Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít gyermekbántalmazásnak?

Mi számít gyermekbántalmazásnak?

Figyelt kérdés
Eltiltás az estimesétől? Egy csúnya rákiabálás? Egy fülhúzás, egy pofon, több pofon v. durvább? Van ilyen valakinek a környezetében? Hol húzzák meg a határt?
2011. ápr. 1. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A testi fenyítés mindenképpen bántalmazás, magyarországon ebben (elvileg) zéró tolerancia van.
2011. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nagy vicc volna, ha az esti mesétől való eltiltás is bántalmazás volna. Ezesetben gyakorlatilag bármit is tesz a gyerek, édesen mosolyogva buksisimogatva csokit kéne venni neki.


Szerintem a rendszeres (nem alkalmankénti) súlyos (nem 1 füles) verés számít bántalmazásnak, esetleg éheztetés-szomjaztatás, tehát olyan dolgok, amik az egészségét fenyegetik.

2011. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondta talán Vekerdy a verés ott kezdődik, ha ok nélkül kapja a gyerek. Apuka hazaér (nem ritkán kicsit betintálva) és ad a gyereknek. és ott tök mindegy nagyon megveri vagy csak egy fülest ad.

Ha van oka, akkor akár belefér egy füles vagy odacsapás, az nem verés.

És ugyanígy, ha úgy tiltod el az esti mesétől, hogy nincs oka, akkor az már szerintem bántalmazás. Volt a Szuperdadus műsor és ott láttam, amikor anyukák az álatluk kevésbé szeretett gyereket büntették azért is, amit a kedvenc követett el. Mondjuk szobába zavarással, szemét kivitellel- nem nagy dolgok, de büntetés ok nélkül és szerintem ez már bántalmazás.

2011. ápr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha lesz gyermekem 100%, hogy nem fogok rá kezet emelni. Ha valamit 100x-kell elmondani egy gyereknek, és akkor sem érti meg, akkor sem jogos, hogy odacsapnak a szülők. Nem lenne ésszerűbb elmagyarázni neki, hogy nem szabad pl. kiszaladni az útra, mert baja eshet és ,,sírni fog", ezáltal egy kis félelmet és visszatartó erőt táplálva a gyerekbe? Egyszerűbb jól arcon csapni, ráadásul úgy, hogy nem is érti, miért kapja? :)
2011. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!