Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES mellett munka, hogy lehet?

GYES mellett munka, hogy lehet?

Figyelt kérdés
Szeretnék én is menni dolgozni ha már a GYES-t fogom kapni, viszont a munkahelyemen nem tudnak visszavenni 4 órába de ezért nem szeretnék kilépni onnan mert később visszamennék (ha kilépek már nem fognak visszavenni). Megoldható az hogy maradok ott munkaviszonyban de elmegyek más céghez 4 órában dolgozni? Vagy a párom Kft-jébe?
2011. júl. 14. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalosan nem megoldható, mert ahhoz, hogy ott felvegyenek innen ki kell lépned. Esetleg feketén, de úgy meg nem biztos, hogy alkalmaznak, hisz nagy a kockázat. Az első évben egyébként sem tudsz elmenni dolgozni, mert a gyerek 100% figyelmedet és odaadásodat igényli. 1 év után esetleg visszamehetsz 6 órában dolgozni és akkor megmarad a gyes, a gyereket meg rábízod valamelyik rokonra, vagy visszamész teljes állásban, a gyerek megy bölcsibe, de akkor elesel a gyestől és csak a csp. marad. Ha jól értettem még meg sem szültél, tehát ezt majd akkor gondold át, ha a kezedben lesz a gyerek :)
2011. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, főállás mellett is lehet részmunkaidős foglalkoztatás. Ez szerintem ugyan az, pepitában.
2011. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell kilépned. Ott hivatalosan fizetés nélküli szabadságon vagy. Nyugodtan elmehetsz máshová dolgozni. Amint a GYES lejárt, a régi munkahelyed köteles visszavenni, kiadni a szabijaidat
2011. júl. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az első téved, a harmadik és a második válaszoló írta jól.

Fizetés nélküli szabadság alatt elmehetsz nyugodtan dolgozni máshová, a régi munkahelyeden attól még állományban maradsz, és ha lejár a fizetés nélküli szabadság, akkor visszamehetsz oda.

2011. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, én is dolgoztam így!
2011. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!