Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van anyunak GYES+ munka...

Igaza van anyunak GYES+ munka kérdésben?

Figyelt kérdés

Holnap megyek próba napra, még egyáltalán nem biztos hogy felvesznek.

De ma nekem esett hogy ha felvesznek és bejelentenek, akkor elveszik a gyesem.

Mondtam neki hogy átíratom akkor párom nevére, mivel neki sincs munkája.

Erre közölte hogy míg átírják az 3 hónap és abban az időben nem fogjuk kapni a gyest.

De szerintem ez hülyeség.

Meg amúgy is úgy tudom 8 órában dolgozhatok.

Szeptemberig kapom amúgy a gyest.


2011. ápr. 5. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg hülyeség:)

Átirathatod a férjed nevére,már másnaptól él a dolog.Szósincs 3 hónap kiesésről,de még 1 napról sem.

Viszont gyes mellett csak max 6 órában lehet dolgozni.

Szerintem,ha sikerül a meló menj dolgozni 8 órában,a férjed meg kapja a gyest és otthon marad a gyerekkel egyenlőre.

2011. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyes mellett már csak napi 6 órát lehet dolgozni.

A többi jól tudod, nem tudom pontosan hány nap alatt rendezik le, én úgy tudom, hogy nekik is 30 napos ügyintézési határidejük van. De az a pénz nem fog elveszni, max egy hónappal kapjátok majd meg.

2011. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Mikor én igényeltem csak részhónapra járt a gyes,pontosan 9 napra és már a következő hónap elején azt a részösszeget meg is kaptam,azaz pontosan igényléstől számítva 12 nap múlva már utaltak is.KEM megye.
2011. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor jól sejtettem hogy nekem van igazam.

Igazából ha megkapom a munkát és 8 órára jelent be akkor amúgy is szívesebben kérném át a párom nevére a gyest.

Nagyon ellenem (munkába állásom ellen) van apám meg már anyám is, bár eddig ő ennyire nem volt, de ma ki akasztott.

Valahogy nem fogják fel, hogy így se biztos hogy találok munkát, de ha szeptemberben kezdek csak el keresni, akkor lehet több hónapig munka és pénz nélkül leszek.Na már most ha nincs munkám a gyereket sem veszik be oviba. :(

Nem tudom miért olyan nagy tragédia az hogy fél évvel előbb megyek el dolgozni ha össze jön?

Van még olyan aki szerint ez elfogadhatatlan??


Köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 5. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Elfogadhatatlan???? Úgy, hogy te gyesen vagy és a párodnak nincs munkája? Szerintem tedd össze a két kezed, ha kapsz munkát, és el ne szalaszd, főleg, hogy már 2,5 éves a gyerkőc. Én 1,5 évesen adom be bölcsibe, és megyek vissza dolgozni (anyagiak miatt), akkor rám ugyan mit mondanának a szüleid:-)
2011. ápr. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább örülni kellene annak,ha sikerül munkába állnod,pláne így,hogy a férjednek sincs.Inkább az lenne elfogadhatatlan,ha elpasszolnád a lehetőséget.Igazából nem is értem miből éltek,de ez a ti magánügyetek!Kicsit még talán azt is furcsállom,hogy a férjed nem talál munkát,azért egy férfi könnybben el tudna helyezkedni,mint egy kisgyerekes anyuka.Ha mi lennénk ilyen helyzetben(szerencsére van munkánk mindkettőnknek)a párom addig menne míg munkát nem találna,nem bírná elviselni,hogy nem ő az elsődleges családfenntartó.Esetleg nem erre célozgatnak a szüleid?Nem erre mondják,hogy elfogadhatatlan?De,bocsánat érte!Ez is a ti magánügyetek!

A lényeg,hogy ne hagyd ki a lehetőséget,nem tudhatod mikor akad újból valami,ha akad!

2011. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaj na itt vagyok.. :)

Felvettek, azért nem tudtam írni. :)

Köszönöm a válaszokat.Páromnak több összetett dolgok miatt nem akad állandó munkája, alkalmik voltak, de az épp hogy arra elég volt a gyesemmel együtt hogy együnk, meg a rezsi egy részét kifizessük,de vannak elmaradásaink..

Ezt most nem nagyon részletezném, de közre játszik ebben az hogy apám egy fölényeskedő, önző ember, aki azt hiszi magáról hogy ő az anya úr isten.

Sajnos jobb híján, az ő házában lakunk, és rettenetesen kihasználja a helyzetünket.Amikor még a fiam pár hónapos volt, elvállalt párom egy ács munkát.A vállalkozó, mivel tetszett neki a párom munkája, egy több éves szerződést ajánlott.Ezt apám amint megtudta, rögtön kitalált ezt-azt hogy reggel előbb szaladjon ide-oda a párom meló előtt, mert ha nem akkor költözzünk el innen.Mivel nem lett volna hova mennünk, így ment a párom és ez ahoz vezetett hogy nem kapta meg a szerződést.Semmi másért nem csinálja ezt, csak hogy uralkodhasson felettünk...

Most is azért tiltakozik olyan hevesen, hogy mi az hogy én mentem el dolgozni, mert attól fél hogy így hamarosan ha rendeztük az adósságainkat, esetleg el tudunk utána innen költözni és akkor nem lesz aki felett uralkodjon.Mert nem ám az elvei miatt, mert bagoly mondja verébnek.Ugyanis amikor gyerek voltam akkor anyám dolgozott reggeltől, estig minden nap még karácsonykor is, ő meg a haverjaival kocsmázott.


Anyámnak szerencsére csak rossz napja volt.Örül neki hogy felvettek. :)

2011. ápr. 8. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Gratulálok! Sok sikert a munkádhoz!
2011. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!