Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felmondtam a munkaviszonyomat...

Felmondtam a munkaviszonyomat és 5nappal utánna jelentkeztem a munkanélkülibe. Igy kiesett 5napom nem folyamatos a munkaviszonyom. Viszont szeretnénk babát. Ilyen esteben számit az az 5nap h nincs meg az éves mv-ém? Kapok Gyedet majd?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Kár volt felmondani a munkaviszonyodat. Így 90 napig nem kapsz semmit. GYED-re 2 év munkaviszony után lennél jogosult. Ha most tervezed a babát, akkor sürgősen keress munkát és dolgozz 2 évet előtte.
2011. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyiban helyesbíteném az első választ, hogy gyedhez nem kell két év munkaviszony, hanem két éven belül 365 nap kell.


Az 5 nap nem számít, de mivel a munkanélküli regisztrálás nem jelent biztosítotti jogviszonyt, így neked a jogviszonyod nem lesz folyamatos, mert akkor folyamatos, ha legfeljebb 30 nap megszakítás van benne.

2011. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeptember 1 után akik regisztráltak a munkaügyibe, azokra az új szabály vonatkozik, mely szerint 360 napot kell munkaviszonyban állnia. Múlthéten voltam tájékoztatón a munkaügyibe.
2011. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. szept. 16. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!