de így még elhelyezkedni sem fogok tudni! Gondoltam, hogy örökbeadnám, de nem tudom, hogy 7,5 hónap után képes leszek-e rá.
2011. ápr. 1. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy lányt az egyetemen, aki ugyanebben a cipő járt. Ő megszülte és utána ment államvizsgára. Most semmi pénzért nem válna meg tőle, nagyon aranyos kislánya született. Az apaságit pedig kapja utána, ha nem is sok de neki nagy segítség. Annyira gyönyörű a lánya, hogy már fotózáson is kiválogatták és már magazinokba is be került a fényképe.

Kár lett volna megölni őt, ráadásul a családtól rengeteg segítséget kapott és nem tört ketté a karierje, elismert kutató lett.

2011. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát vagy elveteted vagy örökbeadod,de gyakorlatilag 3 abortusz után örülhetsz ha ezt a picikét ki tudod hordani (nem bántásból,de ez az igazság)

Ha már megfordult a fejedben az örökbeadás,vagyis képes lennél rá,akkor ezt tartom a legjobb megoldásnak.Rengetegen várnak egy csöppségre!

2011. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Erre mit lehet mondani? Halomra abortálod a magzataidat, és mégsem védekezel. Én nem tudlak sajnálni, nem éremelsz gyereket soha az élettől.
2011. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Hát igen,nem igazán érdemelsz sajnálatot...
2011. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Eloszor is kizart, hogy agyonvernek!!Masreszt nem hiszem, hogy kitagadnanak.....

Nem ismerek olyan szulot aki ezt megtenne a gyerekevel, csak azert, mert egy olyan embertol lesz gyereke akit o nem szeret.


En nem vetetnem el es a leheto leghamarabb beszelnek a szuleimmel.

Mivel az a parkapcsolat eddig nem mukodott ezutan sem fog.Egy baba nem kotheti ossze 2 ember eletet ha ok nem szeretik egymast.

A csaladod nagyon sokat tud es valoszinuleg fog is segiteni.

Vannak (legalabbasis abban a vasosban ahol en laktam) hasznalt gyermek ruha bizomanyisok.

Lehet venni kisagyat babakocsit ruhakat stb.

Interneten tesz-veszen stb oldalokon is olcson tudsz venni baba dolgokat.Turikban rengeteg jominosegu es szep babaruhat lehet venni fillerekert.

En nem azert turizik, mert nincs ra penzem, hogy ujat vegyek, csak egyszeruen feleslegesnek itelem meg.

Cumisuveget nem csak a brendonban lehet kapni meregdragan, hanem tudsz venni tescoban auchanban is.

Mellszivo sterilizalo legzesfigyelo van hasznalt oldalakon.

Ami meg nagy segitseg lehet, ha van a kozeletekben templom, mert ott szoktak hasznaltuha vasarokat rendezni vagy a vedononel is kerhetsz segitseget.

Hidd el, menni fog minden.

Amikor en terhes lettem alberletben laktunk masik 4 emberrel megosztozva, kulfoldon.Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, ra 4 napra megszunt a munkahelyem.

Azota eltelt lassan 2 ev es eletem legjobb dontese volt, hogy megtartottam a babamat.

Rettegtem, hogy nem lesz penzunk tapszerre, ha nem lesz tejem stb.

De ahogy a nagyim mondana ha az Isten ad baranyt ad legelot is hozza!!!

Most atlag feletti szinvonalon elunk.Hazat veszunk meg ebben az evben es a lanyomnak annyi jateka van, hogy 1 szoba csak a jatekaival van tele.

En csak biztatni tudlak!!!Egy anya minden kovet megmozgat azert, hogy a gyermekenek mindene meglegyen!!

2011. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Már ne haragudj de nem felnőttként viselkedsz, azt mondod volt 2 abortuszod meg egy vetélésed,és most megint terhes vagy a volt barátodtól akit nem szeretsz,akivel nem akarsz lenni, tudod hogy a szüleid ,hogy reagálnának,mond csak védekeztetek egyátalán bármikor is, 6 év alatt 4 teherbeesés azért nem semmi.Már ne haragudj,de nem tudlak sajnálni,én 21 évesen estem teherbe attól akit a világon mindennél jobban szeretek,aki már a férjem,sose jutott eszembe megölni,inkább felelősségteljesen végiggondoltuk,megbeszéltük a szülőkkel is hogyan tovább, kb 4 hét múlva végre kezemben tarthatom a kisfiam,és befejezem a fősulit.Tudod nehézségek árán meg lehet oldani a dolgokat,csak akarni kell,javaslom gondold végig,ennyi abortusz után csoda hogy teherbe estél.
2011. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tényleg nagyon nehéz helyzetben vagy. Én a helyedben nem vetetném el a babát, de szinte biztos vagyok benne, hogy ha megszülted, örökbe sem tudnád adni. A családod miatt ne aggódj, szerintem biztos, hogy támogatnának. Barátnőmmel is ez volt, a szülei utálták a barátját, mindent megvontak tőle is, tiltották, most azonban született egy fiúk. A szülei már mit sem foglalkoznak azzal, hogy kitől van a baba, a lényeg az unoka. Nagyon szeretik, támogatják őket mindenben. Szerintem ha megbeszélted a barátoddal, azért beszéld ez meg a szüleiddel is, mielőtt döntesz. Ne felejtsd el azt sem, hogy minél több abortuszon esel át, annál kisebb az esélye, hogy babád lehessen, illetve annál nagyobb az esélye a problémás terhességnek a későbbiekben! Ezek tükrében dönts! Majd írj, hogy végül hogy döntöttél.
2011. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ennyi abortusz stb. után nem javasolnám ismét elvetetni. Inkább ha lehet szüld meg és add örökbe. Nagyon sokan várnak kicsire, biztos vagyok benne, hogy nagyon boldogan felnevelnék a kicsidet, ha nem tudod felvállalni.


Őszintén nem irigyellek.. Kitartást kívánok.

2011. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia.


Jól gondold meg mit teszel..tudod, nekem nincs gyermekem..szeretnék örökbefogadni egy kicsikét..az életünknél is jobban szeretnénk egy babát.. Jól gondold meg, hogy el tudnád-e engedni.. Mit nem adnék érte, ha én lennék a helyedben, terhes lennék..

2011. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is kitartást neked, és dönts belátásod szerint.

De mivel már 3 abortuszod volt, nem vetetném el. De nem is igazán értem, hogy 2 abortusz és 1 vetélés után, hogy volna szíved megölni ezt a babát?! Főleg, hogy tabletta után is élni akar, tartsd meg, míg megszületik lesz időd gondolkozni, hogy örökbe adod vagy veled marad.

Egy gyerek nem hiszem, hogy újra összekovácsol titeket, de nem is értem azt sem, hogy miért voltál eddig a barátoddal, ha nem voltál boldog vele.

Nem lennék a helyedben.

De nekem van egy lányom és a világon semmit sem cserélnék el vele.....

2011. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!