Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egytálételetket készíte...

Milyen egytálételetket készítetek másfél évesetek mellett?

Figyelt kérdés
Már annyira tele van a tudatom a főzéssel.Meg aztán itt a jó idő.Nem érünk rá a konyhában tüsténkedni.
2011. ápr. 6. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ha sietek, akkor csak sajtos-tejfölös tésztát, vagy grízes tésztát csinálok. De finom a tejfölös tészta sonka csíkokkal is, kicsit Carbonárás íze van. De a rizses hús is gyorsan meg van, csirkemell kockákat teszek bele, kb. fél óra és kész. Paprikás krumpli virslivel is sláger a kisfiamnál.
2011. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ma paprikás krumpli volt:)Sajna nálunk a tészta kilőve, mert a férjem csak azt eszi meg, amit én gyúrok/nyújtok.Pedig a bolti hamar kész lenne.

2011. ápr. 6. 21:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél vhol házi tésztát (piacon esetleg) és észre sem fogja venni, hogy mást eszik:-)
2011. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Resztelt máj? Akkor krumplis-rizses ételeken kell gondoldoknunk. Én a múltkor a sütőzacskót próbáltam ki, azt is megcsinálhatod, hogy előkészíted, beleteszed (én csirkecombot+hagymát(vörös és fokhagyma)+krumplit tettem bele, sült csirke fűszerrel) a cuccot és még visszateheted a hűtőbe, aztán csak gyorsan a sütőbe kell tenni, bár én 1 óráig sütöttem és annyira finom és omlós lett.
2011. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de a férjed szörnyű lehet:)

Az enyém is iszonyú válogatós, szinte semmit sem eszik meg, azt hittem nincs nála rosszabb. A "nyeles" hús nem jó, csak a csirke és pulyka mell. Ha csont van benne, már gyanakszik, hogy combot kapott. Semmi zöldséget és gyümölcsöt nem eszik, a húslevesből kilökdösi a répát, a rakott krumpliból a tojásfehérjét, a lecsóból a paprikát!!!És még sok ezer ilyen van. Nehezen viselem, és megmondtam neki, ha a lányunk ( most 1 éves) tudatára ébred és előtte meg merri tenni a turkálást, én nagy balhét csinálok. Nem fogja elrontani a lányt is.

Családi összejövetelkor a férjem együtt turkálja az ételt az apjával, és a kedves anyósom is hangosan kacag velük együtt, hogy hát ők már csak ilyenek. Nekem meg szétdurran a fejem a méregtől.


Ne haragudj, nem a kérdésre válaszoltam, elkanyarodtam a témától, de átéreztem, hogy mi lehet nálatok is. Házi tészta!! Na még csak az kéne!

Amúgy a férjem is bepróbálkozott anno, hogy a nagymamája csinálta a tésztát, próbáljam meg én is. Hamar leszereltem, mondtam, hogy akkor bizony éhenhal! :))

Válaszolva a kérdésedre:

rakott krumpli, rakott karfiol, rakott ez meg az. Én sok ilyesmit készítek.

2011. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A lányom 14 hónapos, a férjem is eléggé válogatós. :S

Kedves utolsó vajon miért is lett a férjed ilyen válogatós? Talány anyósod miatt.... Na én nem nevetnék ezen mint a kedves anyósod, de nálunk azért ennyire nem rossz a helyzet.

Bár amiket fel fogok sorolni, lehet nincsenek meg seperc alatt, de ha hamarabb felkelsz, mint a gyermeked, akkor készen is van az ebéd mire felkel.


Leves: pl. húsleves, brokkolikrémleves, palócleves, virslis krumplileves, gyümölcsleves, zöldségleves


Főétel: pl. rakott krumpli, pörkölt tésztával, rántott dolgok (csirke, karaj, sajt, krumpli, cukkini, patiszon...), sült húsok, ananászos csirkemell, csirkemell őzgerinc formában, köretnek: krumplipüré, rizs


Desszert, édesség: pl. tejbe rizs/gríz, palacsinta, gofri, kevert tészták, rizskoch, gyümölcstorta, joghurt torta

2011. ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, egytálétel helyett mást is írtam, de remélem nem baj!
2011. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

22:38!Na a férjed ugyanaolyan, mint az enyém.Kizárt a nyeles hús, zöldség, gyümi.A husit egyforma kockákra kell felvágnom és egy darabka kövér rész nem lehet rajta. stb.Ő i áttúrja az eget is.A kaja megfelelő hőmérsékletű kell, hogy legyen.Az én anyósom is vigyorog rajta.Szerinte ne ám már nagy cucc legyen kiszolgálni a férjem.

A sütőzacsit én is szeretem, de eddig csak husit tettem bele.Akkor dobok még hozzá krumplit, hagymát.

Köszönöm mindenkinek az ötleteket!

2011. ápr. 7. 13:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az én férjem ilyen lenne, akkor éhen is haéhatna tőlem.

Szerencsés vagyok ilyen téren.

Én resztelt májat szoktam csinálni, túrós tésztát, káposztás tésztát, rizseshúst, tejszínes-gombás tésztát, rakottkelt. Ja és szoktam olyat is cálni, hogy veszek filézett csirkecombot, kis kockákra vágom a krimplit, összekeverem, belerakom egy tepsibe, rakok rá olivaolajat, petrezselymet, fokhagymát majorannát, lefedem alufóliával, és berakom a sütőbe, mikor már majdnem kész leveszem a fóliát és pirítom egy kicsit. Semeddig sem tart előkészíteni, és 1 óra alatt meg is sül.

2011. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, na nálunk sincs válogatás, én nem "tűröm". Akkor csináljon magának ebédet, ha nem tetszik az én főztöm. Már volt amin anyósom csodálkozott, hogy megeszi a párom, sőt szereti is. Amit leírtatok, nálam már orvosi esetnek számít. Egyforma kockára??? Mint Monk? Vicc???
2011. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!